Autor Tema: QRP EME  (Posjeta: 522743 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
Odg: QRP EME
« Odgovori #1725 : 01. Siječanj. 2013, 02:08:58 »
 Yea  Roger , . . . neka Vam je svima sretna  ova nova , 2013 god.  ;D  ! 

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #1726 : 01. Siječanj. 2013, 10:52:09 »
Pozdrav!

Čestitam svima  novu 2013 tu!
Puno zdravlja , malo  QRM-a svake vrste i dobre propagacije...

Hvala na SMS-čestitkama i e-mailovima.

1z

Luci, 9A1Z

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #1727 : 01. Siječanj. 2013, 11:05:20 »
Sretna vam svima OVA godina...!!!
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9a3wl

• Newbie
  • *
« Odgovori #1728 : 01. Siječanj. 2013, 12:41:42 »
SVIM RADIOAMATERIMA DOBRE VOLJE, SRETNA I OVA NOVA 2013 GODINA.

9A3WL 73 MILAN

Offline 9A2EY

• Full Member
« Odgovori #1729 : 01. Siječanj. 2013, 13:11:23 »
Svima puno sreće zdravlja i DX-ova u Novoj 2012A godini i čim više ovakvih malih pomoćnika.

Željko 9A2EY

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #1730 : 01. Siječanj. 2013, 13:18:52 »
Svima sve najbolje u Novoj !!!!

Drago 9A6NDD

Offline 9a3xm

• Newbie
  • *
« Odgovori #1731 : 01. Siječanj. 2013, 17:09:55 »
Svima radioaktivnima sretna,zdrava i uspješna 2013....
de 9a3xm  Zvonko

Offline 9A5K

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #1732 : 02. Siječanj. 2013, 08:59:37 »
Svima sve najbolje u Novoj 2013. godini!

U ime friških Zepter divizija,
želi Vam Krešo - 9A5K

Offline 9a6sjz

• Full Member
« Odgovori #1733 : 02. Siječanj. 2013, 10:36:34 »
Pridružujem se čestitkama za ovu godinu. Puno sreče zdravlje DX veza i uspjeha u takmičenju

