Autor Tema: Biokovo -VHF/UHF  (Posjeta: 2157 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
Biokovo -VHF/UHF
« : 24. Veljača. 2013, 13:23:10 »
 Koji  je  belaj :o sa ova  dva  strateska  repetitora ? !

Ne daju znakove zivota vec 20+ dana  :( . . .

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9A2R

• Administrator
  • Newbie
Odg: Biokovo -VHF/UHF
« Odgovori #1 : 25. Veljača. 2013, 07:25:39 »
Pozdrav,

nažalost vjetar i snijeg su srušili antenski stup, antenu i prekinuli koaksijalni kabal. Repetitori  su ispravni.

Priprema se novi stup, kablovi i antene, pa će se sve to, kad vrijeme dozvoli, i  zamijeniti.

73

Željko, 9A2R

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #2 : 25. Veljača. 2013, 20:36:16 »
Koji  je  belaj :o sa ova  dva  strateska  repetitora ? !

Ne daju znakove zivota vec 20+ dana  :( . . .

73 PJT

A cuj, kakvi majstori takva montaza  :P

Evo gledam podatke na Zavizanu sluzbeno 310cm snjega, a na Velebitskoj pljesevici ????
Iako nisam ocekivao da ce ona smjesna igracka od antene (Procom) za 70cm na repetitoru izdrzati danas mi govori Gordan da oba repetitora na Velebitu uredno rade, i onaj na 2m i onaj na 70cm. Za 2m nisam ni sumnjao, prije ce led slomiti konstrukciju stupa na Velebitu nego tu antenu.
Ne znam da li cuje beacon na 3cm? Vjerovatno je cijela konstrukcija stupa jedna velika ledena kocka 5x5m tako da 3cm tesko da probije toliko leda ali nikad se nezna. Dok ima struje i nafte u generatoru za grijanje prostorije raditi ce, kad nestane sve ce se zalediti i oprema a baterije popucati....

A evo kako je izgledalo 3m snjega na Zavizanu, kazu 2006....
http://www.crometeo.hr/zavizan/

Jure i zato drugi put kad montirate antene zovite majstore a ne ove iz T-mobile  ;D ;D

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a7pjt

• Hero Member
    • 9A7PJT
« Odgovori #3 : 25. Veljača. 2013, 20:58:21 »
 A bas Mestri od zanata  :P  .. .

Nemamo mi  ( Bunkerasi) veze sa ovom montazom jer si istu "obavili"   Makarani.
Godinama nam pribotunavaju da od kada  MI ,iz Splita, radimo na tom R. oni
nemogu normalno  ::) "prolazit" kroz njega.Sada kad su uzeli  stvar u svoje ruke pada cili stup?
Usput , prolaz kroz njega posli zadnje preinake je bia drasticno losiji  nego prije, . .. . a  sjecam se vrimena kad su ljudi iz Pule  grmili priko Biokova. . . ..ali onda je bia neki SUB T , pa je i to nekima smetalo.

Da skratim pricu  ,  kada su antene bile na propisanom mistu , ispod ledobrana na onoj  profi stupini ,ovo se nije dogadalo.
Ali se  nije moglo sa 0.5W  proc kroz njega  , . . ..  i nesto je skripalo  ;D  . . .

73 PJT
PS
antene na starom mistu

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #4 : 26. Veljača. 2013, 13:38:37 »
Jure, salim se...
Protiv prirode se ne moze, evo cujem da nije samo taj stup pao... strmopizdio se i jedan MUPov na Riječkom području na "strateškoj lokaciji"...

Evo Zlatko 3AQ prijavljuje da cuje 3cm beacon sa Velebita, znaci da je i on prezivio.
Bez ledobrana je tesko sacuvati antene, osim ako ih ne postavis ko i mi na Velebitu na sam vrh konstrukcije tak da nema sta po njima padati.
Drugi uvjet je da antena mora biti mehanicki robusna jer kad se napravi zastava od leda na njoj onda je povrsina izlozena vjetru veca i do nekoliko puta i onda ove plasticne i neke smjesne aluminijske antene to jednostavno ne mogu izdrzati. Lome se ko čačkalice. To se desilo i sa zadnjom garniturom antena na Velebitu.

Ali nije problem, odvojiti ce savez 100-200 tisuća kuna da se to pokrpa i vrati u normalno stanje.

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a7pjt

• Hero Member
    • 9A7PJT
« Odgovori #5 : 17. Lipanj. 2013, 15:05:07 »
 Evo  proradili , . . . oba dva , oba dva  :D , . .mogli su Mestri napisat koju crticu ili barem  dati najavu . U ST-u dolaze  solidno , a kakav je  prolaz nemam pojma jer opet nema nikoga  ::) . . .

73 PJT

Offline 9a4ww

• Full Member
« Odgovori #6 : 01. Rujan. 2014, 10:53:13 »
Evo me na odmoru u Brelima pa me zanima rade li repetitori i da li je potreban sub-ton za prolaz?
Ponio sam rucni uredjaj sa sobom, pada kiša pa da brze prodje vrijeme...

Lp

Alen, 9A4WW
Alen, 9A4WW