Autor Tema: QRP EME  (Posjeta: 529903 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3LN

• Newbie
  • *
Odg: QRP EME
« Odgovori #1605 : 07. Studeni. 2011, 20:49:19 »
Pa dobro gdje je taj Martin (9A3GE)?
Oko nas se mota martinje  :P  a ovaj najčitaniji i najaktvniji dio foruma je potpuno zamro, riknuo, oduzeo se, u komi je, krepo  :'(. Što god je Martin napisao nisam uspio odgonetnuti u prvom čitanju, pa me je, posredno, natjerao da njegove postove čitam pažljivo i to više puta. Pravi bloger, nema što :o! 'ajde penzioneri, nije još došlo vaše vrijeme za odlazak s ukv-a, ne predajte se tako lako, dajte svoj glas, bar na ovom forumu, hi!
Pozdrav iz Slavonije tj. Osijeka - Damir

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1606 : 08. Studeni. 2011, 06:56:55 »
Bro jutra sa mora ! Ha ! Pozdrav sviju ! Još desetak dana pa se vraćam domov u JN75EI . Imalo se dosta posla u na brodu pa mi naveče nije bilo do ničega. Ali i tome dolazi kraj pa uskoro sam opet tu ! Pozdrav Martin 9A3GE
Martin 9A3GE

Offline 9A3LN

• Newbie
  • *
« Odgovori #1607 : 08. Studeni. 2011, 15:08:06 »
Martine, odahnio smo!
Već sam mislio da su te oteli gusari i da negdje guliš na kruhu i vodi, hi! Sretan put ka kući!
73 Damir

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #1608 : 08. Studeni. 2011, 18:28:07 »
Martine,
stvarno je krajnje vrijeme da se vratiš...antene su ti se osušile...ko pršut, bure su jake...kablovi poplavili ko Venezia a elektroliti...da ne mutim više...

GL & CU EME
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9a2ga

• Full Member
  • Carpe diem memento mori
    • 9A2GA HOME PAGE
« Odgovori #1609 : 08. Studeni. 2011, 20:51:51 »
...antene su ti se osušile...ko pršut, bure su jake...kablovi poplavili ko Venezia a elektroliti...da ne mutim više...

... primjećeni ljudi na krovovima, skidaju sav aluminij i bakar, kažu ima trenutno dobru cijenu po kg, ...
požuri kući i otvori policu osiguranja, ... HI!

Šalu na stranu, sreo sam nedavno jednog našeg RA koji je dobro unovčio stare antene i kabele, ... na otpadu!   :o    Ime vam neću otkriti jer je postao bogat pa ga svi pitaju da plati kavu.  ;)

Vrati nam se Martine što prije, pucaju ovdje RF po Mjesecu i asteroidima a tebe nema.

73 de Boris 9A2GA (9A12AO do 31.12.2011)
Member of HRS, RK 9A1ADE, RK 9A1WFF, ARRL, AMSAT NA, AMSAT UK

Offline 9a3bim

• Full Member
« Odgovori #1610 : 08. Studeni. 2011, 23:36:00 »
Pa dobro gdje je taj Martin (9A3GE)?

šmrc  :'( :( :'(
"To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison (1847-1931)

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1611 : 09. Studeni. 2011, 07:35:35 »
HA HA...Dok mačke nema miševi vode kolo ! Koriste se zadnji dani da se obnove snage....pri gril-u na 8-moj palubi ! Martin 9A3GE
Martin 9A3GE

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #1612 : 09. Studeni. 2011, 08:01:23 »
Eeeee, nije ti ova slika baš na čast.

