Autor Tema: QRP EME  (Posjeta: 524116 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: QRP EME
« Odgovori #1665 : 31. Ožujak. 2012, 06:35:19 »
Dobro jutro ! Lijepo vrijeme i dalje ...baš dobro.. ? Degradacija još loša....ali se popravlja na bolje...? Čuči se na frekvenciji 9A2SS i ja...pa kad na dosadi odemo na "pumpu" na teracu.....mir tišina krasan pogled dobar odmor od svega....tja ? Nego na Moon - net-u je osvanuo 9A9B Branimir...sa obavjesti da bude aktivan u Dubus kontestu ...CW ? EME naravno....DUBUS EME Contest (CW/SSB) on 31 Mar/1 Apr 2012.  ....danas i sutra.....aktivnos u EME kontestima baš i nije velika a CW radi desetak stanica od tristotinjak aktivnih....? Passe ? Verona šqvadra ima problema sa napajanjem...generator...i noćas nisu bili aktivni dok "Vjetnamci" su non-stop na djelu iz Ho-ši-min city-a olti ex Sajgon ! Noćas se dobro vidjelo iako je dgrd -5 a ta je najgora ? Kada je bila -7 bolje se primalo ? Netko je rekao "čudni su putevi Božji" ali uz lošu degradaciju ne pomaže ni On puno ! He he ! Nego gomila antena i par kilowata ? Ali ni to nije ono...lako sa time uraditi EME veze ...isto kao ..daj Mare xxxxx.....na ....! Evo Verona škvadra..svi na okupu ! Martin
Martin 9A3GE

Offline 9a2ss

• Newbie
  • *
« Odgovori #1666 : 31. Ožujak. 2012, 16:14:42 »
Sta nisu imali veci lapatopa? Trojica odjednom gledaju i pisu!!  :D

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #1667 : 02. Travanj. 2012, 09:54:05 »
Mislin da ovi talijani su za *peep*... upoznali smo ih u Montechiari na susretu...
Imaju svaki dan  otvaranja na 6m a oni drkulje na eme i HF...
Svaka cast na humanitarnom radu u kampu.
Ajde valjda ce se jednom sjetiti upaliti 6m.

73

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #1668 : 02. Travanj. 2012, 11:23:42 »
Tako je Pa3k,

slažem se sa tobom...nisu baš nešto kao ekipa,  :o
čekam ih, pratim, vrebam...jučer sam ih primio u nekoliko perioda EME ali ništa.  :(

Na 6m ih nema a otvaranja su počela sve sjevernije...
Nisam ih našao ni na KV-u.

73!
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #1669 : 02. Travanj. 2012, 11:52:13 »
CW KV op je ok, SSB je kiksao sa CFM na kraju QSO i odmah radio drugog bez potvrde...

za naseg Martina: http://tuttidentro.wordpress.com/2012/04/02/le-mie-prime-immagini-dalla-moonkam-della-faccia-nascosta-della-luna/

malo offtopic: uspio sam srediti 2 x antene 6m za 6O3A ili J28AA, jedna kraca 4el za portabl (6o3a)i 6el za kucu u J28AA... nadam se da ce se Darko uskoro aktivirati.

73

Offline 9A4HP

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #1670 : 02. Travanj. 2012, 15:50:01 »

malo offtopic: uspio sam srediti 2 x antene 6m za 6O3A ili J28AA, jedna kraca 4el za portabl (6o3a)i 6el za kucu u J28AA... nadam se da ce se Darko uskoro aktivirati.

73
[/quote]

J28AA upravo je na clusteru na 50 Mhz

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1671 : 03. Travanj. 2012, 17:25:43 »
malo offtopic: uspio sam srediti 2 x antene 6m za 6O3A ili J28AA, jedna kraca 4el za portabl (6o3a)i 6el za kucu u J28AA... nadamse da ce se Darko uskoro aktivirati...................................šta je ovo.....? Ajde valjda ce se jednom sjetiti upaliti 6m.     te ovo ?
Oćeti li vi na EME ?                                 "odvrni" malo LOAD cap. na manji C ako ga imaš.... te ovo ..bez potpisa  itd.    ma napiši kao da pišeš E-mail...svega i svačega sveze teme...a ne jednu rečenicu....mi tu ne chata-mo nego pišemo o našim stvarima....a CAPITO ? Tutti quanti ? Nepismenjakovići  obični ! Tako Aktivni su Vietnamci......navala velika....prpoagacija odličana ...ko mere i umije naprijed ? Martin

