Autor Tema: QRP EME  (Posjeta: 529586 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AD6IW

• Hero Member
Odg: QRP EME
« Odgovori #1095 : 07. Prosinac. 2009, 18:19:47 »
Damir

Ovo mi lici na Wimax amp, 3400 - 3800 MHz, balanced high linear 30W amp
low power drive 10-20dBm?, linearna regulacija snage, VSWR
i power output
Tranzistori su za L band
Ko je pitao za aplikacije sa cirkulatorom, moze vidjeti na slici kako
se koristi kao zastita za amp i da istovremeno mjeri WSVR na svom izolacijskom portu.

ad6iw
« Zadnja izmjena: 07. Prosinac. 2009, 19:02:41 AD6IW »

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #1096 : 07. Prosinac. 2009, 18:52:22 »
Ma ovo liči kao da su ga lemila djeca u osnovnoj na satu tehničkog, a ne neka ozbiljna firma  ;D

Yep, Gorane, to su power GaAs FETovi, i koliko vidim već su obsolete, a konkretno ovi sa slike su proizvedeni u dec/nov 2005. godine!! Fujitsu, a vidim da imaju datasheets na Avagi kod tebe??

Ovaj izlazni FLL57MK ima P1dB od 36 dBm i G1dB od 11.5dB i koliko vidim test data koriste ga na 2,3 Ghz...
Znači neka 4w.. kako su dobri za 2 tone vrstu rada i AB klasu, to može damir koristiti za svoje linkove.  ;D

Mi sirotinja, mi ćemo se ipak zadovoljiti sa W-CDMA pojačalima i power fet-ovima do cca 400W wati snage na tom istom bandu LOL

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #1097 : 07. Prosinac. 2009, 18:58:49 »
Mi sirotinja, mi ćemo se ipak zadovoljiti sa W-CDMA pojačalima i power fet-ovima do cca 400W wati snage na tom istom bandu LOL

sirotinja sa 400W?

Ma ovo liči kao da su ga lemila djeca u osnovnoj na satu tehničkog

Mislis kineska djeca?

Ovo je napravljeno sa pick & place robotom, vecina rf modula izgleda
tako jer nema solder mask, sto u principu ni ne treba.
Pogledaj kako su "predskolski kinezi" lemili Kenwood TS-2000, i sa solder flux-om na pcb-nema vise ni ciscenja ???
« Zadnja izmjena: 07. Prosinac. 2009, 23:19:44 AD6IW »

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #1098 : 07. Prosinac. 2009, 20:04:06 »
To je neki pijani robot  ;D
Naprežem svoje oči kako bi pronašao jednu komponentu koja je postavljena pod 90 stupnjeva...

Gorane, da nisi mislio na ovakvo štićenje izlaza te regulaciju snage sa cirkulatorom?
QRP rules..

QV
« Zadnja izmjena: 07. Prosinac. 2009, 20:15:08 9a4qv »
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #1099 : 07. Prosinac. 2009, 20:54:30 »
Adam,
upravo tako kao na tom pojacivacu, nice pcb 60W @ 2170MHz, peta generacija
ldmos.
Obrati paznju na TD amp kako je rijesena regulacija snage.
To je dobar nacin sa quadrature hybrid-om i dvije pin diode, sklop radi odlicno
(Agilent application  ;D)

Nije problem sa pijanim robijem, on stavi komponente kako treba nego
kod airflow solder-inga komponente se pomjere kada se tin
rastopi. Common problem sa RF, ne mozes ljepiti komponente
zbog  dialektrika u ljepilu, niti koristiti solder mask
sa mikrostripom.

ad6iw
« Zadnja izmjena: 07. Prosinac. 2009, 21:06:09 AD6IW »

Offline 9A5AA

• Sr. Member
« Odgovori #1100 : 08. Prosinac. 2009, 11:29:20 »

Raport nakon ARRL EME takmičenja:
Gorane, žao mi je što nismo uspjeli održati vezu na 23cm.
Imao sam problema i izgubio dosta vremena u takmičenju
sa 300W linearom, pa sam odustao od njega i radio sa 150W.
U nedjelju kad je mjesec bio na istoku zakazao mi je rotator
za elevaciju, a popravak po noći nije dolazio u obzir, pogotovo
što sam tada ustanovio da mi je netko sa terase popalio AL ljestve.
Tako sam završio sa ukupno 14 veza, od toga 7 u ovom dijelu takmičenja.
Jedna veza je dupla. Ukupno 14300 bodova.
Slike slijede kad se popravi vrijeme, danas pada kiša.

