Autor Tema: QRP EME  (Posjeta: 530614 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: QRP EME
« Odgovori #2565 : 20. Kolovoz. 2016, 19:16:39 »
Nice....
Live stream sa konferencije je bio aktivan.
Na mjerenjima NF crkla mašina za mjerenje  8)
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #2566 : 20. Kolovoz. 2016, 20:39:31 »
Evo ga !!!!!!
AAAAAAAA ....VAKO..IDE SE NE IDE SE ..VRUĆINA ...GUŽVA..HOĆEDU NAS PUSTITI UNUTRA ...SVE JE TO BILO RAZMATRANO ?
Sinoć sam blabla sa Francom IK4ADE ....REKAO JE AKO MOŽEŠ DOĐI ?
Dobro...jutros ustao oko 7 sati....spremio jiće i piće za moje PRIJATELJE...dva mačka i pasića ..klope vode sve duplo ostavio...mali pasić je ostao unutra...pošto je cijelu noć vani...ujutro kad otvorim vrata odmah uleti unutra i pravo na fotelji a poslje kada zagrije u kupaonu na pločice !
Tako sve sređeno...sjeo u fordaljku i naprej...na "granu" nije bili gužve ali za ulazak u Lijepu Našu kolona je bila do Kozine...zanimljivo   ...dionicu od Pasjaka pa do Kozine "projurili"...svi vozili stotku ?
Mislio sam ...idem strarom cestom uz more...hm...ipak ne nego na autostradu...bila velika gužva u pravcu ???
Tja....skrenuo desno prije Venecije i za 15 minuta bio na odredištu....veliki novi hotel !
Ok...upadam...tabla ...piše konfrencija EME prvi kat--pođoh...a namjerno obukao staru majicu iz Fridrikhavena sa pozivnim znakom ?
na ulazu dvojica.....io skužate arivato tardi ect. ćo mi ćo ti ...prego sinjore entrate ..i upadam u salu...zamračeno veliki ekran i neko drži predavanje o parabolama ...dosta ljudi stoje okolo i bubnem u jednog velikog klipana ..sory...pogledam bolje kad ono Matej OK1TEH..izpozdravljamo se na brzinu...za par trenutaka završi predavanje upale se svijetla ja izletim na binu i pozdravim sviju ....kad nastane dreka u gužva....najprije Italijani i poslje ostali....onaj znak na majici puno uradio ..dove quando wher ect. dođe Franco prvi I2FAK i Franco drugi IK4ADE..aaa andiamo mangare ...u drugoj prostoriji "Švedski stol" i stotinu boca vinčine...tu se jelo i pilo sat vremena...?
Poslje sljede upoznavanja....Holandezi....Njemci...Amerikanci sve ljudi sa kojima sam održao EME vezu ..bio i W1GHZ...spomenu sam Adama ...yes of cours malo blabla sa njime ..kad naleti Joe K1JT...stani Đo da se uslikam sa tobom ......yes...malo blabla...Joe radi new versiju WSJT-a ...pa onda sa ovima sa onima...mogli smo tako dva dana ?
Svi se znamo preko slika i preko EME veza a sada "uživo" !!!!!!!
Drago mi je što su me prepoznali kada sam rekao prije par godina Stivu 9A2SS-u da sam "svijetski poznati radioamater" zahebavao me već kako on to zna...stručno i duhovito !
Bilo i materijala na prodaju same vrhunske stvari za sve bandove....mene opet pitali koji LNA koristim....naravno 9A4QV ....Adame da si bio prodao bi sijaset istih ?
Blabla nikad kraja...sa svima ..poslje otišao pogledati EME pogon sa kojim rade tu iz hotela ..novi ftejac i kilowat pa te 2x8 elemenata...( vidim ih tropo elevacija je niska ovih dana a treba biti visoka da bi se uradila veza...ccc qrb-e je 140 km) !!!
Evo nešto slika....što su drugi slikali mene sa ekipom nije uspjelo...šteta ?
Krenuo nazaj isto po autostradi...nema gužve u pravcu Trsta....ali zato u pravcu Venecije krkljanac....i što mislite odakle....od Rijeke ..milijardu auta STOJE...gmižu...točnije od zapadnog ulaza na zaobilaznicu od
Zameta PA SVE DO VENECIJE...NEVJEROVATNO ?
Toliko !!!!!!
Martin
P.S. new Icom predstavljen u Tokiju koji ekran ima za deset...?
Martin 9A3GE

