Autor Tema: QRP EME  (Posjeta: 524640 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: QRP EME
« Odgovori #2220 : 11. Studeni. 2014, 18:20:21 »
vis-a-vie OM SSPA amplifier, Jos jedan slab primjer hladjenja. Heat sink bi trebao biti down side up, kod convection cooling-a. U tom slucaju pojacivaci bi bili montirani sa donje strane, nebi se vidjeli - marketing design  :'(
 Pitanje, koliko pada izlazna snaga sa vremenom
i porastom temperature, key down mode, na 1000m asl, MTBF vs temp ?

To se jednostavno riješava: okrene se pojačalo naopičke (upsidedown)  ;D
I naravno skine donji poklopac.
Ima u tom PA još nešto falingi, detaljno sam ga pogledao u FN ove godine, a koliko vidim i ova fotka je sa standa FN.

E Martine, da se baviš mirkovalovima sva bi ti oprema i antene stale u auto, sad ces morati naruciti ona heavy lift trailer šta vozi dijeove u 3.Maj  ;D

QV
« Zadnja izmjena: 11. Studeni. 2014, 18:29:42 9a4qv »
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline S53K

• Jr. Member
  • **
  • TUNE FOR MAX SMOKE !
« Odgovori #2221 : 11. Studeni. 2014, 18:45:55 »
vis-a-vie OM SSPA amplifier, Jos jedan slab primjer hladjenja. Heat sink bi trebao biti down side up, kod convection cooling-a. U tom slucaju pojacivaci bi bili montirani sa donje strane, nebi se vidjeli - marketing design  :'(
 Pitanje, koliko pada izlazna snaga sa vremenom
i porastom temperature, key down mode, na 1000m asl, MTBF vs temp ?

To se jednostavno riješava: okrene se pojačalo naopičke (upsidedown)  ;D
I naravno skine donji poklopac.
Ima u tom PA još nešto falingi, detaljno sam ga pogledao u FN ove godine, a koliko vidim i ova fotka je sa standa FN.

E Martine, da se baviš mirkovalovima sva bi ti oprema i antene stale u auto, sad ces morati naruciti ona heavy lift trailer šta vozi dijeove u 3.Maj  ;D

QV

jesi predlozio te ideje ljudima iz OM-a ?  8)

To sta si objavio je prototip ... ako pogledas na http://www.om-power.com/ nema ga jos nidje spomenutog... :-)

al zato http://www.om-power.com/om1002 ljepo radi ...

"reklame" ? :)

73 Simon S53K

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #2222 : 11. Studeni. 2014, 18:56:10 »

To sta si objavio je prototip ... ako pogledas na http://www.om-power.com/ nema ga jos nidje spomenutog... :-)

Čuj, zadnji put kad sa u Hafenu predložio nešto slično na jednom drugom štandu čovjek mi kulturni rekao da nemam pojma i da napravim bolje. I ja sam ga poslušao, napravio sam bolje i to ne jedan nego 2500 komada  ;D

Evo jedno sasvim banalno pitanje: kad kupiš automobil na kojem je brzina "gravirana" 260km/h je li voziš taj auto 260 ? Vjerovatno nikad ne okreneš 260km/h i okretaje na 7.000 jedno sata vremena ?

E tako ti je i sa linearom, ako imaš kilovatni SSPA i u njemu coaxialni relej koji je deklariran max za 1kW možeš pretpostaviti koliko će taj relej izdržati. A zamisli kad SWR nije idealan, šta onda ....
Usput taj isti relej ima izolaciju od samo 48dB, znači 12dBm curi u RX granu.....

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #2223 : 11. Studeni. 2014, 19:15:00 »
Citat:
al zato http://www.om-power.com/om1002 ljepo radi ...

No wander  :)

U tom linearu postavili su hladnjak kako treba. Nisam nasao koliko daju garanciju, i na sta se ista odnosi. Koliko je $$$$ ta masinica ? Relej je definitivno crap

Offline S53K

• Jr. Member
  • **
  • TUNE FOR MAX SMOKE !
« Odgovori #2224 : 11. Studeni. 2014, 19:18:45 »

Čuj, zadnji put kad sa u Hafenu predložio nešto slično na jednom drugom štandu čovjek mi kulturni rekao da nemam pojma i da napravim bolje. I ja sam ga poslušao, napravio sam bolje i to ne jedan nego 2500 komada  ;D

Evo jedno sasvim banalno pitanje: kad kupiš automobil na kojem je brzina "gravirana" 260km/h je li voziš taj auto 260 ? Vjerovatno nikad ne okreneš 260km/h i okretaje na 7.000 jedno sata vremena ?

E tako ti je i sa linearom, ako imaš kilovatni SSPA i u njemu coaxialni relej koji je deklariran max za 1kW možeš pretpostaviti koliko će taj relej izdržati. A zamisli kad SWR nije idealan, šta onda ....
Usput taj isti relej ima izolaciju od samo 48dB, znači 12dBm curi u RX granu.....

QV

nisam jos prikljucio jednog od 2500  :P

slazem se... sve je to ok... znamo nas oboje, da gore imenovani izdrzi i malo više šta piše ?

73 Simon S53K

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #2225 : 11. Studeni. 2014, 19:28:26 »
Čuj, da taj relej izdrži i više nego što piše ne bi ga mijenjali. U verziji 1002 zamijenili su i taj relej, sad je neki DPDT u stili CX-800N ali ne dokučujem da li je njihov proizvod ili neki commercial.

