Autor Tema: QRP EME  (Posjeta: 527071 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AD6IW

• Hero Member
Odg: QRP EME
« Odgovori #1515 : 25. Prosinac. 2010, 00:12:37 »
Dubravko

http://www.eisch-electronic.com
Kontaktiraj Anne Marie mailom ona vodi firmu

ad6iw

Offline 9a5bdp

• Newbie
  • *
« Odgovori #1516 : 25. Prosinac. 2010, 07:17:02 »
Zahvaljujem na korisnoj informaciji.... 73!

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1517 : 28. Prosinac. 2010, 13:29:19 »
Guadeloupe Island (French Antillas, FK96HF) soon qrv on 144 MHz EME......od sutra pa do 15 01 2011.....F1DUZ i F6APE  Phillippe et Jean pod znakom FG4KH iz lokatora FK96 budu radili via Moon ! Oprema je FT897D ..500 Wati linear te 2x 10 elem. DK7ZB ..križne ! Naval Narod....tj Tom und ja...? M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1518 : 04. Siječanj. 2011, 10:54:01 »
Dobat dan ! Zimskoje...baš dobro ? FG4KH su aktivni stalno...naredili preko
 sto veza iako je propagacija jako loša..ali se popravlja..na bolje..zvao sam ih i vidjeli su me ! Dosta slabo ali je ipak reflektiralo...! Bila djelomična pomrčina Sunca ..pa sam to "snimio" sa TV kamerom koja je u antenama ! Tako ! Krajem vikenda bude sasvim dobra propagacioja pa navalim-o ? Tom 9A9T...wher are you ? M.
Martin 9A3GE

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #1519 : 04. Siječanj. 2011, 18:16:13 »
E morski mačku....

Oporavak od ludorija dugo traje...hi, šala mala  ;)

"Muke" po info hardveraju su pri kraju i nadam se da ću sutra biti operativan, samo da vidim još kad bum videl i njegovo veličanstvo mjesec... :D

CU EME!

9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1520 : 04. Siječanj. 2011, 18:40:56 »
Mislio sam..neko loše vino ...kiselo ? Danas sunce-Mjesec oldtugeder na nebu...šššššum jak...ali vidi vraga...i još visoka degradacija..pa se vidjelo.....FG4KH je danas radio...usprkos svemu i uradio je RU1AA i K5QI....GLEDO UŽIVO BOLAN ! U plavom prozoru je položaj Sunca i Mjeseca....stalno skupa...! Tja ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #1521 : 04. Siječanj. 2011, 19:20:50 »
Nego kaj da su bili skupa, čak se mesec porinul ispred sunca malo....pa si to i slikal  :)

Bum pričekal da se malo razmaknu pa bum probal, morti vu četvrtak kad se ne dela...

Al da znaš, nema više kiseliša vu Zagorju, vine je prave da boljše nemre biti, idem si sad spiti koju litricu savignona...  :-* kaj bum bolje spal  ;)
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1522 : 10. Siječanj. 2011, 07:50:51 »
Dobro jutro mjesečari ! Juče trkeljo cijeli period...propagacija dosta loša na momente ima pa nema..više ovoga zadnje...te veliki qsb.....tako da uraditi Karibe trebalo vremena i URAĐENO....jedva ? New one DXCC ipak ? Gremo nadalje...aktivna je ekipa VK9NA...Norfolk Island a lokator je RG30XX...i to na dva metra te naviše ? Se proba....dosta je nezgodno što je "prozor" prema njima malo otvoren te elevacija je niska...plus smetnje od grada jer je antena na Istok...preko cijele Rijeke ! No treba probati ..jeli...? Oni su uradili par jakih stanica...imaju smetnje ? Te visoki šum ? Šta je tu je....u tome je draž svega ovoga..dobra oprema ..antene ..lineari ..transiveri ....transverteri te dobra teknička potkovanost te vremena ! Toga najviše ! Tako....vrijeme loše ...jugovina tlači....ali prođe ? Saluti a tutti quanti ! M
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1523 : 11. Siječanj. 2011, 06:11:28 »
Bar jutro ! Evo Phil-a et Jean-a sa "domorodcem" ..premjestili su antene iz dvorišta na krov...zato bolje ide ? Juče dosta slabo...desetak veza....uglavnom sa Francuskom dosta dugo rade...! Urađeno preko dvijesto veza do sada....oprema je ok...samo im kiša (tropski pljusak-potop) smočila djelitelj snage..ali odmah je bio zamjenjen...linear je Tokyo HL 500 i izdržao sve napore...oko 500 W. te antene 2x10 DK7ZB  X pol ! Najbolje rade kad je kiša ? I na ovoj strani su DK7ZB.....četiri komada bolan ! Ok...proba se uraditi "klokane" sa Pacifika ? Saluti ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1524 : 12. Siječanj. 2011, 08:58:23 »
Dobro jutro ! Nešto se popravilo vrijeme ..ne pada više kiša i zahladilo je ! Noćas dosta slaba propagacija via Moon a aktivnost dobra ! Uglavnom se pratilo..povremeno...perce se rabota na novoj mašini snage za 144 Mhz ? Kako je počela ova godina sa ekspedicijama ..bude nešto ? Od 16 ovoga mjeseca bude aktivan Herman pod znakom FK8/DL2NUD  sa Pacifika i to iz Nove Kaledonije (Francuski posjed u Južnom Pacifiku) i aktiviraju i Vanatu otok (gdje su bili Pazinjani ...samo na KV )...oprema je..18 elem. antena ...Beko linear HLV 1500.....za dva metra.....12 elem. i 500 W. za 432 Mhz te 55 elem. i 300 W. za 1296 Mhz ! Tako da budu tri banda pokrivena ! Se proba...ali dosta teško bude...."prozor" prema tamo je dosta vremenski kratak te gradske smetnje a elevacija je niska ? Ok...fantje ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a3jh

