Autor Tema: 9A_Activity 2012  (Posjeta: 5082 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
Odg: 9A_Activity 2012
« Odgovori #15 : 20. Kolovoz. 2012, 08:19:10 »
Pogubilo se kod kompliciranog procesa "ćopi-pejst". moram naći text na drugom kompu :-)
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #16 : 20. Kolovoz. 2012, 22:24:16 »
Pozdrav Davore!
HE! Ozbiljna ekspedicija?!
Pa mi smo počeli kao zezancija 2010. godine sa mojim FT817 i Delta fox antenom ( za radoznalce 3 el + 5 el  duobander).
Prošli smo nekoliko susjadnih planina i odlučili se smjestiti na nama najbližoj.
Krenule su poluprivatne i poluklupske nabavke opreme i kao što vidiš u remarku iz 2010. godine počeli smo razmišljati ozbiljno.

Remarks:
     9A0R    (145 MHz)    PEAK VUCJAK IS OCCUPIED BY RADIO KLUB "RIKA" 9A0R
     9A0V    (145 MHz)    Sa jednom antenom i teško se može više.Bit će drugi put nadamo se malo bolji ant sistem, a nadamo se i nešto više snage.
     9A1CKG/P    (145 MHz)    We enjoyed our first real Contest! ... NO Cluster, NO mobile phones, NO Skimmer; NO prearranged QSOs ... No further Questions (this is our solicitors advice, HI!)

Ah da potkralo mi se kako sam radio "Kopi Past" pa je , prema  komentaru, moj prijatelj okupirao Vučjak jer mu se jako svidio...

Što se tiče 9A1CKG, zbog ozbiljnosti pristupu, smo promijenili i natjecateljski pozz znak i kao što možeš vidjeti dosta dobro stojimo iz godine u godinu smo malo bolji.
Nije da moramo biti prvi, ali lijepo je vidjeti da smo pri vrhu.
Kada bi bilo: Više sredstava u klubu, više financiranja, manje lokalnih smetnji manje lokalnih snagatora, bila bi to sasvim lijepa pozicija. No nama je i ona draga takva kakva jest ( bar dok nas drži entuzijazam).
Što se tiče ekipe, naravno da su pojačanja uvijek dobrodošla.
Nadamo se da će nas jednom počastiti i Ivan YU1LA svojim dolaskom jer je izrazio želju dosta davno. Prošle godine je bio u sisačkom susjedstvu, ove je pobjegao na ISTOK, ALI NE ZNAČI DA NEĆE I DO NAS.
Energetika EINCHEL 700 je dovoljna za dobro postaju do 100W, računalo žarulju i rotator. Malo smo slabiji sa antenama, ali Quad radi sasvim dobro veze do 1000 km. Naravno kad bi bili upareni....

Snaga?: Mislim da bi svi trebali smanjivati snage jer ionako je glavni problem lokalni QRM.

Što se tiče mog maila imam ih bar pet-šest. Probaj na ovaj amaterski.

Ah da da kažem da je ovo samo moje mišljenje i nemoj misliti da je to mišljenje moga kluba.
Puno pozdrava iz Ri    Zvone

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #17 : 20. Kolovoz. 2012, 23:08:10 »
Dodatak: I Adama sam zvao da nam se pridruži, pa nije odgovorio.
Što se tiče pozicije Guslice, Učka smeta prema EA i F, tako da to gotovo ne možemo odraditi. Jugozapad, pa preko juga do sjeveroistoka ide dobro, zatim prema sjeveru i sjeverozapadu smeta Snježnik S5 i nekoliko lokalnih naprava (čitaj raznih elektroničkih sustava) pa ima dosta smetalačkog šuma.  Smjerove možeš vidjeti iz logova. Ja se divim vama na zapadnoj obali Istre kada odradite desetak EA postaja F itd. No dosta opterećivanja ovog foruma i hvala ostalima na strpljenju

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #18 : 21. Kolovoz. 2012, 06:42:08 »
Zvone, hvala za pozive ali ne mogu istovremeno na dva vrha  ;D
Doci ce vrijeme i za Guslicu jednom.....