OMsi su poznati da su im primjerci iz prvih serija traljavi, mislim da sam ti napomenuo da na jednom OM-2500 is susjedstva nema štanije mijenjano.... od izlaznih releja, control boarda, osovine za bandpreklopnik ... Ipak to košta koju tisućicu ojra i ne kupuje čovjek linear svaki dan (ali ga zato loži svaki dan)  ;D

Ali ajde, i pojačala iz ITB imaju isti problem sa pozicioniranjem hladila, mada je kod njih to lakše okrenuti upside down, ima mjeata u kutiji kolko voliš

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #2226 : 11. Studeni. 2014, 19:33:47 »
Design - amaterski, cijena profesionalna  :) Crna farba sve prodaje  :)
No more amateurs

Offline S53K

• Jr. Member
  • **
  • TUNE FOR MAX SMOKE !
« Odgovori #2227 : 11. Studeni. 2014, 19:36:02 »
Design - amaterski, cijena profesionalna  :) Crna farba sve prodaje  :)

Gorane, blizu ti je Hollywood  :P
73 Simon S53K

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #2228 : 11. Studeni. 2014, 19:38:45 »
Citat:
Gorane, blizu ti je Hollywood  :P

Pogresno, to je Goran Visnjic  :) Na zalost ja zivim od RF dizajna.
« Zadnja izmjena: 11. Studeni. 2014, 20:47:08 AD6IW »

Offline S53K

• Jr. Member
  • **
  • TUNE FOR MAX SMOKE !
« Odgovori #2229 : 11. Studeni. 2014, 19:40:07 »
Čuj, da taj relej izdrži i više nego što piše ne bi ga mijenjali. U verziji 1002 zamijenili su i taj relej, sad je neki DPDT u stili CX-800N ali ne dokučujem da li je njihov proizvod ili neki commercial.

OMsi su poznati da su im primjerci iz prvih serija traljavi, mislim da sam ti napomenuo da na jednom OM-2500 is susjedstva nema štanije mijenjano.... od izlaznih releja, control boarda, osovine za bandpreklopnik ... Ipak to košta koju tisućicu ojra i ne kupuje čovjek linear svaki dan (ali ga zato loži svaki dan)  ;D

Ali ajde, i pojačala iz ITB imaju isti problem sa pozicioniranjem hladila, mada je kod njih to lakše okrenuti upside down, ima mjeata u kutiji kolko voliš

QV

u mojima 1002 su CX800N origigi ...

bilo je djecjih bolestina, slazem se... i pitanje, koliko je covjek bio "uporan" za rez. djelove? meni sve sta sam servisirao prve generacije doslo je djabe za popustom, i support 24hrs ako je trebalo? zar i to nesta vrijedi?  :P
73 Simon S53K

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #2230 : 11. Studeni. 2014, 19:48:03 »

bilo je djecjih bolestina, slazem se... i pitanje, koliko je covjek bio "uporan" za rez. djelove? meni sve sta sam servisirao prve generacije doslo je djabe za popustom, i support 24hrs ako je trebalo? zar i to nesta vrijedi?  :P

Da, to je naš balkanski mentalitet, da trpimo i šutimo...
U USA se to zove 30days money back guarantee a ne beskonačno krpanje kutije od par tisuća eura.

no to je tamo preko ... ;D u Holivudu
Heinrich Rudolf Hertz

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #2231 : 11. Studeni. 2014, 19:56:52 »
Citat:
bilo je djecjih bolestina, slazem se...
Zvuci poznato, Atlas 210 ?

Offline S53K

• Jr. Member
  • **
  • TUNE FOR MAX SMOKE !
« Odgovori #2232 : 11. Studeni. 2014, 20:30:12 »
Citat:
bilo je djecjih bolestina, slazem se...
Zvuci poznato, Atlas 210 ?

yes ... i 350XL ? ...  :o
73 Simon S53K

Offline S53K

• Jr. Member
  • **
  • TUNE FOR MAX SMOKE !
« Odgovori #2233 : 11. Studeni. 2014, 20:41:33 »

Da, to je naš balkanski mentalitet, da trpimo i šutimo...
U USA se to zove 30days money back guarantee a ne beskonačno krpanje kutije od par tisuća eura.

no to je tamo preko ... ;D u Holivudu

neznan kako je to kod vas na Balkanu  :P

jesi sad nasao hamere da usporedis  :-\ ... zapravo, nisam otvaral nijedan njihov SSPA,... pa ne mogu komentirati, ali kako cujem 6m amps u ključnim momentima nisu odradili svoje, nedje u pri*zdini na EME dx exp... desi se ?

73 Simon S53K

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #2234 : 11. Studeni. 2014, 21:16:24 »
Pa nisu ni oni nista bolji, ima i tamo svega, recimo osim sto je uspio krivo okrenuti hladilo, uspio je i pogoditi krivi smjer rebara na hladilu. Rebra moraju biti okrenuta za 90 stupnjeva, ili PCB sa tranzistorima za 90 stupnjeva  ;D :
http://www.w6pql.com/1kw_70cm_ldmos_amplifier.htm

Ne razumijem ljude kas nesto kopiraju, zasto ne iskopiraju dobro a ne lose.
Jedan od najlaksih nacina je raskopati profesionalnu opremu i nauciti neke trikove ili barem razmisliti zasto profesionalci rade nesto "naopako" a mi amateri ispravno.

QV

Heinrich Rudolf Hertz