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #2567 : 21. Kolovoz. 2016, 14:22:44 »
Cijena pojacala?
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #2568 : 22. Kolovoz. 2016, 19:13:13 »
Dobar veče !
Boris....nisam pitao ali mašina je od DF9IC ....rekao je da ima na net-u njegove stvari ...nešto sam našao ?
Ovo je valjda nova sprava jer nema je ...ali ima više PA 1296 mhz !
Evo još nešto slika EME pogona iz Trevisa !
Ljudi su bili komotno obučeni na skupu.....Joe u šlapama !
Danas BVS do Sicilije-Mesina 750 km !
Ima nešto bure i propagacija je nikakva !
Martin
Martin 9A3GE

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #2569 : 22. Kolovoz. 2016, 21:58:27 »
Ove plocice s tranzistorima me zanimaju, planirao sam to dovuci od Amera, no mrzi me placati carinu.

73 de 9A2B - Boris

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #2570 : 23. Kolovoz. 2016, 09:29:17 »
Boris, plocicu imas na stranicama DF9IC u PDFu.Plocica moze biti i na FR4 snaga je onda nesto manja. Tranzistore kupis na ebayu za 11E komad. Ja sam mislio napraviti eksperimentalno to pojacalo ali mi je u ruku dosao jedan drugi tranzistor ;)
EME enthusiast

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #2571 : 23. Kolovoz. 2016, 16:30:12 »
Citat:
Plocica moze biti i na FR4 snaga je onda nesto manja

Negativ, FR4 ima daleko veci Tangens loss i Er. Vec kod 100W na 23cm FR4 gori. Najbolji Rogers teflon substrate deklarisan je za snagu do ~ 650W na 1GHz.
« Zadnja izmjena: 23. Kolovoz. 2016, 19:55:15 AD6IW »

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #2572 : 23. Kolovoz. 2016, 21:37:28 »
Koliko je to sigurno? Vec sam imao problema sa laznjacima...

73 de 9A2B - Boris

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #2573 : 23. Kolovoz. 2016, 22:31:52 »

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #2574 : 23. Kolovoz. 2016, 23:48:21 »
Šta bi rekao Balašević:

Tako to biva kad se previše sniva, a stvarnost se malo zna.

;D ;D
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline S53K

• Jr. Member
  • **
  • TUNE FOR MAX SMOKE !
« Odgovori #2575 : 24. Kolovoz. 2016, 00:24:28 »
Šta bi rekao Balašević:

Tako to biva kad se previše sniva, a stvarnost se malo zna.

;D ;D

uu pushiona ...  8)
73 Simon S53K

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #2576 : 24. Kolovoz. 2016, 11:16:57 »
11E too good to be true  ?  http://www.digikey.com/product-detail/en/ampleon-usa-inc/BLF6G13L-250P,112/1603-1014-ND/2606301

Negative.
11 evra kosta tranzistor koji je koristio DF9IC u svojim pojacalima. Ja sam svoj BLF6G13L-250...toliko evra kolko daje watta ;)
EME enthusiast