Malo ti matematika ne stima što se tiče smjerova, Učka je niža od Guslice...
QRM je posebna priča, a slažem se da se sa 100w može sve to odraditi.
Evo Silvano i ja smo sa Učke pored repetitora radili sa IQ1KW na 144.390 sa 5w i 2el.yagi qrb 555km ssb, qso kao preko telefona kad smo ugovarali uW qso za 3cm. Naravno išlo je i 3cm qso samo sa 200mW i 60cm dish.
QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a1un

• Sr. Member
« Odgovori #19 : 21. Kolovoz. 2012, 07:18:42 »
Mislim da Učka ne bi trebala smetati previše, a i slovenski Snežnik je mala točka na azimutu.
Sa 100w i jedom malom antenom ne moze se ni od ovdje odraditi EA, F. Slažem se da bi se puno moglo
odraditi i manjom snagom, ali treba se prilagoditi uvijetima koje koriste široke narodne mase.
Smetnje se da smanjiti dislokacijom antena na padinama brda uz malo duze debele kablove.
Nastavljamo po mailu

73 UN

Offline 9a9c

• Full Member
« Odgovori #20 : 21. Kolovoz. 2012, 09:40:09 »
pozdrav
ima ljudi ko radi sa 3 sistema i 3 lineara...
zato mislim da je bolje raditi sa 1 sistem 1 linear...ali nek svatko radi kako misli da mu je najbolje
9a9c..đuro

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #21 : 21. Kolovoz. 2012, 11:58:14 »
OK Odgovor na brzinu Adamu, Davoru i Đuri!
Predskočili ste ono QRM!
U "ozbiljnijim natjecanjima QRM je 70 do 150 KHZ po HP kanalu HI! Često puta je band zatvoren od 144085 a QRO je na 144210 HI. I kada se takva trojica raziđu po bandu, ostaje samo šansa kada oni prestaju emitirati.
E sada 2 primjera jedan I koji je udaljen 570 km daje nam Skalni raport 59 + 60?! i kaže da je super signal i sve mu je jasno kada kažemo visinu s koje radimo, a onda nam kaže da li možemo raditi od našeg "susjeda" 80 km udaljenog, koji mu pokrije pola banda. Ili jedan drugi primjer: QRO na 144 emitira, a moj ga prijatelj pokušava odraditi na 432 jer dolazi s 59 + 30. Ja mu tada objasnim kako je uzaludno pozivanje jer on radi samo na 2m. A 160 km je prilićna udaljenost za takav treći harmonik.
Učka je dovoljno visoka da napravi normalan tijek emv kroz kanal neposredno ispod Alpi. Austrijske alpe su malo "previsoke za ogib tako da i DL ne ide. Slavonci zbog ogiba odrade njemce i iz bundeve HI!

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #22 : 17. Studeni. 2012, 13:41:25 »
Dal netko znade,jel sutra ide Aktiviti?Pravila kažu "DA",ali nikad se nezna dal je promjenjeno?!?
Aktivnosti će biti:
http://www.ok1kpa.com/
http://dl0tud.tu-dresden.de/wordpress/?page_id=282

Gudlak, Zlatko-9a2sb(ako kome treba veza,slobodno meep-nite na KST-chatu-okrenem antene!)
« Zadnja izmjena: 17. Studeni. 2012, 14:14:13 9a2sb »
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #23 : 17. Studeni. 2012, 17:10:56 »
Zlatko

11. period 9A activitija ide, a za dodatni contest u terminu activitija nisam dobio nikakve propozicije pa za to neznam, možda bi bilo dobro da postaviš pitanje dosadadšnjem organizatoru na mail...

LP
K
Kreso

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #24 : 17. Studeni. 2012, 21:33:39 »
Zlatko, ja se ustajem u 04:00 LT, da bih pokušao doći i staviti opremu do 07:00 UTC. Ako bude sreće, možda se i čujemo.

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #25 : 18. Studeni. 2012, 12:11:20 »
Evo ga,i ova Aktiviti sezona je prošla.
Krešo hvala na odgovoru do zareza,a ono poslije mi ionako nije interesantno(pitao sam za Aktiviti.... :-*)
Javio sam se radi onih ,kao Zvone i ekipa, koji su i ovaj puta potegli na "neistražena područja".
Na 432 i malo na 1296Mhz prilike promjenjive,signali od S9 do teške razumljivosti duboko u fedingu tijekom samo jedne relacije.
Pripremite se za 2013-u,jedan manje u konkurenciji(mislim na sebe),a to znači svima mjesto više.Ipak djelit ću bodove i dogodine....
Gudlak svima i operite čizme stiže Nikola......
Zlatko-9a2sb,Čepin
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline YT7WE

• Newbie
  • *
« Odgovori #26 : 31. Prosinac. 2012, 21:18:34 »
Pozdrav svima,

evo prodje jos jedna uspesna VHF sezona, zelim da se zahvalim svima na javljanju u 9A activity 2012, a organizatorima takmicenja u okviru activitija na poslatim nagradama. (naravno i Bobanu 2LX koji je to sve doneo).  :)

Zelim svima srecnu Novu godinu i puno uspeha u zivotu i radu.

73 Alex YT7WE