Da si zagrlio kakav dobar komad (ima ih, ima na takvom brodu), ti zagrlio komadinu....ojoooj !!!  :D :D :D
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9A3LI

• Sr. Member
« Odgovori #1613 : 09. Studeni. 2011, 08:12:59 »
Ima plan da mu ukrade brk !
 ;D ;D

Offline 9a2ga

• Full Member
  • Carpe diem memento mori
    • 9A2GA HOME PAGE
« Odgovori #1614 : 09. Studeni. 2011, 09:50:16 »
Da si zagrlio kakav dobar komad (ima ih, ima na takvom brodu), ti zagrlio komadinu....ojoooj !!!  :D :D :D

Martine ne shvaćaju oni da treba biti u dobrim odnosima sa kuharom na brodu.  ;)  MLJAC!

Ajde' više pojedite te preostale zalihe na brodu i pakirajte se doma.

73 de Boris 9A2GA

Member of HRS, RK 9A1ADE, RK 9A1WFF, ARRL, AMSAT NA, AMSAT UK

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1615 : 10. Studeni. 2011, 10:30:36 »
Tako je Boris....Štašim ! Nego evo malo teknike iskoristive za nas....Jedna digitalna waservaga za kontrolu elevacije ccca 20 E. Te vanjski VELIKI displey za FT 817 ...ili 857...897 ..za nas sa slabijim vidom...da vam pravo velim već me zamara onaj mali display na FT-tejcima ? Pa se poradi malo na tome ! Tja !  Momentalno na Kreti...! Martin 9A3GE
Martin 9A3GE

Offline 9A5AA

• Sr. Member
« Odgovori #1616 : 11. Studeni. 2011, 18:04:55 »
Martine,
sretan imendan i mirno more.
Dragan

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1617 : 28. Studeni. 2011, 16:44:37 »
Ha ! Uspostavljena ravnoteža...u konobi.....?  Under test IC 275 E.....naravno na mjesečini.....samo na prijemu...perce mi fali jedna utičnica na koju se spoji PTT...ona AQS sa 13 uboda....koristi je Icom i Kenwood....obavještena je bliža okolica i nešto se najde...a i Triešte je blizu....barem za nas ? Dok onu drugu imam ! Evo kako se vidjelo večeras iako degradacija velika prima se sasvim ok refleksija od Mjeseca i to bez podešavanja ulaznih krugova na prijemniku....trebati ću malo to podesiti na početak banda ? Ikomić sada lijepo svijetli i gušt ga je pogledati ! Tako ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #1618 : 28. Studeni. 2011, 17:02:15 »
NE šarafiti po zavojnicama, to je sve podešeno ok...

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1619 : 06. Prosinac. 2011, 22:13:01 »
Dobro Adamić...ne bum šarafil...hmmmgr.....ali smo ga raskopali tj. malo ja a sve 9A6PSM....zahebano do žaruljica doći....i sređeno ...sastavljeno i RADI...sasvim ok...? Baš mi se pježa ! Večeras isproban i na predaji...frekvencija stoji kao sidro....nema onu manu novijih Icom-a da je nestabilan....signali prav kao svijeća.....najprije je posmatran trafik EME.....SASVIM OK.....KB8RQ Gary uz lošu degradaciju došao -14...zapravo uz dgrd. -10 on dolazi uvijek dobro.....antene su to... a linear je sa 8877.... cjevčuga izmišljena za dva metra...elegantna i skupa....! Bilo je dosta qsb-ija ali je ipak urađena prva veza sa 275E....slika je dole ! Crkla mi kamera u antenama pa nemerem baš dobro naciljati Monn....azimut je ok...dok elevacija dosta poremećena...pa sam izašao van i vidio situacije te odokativno usmjerio antena na Lunu...? Juče mi Silvano donio AQS utičnicu from Gordana 9A6AIV-a ..tu utičnicu koriste Icom i Kenwood...trinaest polna ..muška...a kaže mi Mirko 9A3BIM da je u ZG u Kenwood dućanu cijena 200 kuna....nazdravlje ...dečki su zaslužili marendu u Žamariću...jutra pojdemo ! Nego...nisam znao da je naš Goran AD6IW dao se u biznis ini...prevoznički ? Slika govori...ha ..! Saluti ! (živijo Icom 275E) M.
Martin 9A3GE