Dragan

Offline 9a3xz

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #1101 : 09. Prosinac. 2009, 08:46:24 »
Adame,ovo je pijani robot br.2  ;D

bio je sveti nikola darežljiv i prema nama starim drugarima  ;)

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #1102 : 09. Prosinac. 2009, 09:07:23 »
Ej, bolje da vam je donio malo bolji fotoaparat, da stignemo vidjeti što je na ploči  ;D
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1103 : 13. Prosinac. 2009, 11:18:13 »
Gdje ste ljudi....? Bura derala dosta jako...ali sve ostalo čitavo....danas popustilo....ali je isto zimskoje....kako mi kaže Vlad iz Sibira... .-22 kao EME raport...inače propagacija je loša ali proba se i vidi se tako tako...Testiram svoj signal...postavljena je stranica ...Live CQ on 144 MHZ.....to postavio Rene PE1L.....koristi MAP 65...on te par DL stanica...sistem je potpuno automatiziran....(antene te Az i Elev.za praćenje Mjeseca )te na MAP 65 koji ima široki spektar i kada primi koji CQ (samo CQ pozivi) odmah postavi na Web stranu....! Zgodno za praćenje aktivnost te testiranje vlastitog signala...? Zove se CQ ....i poslje par minuta se vidi.....frekvencija ...vrijeme ...jačina signala i tko zove CQ....jako dobro....! U međuvremenu ugradio i spojio Mr. Marcheglia 6PSM priključnicu za zv. karticu u ICOM-a 245E....(onu standarnu kakvu imaju svi moderni uređaji danas) tako da je sada elegantno to riješeno..ukopča se sa stražnje strane kao na FT-ejcima i IC-omima čak i na Kenwood bi išlo...? Bio problem sa PTT-om....naime u interfaci je optokupler...koji za IC 245E nema dovoljno struje-snage da preklopi TX...(vuče oko 30 mA)pa je slotana interfaca gdje JE STAVLJEN JEDAN TRANZISTOR koji preklapa RX-TX bez problema...! Popijena sva šljivovica što sam dobio u Zg. od Marka...ali ima rezerve...još par flaša i to Županjska...naime svaki dan po čašicu ...2SS und ja....SAMO KAO PREVENTIVA ...gripa ..prehlada....i ostale nevolje što haraju okolo...? Sređen izlaz transvertera ...stavio jedan hibrid...i to sve sklopio...opet vetronit...dao mi Adamić jednu kutiju ...poveću.....ali to su dijelovi od TRI kutije....nemere se nikako iskonbinirati da liči na nešto..tj nesklopivo bez velikih meaničarskih zahvata....! Zagubio priključke za katodu i grijanje...za 2C39BA....sve pregledaao...nema ih....te razvalo drugi cilindar što sam dobio od Berislava i izvadio to....tako da je sada spremno za nastavak gradnje...! Dole je slika pobudnog dijela te hibrida ...abaut 10 W. ide van....? Vrlo dobro...! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1104 : 13. Prosinac. 2009, 18:36:09 »
Evo ga....zgotovljen linearčić sa 2C39BA......stavio sam jednu staru ..Eimac 3CX100A ...za test i sasvim dobro radi...? ISPROBANO NA KRATKO PERCE KAVEZ JOŠ NIJE ZGOTOVLJEN PA NEMA DOVOLJNO HLAĐENJA....ali stvar hodi.....pobuda 5 w. anodni napon 950 volti...struja mirovanja 30 mA....i kada se pobudi vuče 25O mA ..i out je 60 W.....taman..(turcizam) za pobudu dvije GI7B....! Uz nešto veću pobudu dati će oko 100 W.   baš lijepo....! E sada treba narediti sa dvije cijevi....i to za 432 MHZ.....Gradnja uspjela od prve...molto bene...sada mi je krivo što odmah nisam stavio dvije ali građeno je kao proba-eksperiment i sasvim je u redu..prvi put sa tom cijevi...puno su mi pomogli oni cilindri što mi je poslao Berislav 9A1BM....unutra su svi elementi da se to pravilno realizira....anodni prsten ...prsten za G1 uglavit na masu ...te katodni prsten i specijalna cijevčica za drugi pol grijanja...bez toga bi išlo nešto teže...? Ok....ulaz je dosta jednostavan... dvije prigušnice te zavojnica i dva trimera...dok je bias napravljen sa BD139 ..dioda i potenciometar pa se fino postavi struja mirovanja ! Ovo se da sagraditi kompaktno...malo sve u jednom....eventualno sa dvije cijevi....i dobije se 200 W.    taman za goniti neke linearčine što se namjeravaju gradit..ili se već grade....? Ok....state bene tutti quanti..! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1105 : 13. Prosinac. 2009, 23:57:48 »
FERTIG....uškatulirano.....oko 100 W out-a.....hlađenje nije baš naj...ali spravica praši...točno onoliko koliko je bilo predviđeno...? Tja...! MS....? Ide kao ludo....bez usmjeravanja antena ...one su u normalnom položaju....prema Učki...i vidi se pola Jurop...! Slaba aktivnost naših stanica..? Ok...do daljnjeg.....! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1106 : 15. Prosinac. 2009, 11:58:57 »
Bar dan....! upogonjeno.....IC 703.... transverter 10 W. ....2C39BA....40 W. ...2XGI7B.... 600 W.   .....! I ne smeta TV-JU...? Bene.....!  Sa više pobude daje oko 1kW....ali hlađenje nije baš najbolje...nije dostatan onaj ventilatorić....što ladi 2C39BA...treba ipak turbinica....da bolje hladi cijev....ali za test je u redu....? SE GRE NAPREJ ...FANTJE...! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #1107 : 15. Prosinac. 2009, 18:10:21 »
Martine, jel ti to nama malo vadiš mast? Jel ti znaš pošto su čvarci (ne Bonini)? Pa ja sam već dobio kompleks manje vrijednosti! Nemoj nam to raditi. Mislim da ti je već vrijeme za ukrcaj na brod, tamo negdje pored Somalije, ali neće te oteti Somalci, već Japanci. Više nisu žuti nego zeleni, pozelenili su od zavisti kakve mi majstore imamo, a oni ne.
Dobar uradak, čestitam.