1
Martin 9A3GE

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #1672 : 03. Travanj. 2012, 18:00:38 »
GUŽVA !!!  ;D
« Zadnja izmjena: 03. Travanj. 2012, 21:03:35 9A9T »
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #1673 : 03. Travanj. 2012, 20:29:33 »
malo offtopic: uspio sam srediti 2 x antene 6m za 6O3A ili J28AA, jedna kraca 4el za portabl (6o3a)i 6el za kucu u J28AA... nadamse da ce se Darko uskoro aktivirati...................................šta je ovo.....? Ajde valjda ce se jednom sjetiti upaliti 6m.     te ovo ?
Oćeti li vi na EME ?                                 "odvrni" malo LOAD cap. na manji C ako ga imaš.... te ovo ..bez potpisa  itd.    ma napiši kao da pišeš E-mail...svega i svačega sveze teme...a ne jednu rečenicu....mi tu ne chata-mo nego pišemo o našim stvarima....a CAPITO ? Tutti quanti ? Nepismenjakovići  obični ! Tako Aktivni su Vietnamci......navala velika....prpoagacija odličana ...ko mere i umije naprijed ? Martin

hoj spat

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1674 : 03. Travanj. 2012, 21:42:40 »
Šta sam reko....prvi nepismeni mali Patrik ...ha  ! Ako se već neko javlja ovdje napiše toga više....komentari kao ...da...ne....probaj.....tako je...nije tako i ostalo su bez veze......svima takvim topa ili ti jedinica iz jezika--- pisanja i ostalo sve negativno...prima di aviare lingua inserire cervelo.......jednostavno zar ne..? No pustimo to ! Pojavio se Paragvaj na EME ... ZP9EH....dosta je slab 2x9 i 250 Wati....pileup iliti navala ostalih je golema...abaut vidim 15 stanica koje ga zovu...od njega samo tu i tamo koji RO...RRR 73....tja ! EME je čudo.....vrhunac i dosta ima novih Emejaša...naročito iz Italije te Rumunije i ostalih zemalja.....valjda ljudima dosadilo  blabla ..kontest....iliti 50 Mhz koji kada se otvori band uradi se sve....antena mokra špaga zvučnik i mikrofon i neka zavojnica koja rezonira  tu negdje..može i dioda....ona germanijeva AA117 ili slično....veza garantirana ! Svoje vremeno kada sam bio aktivan na 50 Mhz uradio veze sa cijelom Afrikom...osim par zemalja...to ono kratkovalci ne urade cio svoj život ...na kratkom valu ? Bah.....! Bio Dubus EME contest...nigdje nikoga ...na CW.....stari su oglušili a mladi ne znaju telegrafiju.....? Molto bene ragazzi  vi saluto tutti quanti ! Danas onaj koji ne razumije i govori par jezika....nemere naprijed...stagnira ali zato zna sve CW kratice....ako...? Salutoni nepismenjkovićoma i ostalim ! Martin
« Zadnja izmjena: 04. Travanj. 2012, 08:38:50 9A2HM »
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1675 : 04. Travanj. 2012, 03:11:40 »
Ala ovaj zadnji post u mene nešto dugačak na monitoru tekst gore a slika dole...jeli u vas isto ? Vako.....linear položio ispit....ja ih gradim sa položenim cijevima ...hladi se stuza sory sguza pravo u katode pa kroz rupe u anode na kojima su teflonski kamini i na gornjoj ploči je otvor gdje izlazi zrak.....neki majstori mi spotoču sistem koji koristim ? DA SE GRIJE IZLAZNI KRUG da pati cijeli sistem ..ecetera ? Noćas sam "plavca" gonio dva sata bez prekida ..samo je bio poštiman na radu frekvenciju koja je 144.125 gdje emitiram  na EME da vidim refleksiju od Mjeseca i kada sam ga upalio poštimao sam ga na 144.148 gdje je J52EME ..i peri deri....ništa se nije poremetilo sa snagom....uvijek je konstantno išlo van 900 Wata...uz pobudu od 60 w. I NARAVNO UZ VEĆU STRUJU MIROVANJA....oko 200 mA ....."BABUŠKE" GI7B...PRAVE ROBUSNE CIJEVI....pali ne žali i sve ovo maltretiranje izdrže.....to više nije bila AB klasa nego žnj klasa ..maximum snage u AM režimu...čisti C oli AM modulacija.....WSJT i nije nešto drugo...kako zvuči....K1JT je rekao ne ganjajte lineare na maxumum...u AB klasi ..zato što je modulacija WSJT-a čisti AM..i ja gonim onda AM ? Ha ha ! Uf ..nestalo piva...sve 2SS popio ! Propagacija na EME je odlična ...antene bile oko 50 stupnjeva na gore....elevacija ...azimut oko 200 stupnjeva...prijem čist bez smetnji ? Pratilo se Veronezze iz Gvineje Bisao....primam ih ali ne dekodira...signal "grbav" stavim na WSJT  opciju AFC ..koji sredi stvar na prijemu....i dekodir opet ali slabo....ukopčam DRUGI KOMPJUTER...samo na prijemu ( roba di fiera Pordenone 50 E. ) na kojem su Windowsi XP orginal i vidi vraga...tu dekodir ok....a vamo na uzdanicu novu gdje je Linux ...slabo ? Nešto nevalja ? Komp----zvučna kartica ...ne mere se podesiti točno da mi miruje WSJT ...ili nešto drugo ? Be....primao na jedan a emitirao na drugi .....a taj na kojem sam primao ne radi ispravno ono za spasiti sliku sa monitora....neće ? Nego koristio fotoaprat za to poslikati i evo kako je ispalo ? Tja ! Veza je dosta dugo trajala ..dosta je veliki Qsb pa nije svaki put dekodiralo a njima što nije bio stabilan signal ..zato što koriste generator za napajanje sistema ....ali poslje su dolazili ravno....? Možda se ukopčali u mrežu ! Sutra rade na 432 Mhz ...test.....dosta su slabi na toj frekvenciji sa antenom ! Pa ako ne bude išlo vraćaju se na dva metra ! Tako ! Ah da....budu aktivni i na 50 Mhz ..prilika za malog Patrika da smoči špagu i oslušne...đaba antene duuge ..bimovi....ja uradio ne tom bandu SVE SA VERTIKALKOM i sa 100 Wati max snage ..kada se otvori NIJE POTREBNA NIKAKVA SNAGA...10 Wati je ok ? Živi bili pa doživjeli ! Zašto  se zove magični band...vidiš -nevidiš....čuje se -ne čuje....sve sa špagom i praznom konzervom od pomidora /Italijanskom naravno...druge nisu dobre/....ist kao onaj dječji telefon...dvije konzerve i dvajst metara špage....pa smo si tako telefonirali..i čulo se nešto ? 50 mhz ....passe ....? U mene ! Se vediamo ragazzi ...salutoni " Martin
« Zadnja izmjena: 04. Travanj. 2012, 08:39:07 9A2HM »
Martin 9A3GE