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #2577 : 24. Kolovoz. 2016, 12:23:01 »
Dobar dan !
Evo...orginal pločice od 250 w.    onaj uradak je na hladnjaku ..komad masivnog Al.  "greda" istih dimenzija kao i pločica...kada sam ga uzeo u ruke bogme "pesa" koji kilu ?
Uzeo dvije pločice !!!!
Neki dan BVS do Sicilije -Mesina a čuo ga je IT9IPQ Paolo evo i njegove antene za 144 mhz ...nice !
Ima još bure propagacija nikakva ?
Martin
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #2578 : 25. Kolovoz. 2016, 18:47:22 »
Dobar veče !
No ..se radi što ?
Otvaranje tropo prema Sjeveru  ...Zlatko uradio SM7GVF ...Kjell-a preko 1000 km.  U njega : 8x8 el I0JXX antene i radi isto EME !
U subotu je naj sajam u bližoj okolici u Portogruaro . Nađe se svega i svačega za male novce ?
BVS opet dobacio do Poljske !!!!!
Evo i monitor EME stanice iz Poljske SP3UCA sve tu !
Va bon se vediamo a Portogruaro ?
Martin
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #2579 : 25. Rujan. 2016, 20:56:02 »
Dobar veče sviju !!!!!
AAA ..šta se dešava....ništa posebno...EME aktivnost dosta velika ima nešto novih postaja i radi se i gleda ?
Dunque...danas lijep sunčani dan pa sam odlučio otići u Ivanić Grad na njihov ham-fest tj.dodjelu nagrada i priznanja za kontest !!!
Nisam krenuo rano nego oko 11 sati....tako da stignem na ručak...bogme bio dobar mesine i salate više vrsti !!!!
Ispozdravljao se sa društvom..a glavno je bilo sa Nikolom i Srećkom....duet kojem je lemilica glavno oružje....kaže Nikola da ima sprej po mirisu tinola da bi ga koristio !!!!!!
Srećko je pri kraju gradnje analizatora po M.V.  dok je sistem za 1300 mhz EME ....malo u zastoju ?
Ali bude !!!!
Poslje ručka malo blabla na terasi hotela pa smo onda pošli do Qth od Nikole 9A4QI   !
A kod njega gore nego kod mene...mašina lineara alata antena transformatora turbina svega i svačega...pa smo to "stručno" pogledali ..melem za oći kako se veli !!!
Od lineara ima jedno pet.šest sve ukupne snage oko 5kw....majstorski napravljeni sa svim detaljima i jako dobro izgleda...a ne kao moji kutija parkerice cijev u sredini i odmah pali on pazi na detalje !
Tako...."pazario" sam jedan mali linear sa dvije 2C39BA za 1300 mhz kompaktan...treba samo 1000 volti za anodni i 6.3 za grijane i daje oko 150 w....krasna mašinica profi izrada te sam dobio jedan komplet AM-912 (vidi na net-u) profi izrada US .....ima koaks rezonatore na ulazu i izlazu ...oštro kao britva.....dosta je veliko...ali izlazni signal je čist kao suza i nije potreban nikakav filter...!!!!
Može se staviti 4CX250B il 4CX350A i u tom slučaju dobije se 400 w outa ?
Bude nešto već...i onako je u izgradnji ispravljač za tetrode....2000 volti 1 amper 350 volti stbz. za g2 -100 volti regulazioni za g1 i 6 volti 5 ampera za grijanje !!!!
Ovaj drugi za 1300 mhz isdto treba ispravljač za opogoniti ga..pobuda je 10 wati iz FT 736R kojem treba promjeniti gas-fet na ulazu tako da radi i prijemni dio ( sve o tome našao je Adam i ima sve kako i gdje uraditi ..jer to je Adamova "najniža" frekvencija ...od nje on radi samo na gore ?)
Samo treba "uloviti Majstora Silvana....koji je jako zauzet sa poslom pa mu se te "trice" više ne sviđaju ?????
Daklem......EME sistem za 1300 mhz FT736R....PA 150 W. Adam LNA ...12 M. koaksa (7/8 novi ) i na kraju 2 x 35 elemenata Tonne i ORGINAL DJELITELJ SNAGE za njih !!!!
Mislim (znači postojim još) da bi se dalo raditi EME na 1300 mhz ?
Tako....krenuo nazad oko 17.00 i stigao domov oko 19.00 ...najviše se čekalo u ZG. na naplatnim mjestima...promet je bio slab tako da se dalo voziti brzo ...fordaljka od 105 KS ..special edition kompletno sređen kod Kranjc-a Rijeka !!!
Ok evo slika mašina !
Martin

Martin 9A3GE