73 de 9a2d

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1108 : 15. Prosinac. 2009, 20:49:36 »
Kefa....prošao sam kraj Somalije ..ljetos....i baš Japanska fregata nas pratila....! He he...! A da naredim jedan kompaktni ...mali sa GI7B.....kako je krenulo....? Dobro bi došao Đuri.....? Razmatra se....? Zapravo...trebao bi narediti jedan TRX ....za 28 Mhz....tako da bude sve fato.... in casa..! Imam par koncepcija....ako mi naredi 9A3HY štampu....bude nešto....on je tatamata za to....! Ili nacrtam sam sve....? Klasika....mos feto-vi u MF...schotky miješači  i to....imam dva DDS....0-60 Mhz....samo su pogolemi...a Zlatkić...9A6SUE mi naredi pločicu za ovu modernu verziju....malo i sa LCD displejom.....se vede....come deto ...certa persona....Vinceremo....a popolo e rispost.....Vederemo...?...Tja...? Savjet....ima okolo još starih Tri-a   Kenwood....510...515...ja dobio dva a trećeg sam platio....tamo je mrežni traf...pravi....ima sve napone... te 2x350 volti...to u seriju ..pa se udvoji i  ...dobije se kada se ispravi 2000 volti....naredio ispravljač sa njime ...za 4CX250B.......! Vederemo....a sigurno Vinceremo...! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #1109 : 15. Prosinac. 2009, 23:59:45 »
A, bio je sue neki dan sa mnom, izvanredno mu izgleda taj uređaj. Šteta što nisno bliže, još bi se bacili i u serijsku proizvodnju. Pazi na tu cijev. Evo ja tu stavljam na hrpu nešto za GS31b, budemo vidjeli što će se raditi preko zime. GL

73 de 9a2d