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #1676 : 04. Travanj. 2012, 08:33:04 »
Martine škužaj ili te more načelo ili si ćapan od štrig.
Hvala  na komentaru, ako već misliš pisat štupidece dopri blog ala emekaput.blogger.hr i prdekaj tamo štupidece i gluposti.
Ako nisi više kapac podnosit druge postove vrime ti je stvarno da zapreš baraku.

73 i NHF

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1677 : 04. Travanj. 2012, 11:42:54 »
AAAAAAAAAAAAAAA ...NEMA ME U NJIHOVOM LOGU   ? Valjda nije kompletna veza.....? Ništa..noćas jopet pirla se ! Ah....šta se mere bolan ? A primao ih dobro...prebacim sistem na Windouze....! Bene andiam avanti ! Ča je Patrikolo ča se jadiš ...? Podnositi postove.....ma daj podnosi se sve...treba imati duha da su Njemci imali humora 10 posto od Engleza dobili bi rat...to izjavili sami Englezi ! Martin
« Zadnja izmjena: 04. Travanj. 2012, 12:51:25 9A2HM »
Martin 9A3GE

Offline S53RM

• Newbie
  • *
« Odgovori #1678 : 04. Travanj. 2012, 13:08:40 »
Zdravo Martin.

Možda nisu primili svoj znak, nego BD4SY ?  :-)

73 Sine - S53RM

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1679 : 05. Travanj. 2012, 11:51:57 »
Sine...na ovome je bio samo prijem....drugi PC je TX-RX....! E trkeljalo se i trkeljalo ali ništa...primao sam ih sasvim dobro iako im je signal nestabilan.....drugi su isto ih zvali po pola ure i ništa....te vrijeme im je bilo isto poremećeno ..ali to se da regulirati sa opcijom Dsec u WSJT-u ! Noćas Linux radio dobro a Win slabije,,,,dok je prekjuče bilo obratno ? Linear je radio izvrsno..barem nešto....par sat u neprekidnom radu.....snaga uvijek ista i nije se pregrijavao...abaut oko 700 Wati out-a ! Danas je predzadnji dan i budu aktivni na 50 Mhz tropo i EME....a TEP se otvara ...oni nisu u toj zoni...iznad Ekvatora su ..treba slušati 50 Mhz tko može ? Prati se clus i tu se vidi kakva je situacija ? Teško će biti uraditi ih...degradacija na trasi se povećava i Mjesec je sve niže ? Barem je sistem provjeren....ona četiri koaksa od dividera su odrezana točno na mjeru dobro izolirana ova kišica je dobro došla za sveukupan test sistema...koji radi ok ! Toliko ! Martin
Martin 9A3GE