73
Zlatko
9A6SJZ

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1734 : 06. Siječanj. 2013, 06:12:20 »
Oho.....prošla i ova NG.....popijal sam champagne....cijelu bocu te votke....sasvim ok ? Jesmo li se isčestitali ...barem ovdje..! No dobro....Pomalo se radi-gradi neke force za 144 Mhz....a danas je jopet "Nedeljom u 8 " pa tako se nešto pojede i popije te srede neke stvari i opogoni Linear sa BLF.....pred svjedocima...? Jutros rano ustao...oko 5.30....kada se otvori EME prema Amerikama....i konačno nova zemlja Brazil ...PY1EME ...sasvim solidno dolazio ...jedna duugaaa antena i Beko PA ....ovdje standard...4x8 i 800 Wati....nije bio max od snage ? Biti će lijep dan ...danas ? Dobro je počelo ! Evo slika antene iz Brazila i WSJT koji radi u Linux-u.....Ubuntu......postavio Andrea 9A3JH ! Martin
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1735 : 07. Siječanj. 2013, 16:17:34 »
Evo ga ! Ko i svake Nedelje sastala se vhf-uhv -shf ...i nagore ekipa u konobi....! Kasnije se javljam... perce sam bio rano u jutro u Triešte,,,,službeno....krenuo oko 6 ujutro da izbjegnem gužvu na grani....Nacija ide na skijanje....moš mislit koji auti i koja oprema....svak ima na krovu onu "raketu" za skije i štapove i pravac planine ! Tja ? Otvorena boca "Bakarske vodice" ....baš je prava vodica....ne valja niš spram "Penine" ne znaju ni champagne napraviti kako treba...? A za vino i ostale vinske napitke u ovom kraju....Bakar....Krasica i intorno ....zaslužni su Vrancuzi....naime kada su ukinuli Republiku Veneciju (Napoleon) zauzeli su cijelu Istočnu obalu Jadrana te izgradili dosta prometnica i ostalih korisnih stvari te je lokalni guverner u ovom kraju zasadio vinograde u okolici Bakra ..od mora pa na gore sve su bili vinogradi...kojim danas nema ni traga ? I tu se pravio pjenušac....koji je nekad bio izvrstan....a danas bee ? Ta "Vodica" otvorena za EME vezu sa Brazilom....godinama se tentalo i nikako napraviti tu zemlju...ali neki dan od prve ? Bravo ja ! Ha ! Društvo je bilo počaščeno hladnom prasetinom ! Kažu ekipa da je dobra....ovdje u Zamet-city svake subote ujutro je nude u lokalnoj mesnici ! Tja .....onda se prešlo na naše stvari....Majstor Adam podesio PA sa mosfet-om....struju mirovanja ..postavio u AB klasu i pobudili smo stvar preko atenuatora sa par mW....i polako podizali pobudu.....stvar je od struje mirovanja od 400 mA pa kako smo podizali pobudu tako su rasli amperi i wati....abaut došli smo do pola wata pobude...oko 3,4 ampera i 40 Wati out-a...aj da stavimo 1 wat pobude ...homo ća provat....ja inače stiskao PTT od "malog" FT817 ? Imaš čast ...kaže Adam....yes.....povukao ampere snaga oko 60-70 wati....I RIKNUO ? Pasmater !"#$$%&/()=?* i ostalo ! Nešto nije u redu sa pločicom ? Ili sa nama....ak je to tako zahebano mani se ćorava posla ...kako se kaže ? Tja.....što se more....ništa...ide se na dalje sa ostalim ? Bio  povredjen u uvrijedjen.....kako se mos.fet ponašao ? Ča se more...niš..... kažu domaći ! Da popravi malo ozračje 6PSM izvadio iz kešenja mali PC koji je malo veći od kutije cigareta.....a cijena sitnica Bing ? 35 US Doloresa ......! Spoji se monitor ...tastatura....miš....internet i stvar radi sasvim zadovoljavajuće za tu veličinu....za praf izvrstno....? U Deželi isti koriste umjesto vozelja tnc-ja i razno-raznih paket čvorova ...te ima raznih mogućnost gdje ga uporabiti u našim stvarima ? Čudo pa Bog ...rekli bi Boduli ! Eto...tako vam je bilo ! Lep pozdrav fantje ...samo naprej ! Martin ! PS....propagacija je ovih dana na dva metra izvrstna u svim pravcima...pogledajte malo clus 144 Mhz...i ostale frekvencije ?

'
Martin 9A3GE

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #1736 : 07. Siječanj. 2013, 18:10:21 »
Nije tako zahebano, ali je potrebno nači, u kojem grmu zajebava zec.
Dostavi meni tu stvar, pa ču se ja pobrinuti, da proradi. Ne brini za tranzistor. Ja častim!
Na zdravje :)

Offline 9a4qi

• Newbie
  • *
« Odgovori #1737 : 07. Siječanj. 2013, 22:23:22 »
Martine Iskreno saučešće zbog mosfeta.Barem se nije patio.Bilo je brzo pa se nije mućio.Mislim da znam gdje je greška.Znaju te moderne sprave da ti voliš lampe.Klasićno samoubojstvo.Ubio se mosfet sam zbog ljubomore.Ni konzilij ga nije uspio spasiti.Nikola

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1738 : 08. Siječanj. 2013, 04:16:05 »
Dobro jutro ! Evo već AP.....na EME ! Adi ..hvala unaprijed ! Inače bilo jada tuge i čemera sa time ...no prođe ! Dotle evo par stvari u razvoju .....? Ah...dobre stare cijevi ! Russian triode ! Martin
Martin 9A3GE

Offline 9A9Y

• Full Member
    • 9A9Y - Web site
« Odgovori #1739 : 08. Siječanj. 2013, 12:17:41 »
Pozdrav Martine!
Jel to bio u pitanju BLF278?
Ja sam u gradnji pojačala sa BLF278, oko 300W. Modul sam kupio gotov. Ostalo mi još složiti LP filter (problem, nikako pronaći Teflon PCB za tu namjenu) i kupiti switcher napajanje 48V/10A i BLF278.

Pa bih te molio, ako ste saznali u čemu je bio problem kod tebe da napišeš pa da pazim kad to budem pokretao.
Shiranu ga hotoke