Autor Tema: Komentar na redizajn portala!  (Posjeta: 21332 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A8MM

• Administrator
  • Jr. Member
Odg: Komentar na redizajn portala!
« Odgovori #30 : 22. Siječanj. 2013, 22:41:31 »
Ne ulazeći u razloge za promjenu, ovo je pad (ne skok) sa konja na magarca.

Dali možeš i ti napisati prijedloge za poboljšanje? Nemoj me krivo shvatit, ali iz tvog posta ne mogu zaključiti što je to prije bilo bolje, tj. što ne valja? Opet koristim priliku da pozovem svih na davanje prijedloga kako bi portal bio bolji (i ljepši).

Marko, 9A8MM

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #31 : 23. Siječanj. 2013, 07:32:36 »
Evo da i ja komentiram, tj. predložim  ;D...:
- sadržaj je ok, ali meni su boje podloge nekako presvijetle i dosta teško mi se na to navići, možda je to rezultat osobnog ukusa, ali ja bi da su slova izraženija i da je podloga weba za 2-3 nijanse tamnija... koja točno nijansa, ne znam, trebalo bi eksperimentirati.
- ubacio bi "crtu" koja razdvaja "Najnovije na forumu" i tekst ispod, čisto radi preglednosti, gdje što počinje, a gdje završava.
- U lijevom stupcu, na dnu, di je prazno, a razlika u visini lijevog i desnog stupca je velika, možda bi se moglo izvući nešto slično kao na hrs stranicama vezano za oglase. Da se vide novi oglasi, a da se ne mora ići direktno u oglase.

Eto, toliko od mene... kako god bilo CMS se mora kad tad promijeniti i tu nema previše rasprave, a ove "porođajne" muke su normalna pojava... za tjedan-dva svi ćemo se naviknuti na ovaj dizajn i sve će biti za 5

73 de 9A6NDD

Offline 9a6jrz

• Jr. Member
  • **
    • 9a6jrz - osobna prezentacija
« Odgovori #32 : 23. Siječanj. 2013, 07:58:21 »
Kod najnovijiih postova na forumu ostaviti da se vidi samo zadnji dodani (po naslovu) jer se sada od deset postova odnosi na "Komentar na redizajn portala!"

73

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #33 : 23. Siječanj. 2013, 07:58:40 »
Pozdrav Marko,

Evo prijava jednog sitnog bug-a:

Ako u "NAJNOVIJI POSTOVI NA FORUMU" klikneš najedan od linkova i otvoriš temu koja ima više stranica, događa se slijedeće:

Nakon click-a post je ispravno prikazan, sa marginama lijevo i desno od posta. Ako nakon toga na dnu stranice klikneš navigaciju na jednu od prethodnih stranica (na primjer "Str. 1 2 [3]" klikneš na "2"), stranica se otvara, ali preko cijelog browser prozora, bez margine lijevo i desno kao na prethodnoj stranici. Ovo se dešava i u Microsoft Internet Explorer-u i u Firefox-u.

Apropos svih ostalih diskusija o ljepoti stranice, mislim da je to svar navike, kad se privikneš na nešto promjene ti smetaju...

Pozdrav, Zvonko
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9A8MM

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #34 : 23. Siječanj. 2013, 08:03:02 »
Kod najnovijiih postova na forumu ostaviti da se vidi samo zadnji dodani (po naslovu) jer se sada od deset postova odnosi na "Komentar na redizajn portala!"

73

Tako je bilo i prije, pa sam tako ostavio. Ovo prepuštam 9A2HM da odluči kako će biti :)

Marko, 9A8MM

Offline 9A8MM

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #35 : 23. Siječanj. 2013, 08:04:40 »
Pozdrav Marko,

Evo prijava jednog sitnog bug-a:

Ako u "NAJNOVIJI POSTOVI NA FORUMU" klikneš najedan od linkova i otvoriš temu koja ima više stranica, događa se slijedeće:

Bok Zvonko.

"It's not a bug, its a feature" :) Kada napravim potpunu integraciju (da se ne događa ovo o čemu si pisao), onda se iz nekog razloga pobiju stilovi foruma i joomle i neke funkcionalnosti foruma su onemogućene (npr. uređivanje profila). Čim to riješim, vratim na full integration i onda ćeš imati na svim stranicama sve.

U međuvremenu, za povratak na naslovnicu možeš koristiti link "hrvhf.net" lijevo gore.