• Newbie
  • *
EME po bijelom svijetu
« Odgovori #1525 : 13. Siječanj. 2011, 12:42:39 »
Hi all,
Pred par dana bio sam usput na druzenju tajlandskih radio amatera u Bangkoku. Zanimala me VHF/UHF (EME) aktivnost iz ovog dijela svijeta. U HS landu je dozvoljena maximalna snaga predajnika od samo 200w na HF-u i na VHF-u. CEPT se ne priznaje, licencu za raditi samostalno je jako tesko dobiti, gosti mogu raditi na HF-u iz kluba HS0AC uz predhodnu najavu. Nazalost nisam sreo DL2LAH/HS0ZIL, jedinu EME aktivnu stanicu, jer je on u EU i dolazi krajem mjeseca pa se Mr. Martin mora pripremiti :-)
Na UHF-u nema aktivnosti, o 4m se jos ne prica, a na 6m nije dozvoljen ham radio. Samo klupska stanica HS0AC moze tokom IARU contesta (jedan vikend godisnje) raditi na 6m :-(
Klub HS0AC je aktivan u svim vecim HF contestima, radili su CQ WW CW 2010 (4,5 m punti) i 9A CW u zadnje vrijeme. Za 160m imaju slooper, 80m inverted vee, a za 40m dipol i novi loop na 50m stupovima, FT1k, etc...
Pozdrav svima,

Andrea HS/9A3JH

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1526 : 13. Siječanj. 2011, 13:29:25 »
Holas Andrea come va Thai-land  (Thailandezze ?)! Jes tako ...stoje stvari...Karsten radi isto samo sa 200 W. ..ccc...a povremeno se pojavi i jedna osobna stanica na EME...RIJETKO...? No ...ča se more ? Inače propagacija dosta loša ali rade se veze ipak...aktivan je VK9NA .."prozor" je otvoren abaut sat vremena..i za to vrijeme desetke stanica ga zovu...sami Schwarzenegeri...za nas "male" nema šansi ? Kako je bilo danas imate dole. Te EA stanica kako je se vidjela ...tropo..prije par dana te FK4KH ...isto pozivanje....još danas su aktivni cca od 20.00 pa da kraja ! VK9NA ima samo 300 W i viđen je -31...ali od sile ništa se nije moglo ..sistem na prijemu sa novim LNA od Gorana se je pokazao izvrstan...šum je dosta manji nego ono sa MGFxxx a i smetnje su manje...ili mi se čini ? Tako...valja podignuti snagu ? Neka sila bude sa vam
Martin 9A3GE

Offline yu7ef

• Sr. Member
« Odgovori #1527 : 13. Siječanj. 2011, 16:30:49 »
Pozdrav Andrea

Ako budes jos imao koju priliku da se nadjes na RAST eyeball meetingu sa HS prijateljima
molim te da im preneses moje srdacne pozdrave - 3 godine sam proveo u prekrasnom
druzenju sa njima i mnogo vremena sam radio sa HS0AC stanice, prvo dok je bila u samom
Bangkoku na Sukhumvit Rd. kod stanice Ekkamai a potom i na lokaciji na AIT, nesto dalje
od aerodroma prema severu ... oni koji su radili HS50A radili su sigurno mene a u Rayongu
sam radio pod znakom HS0/YU7EF jer sam imao i licencu za rad

E21EIC Joe je u to vreme bio klinac koji je tek pocinjao i nije skidao oka sa nas dok smo
radili konteste a nismo propustali ni jedan - na slici je ekipa koja je postavila verovatno
jos vazeci top score iz Tajlanda - CQWW CW 1996

Pretpostavljam da je sef PPS u HS0AC jos uvek John Narissara pa ga puno pozdravi

Sawasdee kap

Popa, YU7EF

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #1528 : 13. Siječanj. 2011, 17:52:20 »
Popa,i Ljubiša YU7AU je bio tamo 94,95,radio je u petro-kemijskoj industiji.Bila je njegova fotka u SIX NEWS magazinu 95 god.HS nisam nikad čuo na 50 jer nemaju licence za rad.Šteta.

73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #1529 : 13. Siječanj. 2011, 18:53:04 »
Pozdrav,
malo offtopica-a: LoTW je omogucio VUCC i Fred Fish Memorial Award ... pa koga zanima;)
73