Marko, 9A8MM

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #36 : 23. Siječanj. 2013, 08:12:07 »
He, možda je "feature" al nije lijep... Sad kad sam malo bolje pogledao vidim i mogući razlog zašto se stranica razvuče po širini, nema headera stranice "9A VHF_UHF_SHF portal" , valjda na novom linku prikazuješ samo dio onog što je na prvoj stranici, pa je vjerojatno i drugačiji rendering... (nemam volje gledati html kod).

Pozdrav, GL!
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9A8MM

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #37 : 23. Siječanj. 2013, 08:40:50 »
valjda na novom linku prikazuješ samo dio onog što je na prvoj stranici, pa je vjerojatno i drugačiji rendering... (nemam volje gledati html kod).

Opisao sam u postu prije. Stvar je potpune integracije i djelomične integracije. Nije samo prikazivanje headera, nego način na koji se integrira forum u cms. Kao što sam napisao, znam o čemu se radi i problem je u CSS stilovima koji se isto zovu u jednom i drugom sustavu, a koji međusobno nisu isti i utječu jedan na drugoga na način da se ne prikazuju drop down meniji koji su napravljeni kao lista (HTML kodovi UL i LI), pa se nakon integracije ne prikazuju.

Radim na tome, i čim riješim prebacujem natrag na full integraciju gdje će onda biti sve unificirano.

Marko, 9A8MM

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #38 : 23. Siječanj. 2013, 08:48:11 »
Evo gledam prijašnje slike,podatke o pojačalima,LNA,antenama i ništa nije izgubilo na vrijednostima.Krunina šljiva je ostala na 19 gradi.........
Jedino mi se čini da su neki dobili veće stomačiće,ja ostao isti:nikakav,jedva 75kg.Bug-mejbi,nemoj istraživati.
Marko hvala Ti na trudu,ne nasjedaj na ove silne macho komentare,ona light stranica od subote je baš bila primjerena ,cool,"fanny-swish"....
Gudlak Z/sb
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9a2ri

• Full Member
« Odgovori #39 : 23. Siječanj. 2013, 10:03:24 »
Bravo Marko
Ja mogu samo pohvaliti sav trud koje si uložio u redizain te naše stranice
Vidim da puno njih imaju puno predloga i novih ideja ja mislim da sve to će se riješiti vremenom
Sa moje strane za sada samo pohvale, nastavite tako dalje dečki
73 Tulio
Pozdrav 73 Tullio
9A2RI  POREČ
JN65TF

9A3IV

• Gost
« Odgovori #40 : 23. Siječanj. 2013, 18:18:50 »
Treći put pišem i više neznam da li sam ja glup pa neznam objasniti ili je netko drugi glup pa ne shvaća. Traženo je da dam konkretan prijedlog. Konkretan prijedlog je: vratite izgled stranica kao što je bio prije. Nadam se da je sad jasno. Mene kao korisnika ne interesiraju kratice: SMS, CSS, HTML, PMS, ABS itd.

Ako se to nemože napraviti recite tako. Ako niste sposobni to napraviti recite i to. Ja to neznam napraviti i mogu samo reći da mi se ovo novo ne sviđa. Oglasi su lošiji, preglednost početne stranice je lošija, sve je lošije.

Više se neću javljati vezano uz ovu temu. Tri puta je dosta i barem jednom previše.

Offline 9a4de

• Newbie
  • *
« Odgovori #41 : 24. Siječanj. 2013, 07:34:30 »
Svi samo o pakiranju a nitko o sadržaju. Meni fali "novi postovi od vaše zadnje posjete" što je glavni funkcional foruma. A pakiranje tj. dizajn foruma je stvar ukusa. A o ukusima se ne raspravlje.

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #42 : 24. Siječanj. 2013, 08:31:39 »
Svi samo o pakiranju a nitko o sadržaju. Meni fali "novi postovi od vaše zadnje posjete" što je glavni funkcional foruma. A pakiranje tj. dizajn foruma je stvar ukusa. A o ukusima se ne raspravlje.
Kreso

Offline 9a4de

• Newbie
  • *
« Odgovori #43 : 24. Siječanj. 2013, 12:01:52 »
Ma vidio sam taj link, ali problem je (bio) što uvijek napiše "Nema nepročitanih tema od vaše zadnje posjete." Nisam zamijetio nastavak "Kliknite ovdje za sve nepročitane teme.".
Malo zbunjujuće, ali radi.

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #44 : 25. Siječanj. 2013, 09:10:31 »
I meni isto ne radi novi postovi od vaše zadnje posete...uvijek prazno...