Autor Tema: Komentar na redizajn portala!  (Posjeta: 21714 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
Odg: Komentar na redizajn portala!
« Odgovori #105 : 06. Listopad. 2013, 21:02:15 »
 Na  dobrom starom,solid state kucnom racunalu radi (bar meni ::) ) O.K.
Jedino  ove boje i kontrast  malo su  mi ipak  , . .    albino  :-\ .

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9A7DRI

• Newbie
  • *
« Odgovori #106 : 06. Listopad. 2013, 21:24:48 »
Kod mene je sve OK, na Mozilli, na Google Crome i na Androidu na kojem sam do sada imao vidljivu samo jednu polovicu stranice.
Općenito je po mome mišljenju izgled ljepši, šareniji  :D , detalji vidljiviji......
73 9A7DRI

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #107 : 07. Listopad. 2013, 08:13:27 »
Pozdrav svima,

Neću o izgledu, za sada samo o funkcionalnost.

1. Na android browseru je prije desna strana posta bila nevidljiva, jer kod zumiranja posta (s prstima) nije radio rendering i prebacivanje viška teksta u novi red (odnosno prilagođavanje širine posta širini ekrana), tako da je forum bio jedva upotrebljiv, slova sitna da se ne mogu čitati. Sada je to u redu radi kao što se očekuje.

2. No u novoj verziji sada se početna stranica ponaša prilično neočekivano na android browseru. Ukoliko je stranica prevelika za ekran browser-a (a to se redovito dešava na telefonima, dok je o.k. na tabletu), tada se vidi samo jedan od 3 dijela ispod naslova (prvi dio - izbornik tema, drugi dio - najnoviji postovi, treći dio - servisne informacije). Inicijalno, vidljiv je samo prvi dio, izbornik, a umjesto najnovijih postova je praznina. Tek ukoliko se stranica smanji tako da cijeli naslov stane po širini, tada se vide sva tri djela. Još čudnije radi zumiranje prstima, nakon zoom in vidi se samo jedan dio stranice, onaj koji je bio zumiran (npr. najnoviji postovi), a dva preostala djela nestanu sa stranice. Nije da se uz to ne može živjeti, ali ako korisnik ne zna kako se stanica ponaša, mogao bi imati problema.

3. Ponekad je response stvarno vrlo vrlo spor, kao što je nekoliko ljudi napisalo prije mene. Tako je bilo i kod mene jutros - odaziv cca 15-20 sec, a onda se stvar naglo popravila. Prvo sam mislio da to ima veze s inicijalnim keširanjem djelova stranice / skripta od strane browsera, ali ne. Nakon brisanja tmp internet files / cookies / history stranica i dalje ostaje brza, tako da je vjerojatni uzrok povremenih usporenja neki problem na serveru.

73
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9A8MM

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #108 : 07. Listopad. 2013, 11:57:09 »
AAAAAAAAAAAAAAAAAAA
:-)
Čemu u kodu služi taj
Citat:
</a>
ja nemam pojma ali se A vidi jako dobro!
 ;D

Dali još netko osim tebe vidi taj A? Ja ga nemam, niti ga mogu pronaći u Chromeu, FF-u, ni IE-u :)

Ovo novo otvara se oko minute.Prije 5-10 sekundi.Nevidim oglase?Neupotrebljivo na androidu.O ukusima se ne raspravlja ali za mene je ono prije radilo bolje.Nikola

Thanks!

I meni isto treba jako dugo da otvori, odnosno da prebaci na zadnji post.

Ti i Nikola imate isti sindrom. Meni je to bilo jučer, danas mi radi ok. Ali ok, potencijalno je u tome problem.

Neću o izgledu, za sada samo o funkcionalnost.
...

Sumirajući komentare, ovo nije dobro :) Idem naći nešto drugo.

Marko, 9A8MM

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #109 : 07. Listopad. 2013, 12:20:48 »
Ja ne vidim "A".

Po meni nije tako loše, točka 1. iz mog prethodnog posta je važno poboljšanje za korisnike androida. Problem je (ako još uvijek postoji, momentalno da ne primjećujem) povremeno loše vrijeme odaziva. Testirao također IE, Firefox, Chrome, Safari - tamo sve izgleda sve o.k.

Uzgredna napomena koja bi Marku olakšala posao: bilo bi dobro da se uz buduće primjedbe napiše vrsta i verzija browsera.

73
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #110 : 07. Listopad. 2013, 12:31:16 »
pristup stranicu hrvhf.net traje previse dugo, skoro pa 30sekundi danas...?

73

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #111 : 07. Listopad. 2013, 12:34:54 »
pristup stranicu hrvhf.net traje previse dugo, skoro pa 30sekundi danas...?

73

. . . . to ti je radi loseg vrimena ,kisa , vlaga  ::) !

73 PJT

ps
meni portal leti  ;D
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #112 : 07. Listopad. 2013, 12:48:42 »
Eh, taman reko da ne primjećujem zastoj, kad ono opet počelo... odaziv preko 10 sec.
No problem, taman sam počeo malo čeprkati fo firebug, i sve se opet naglo popravilo.

Izgleda da dugo stoji na GET http://static-cdn1.ustream.tv, nešto drugo nisam dospio vidjeti jer se zastoj u međuvremenu popravio. Inače stranica ima hrpu HTTP error-a 404 na raznoraznim GET bootstrap-.... javascriptovima, no to je uvijek i kad je stranica spora i brza... Ako ponovo "uhvatim" zastoj, pogledat ću detaljnije...

73

Ispravak u 13:58: Zaboravimo prethodni tekst... evo opet zastoj al sad sam stigel pogledati bolje, nije kriv ustream.tv,  stoji na get prema hrvhf.net, npr.  http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2295.msg21354#msg21354, i ništa se drugo na client strani sa debug alatima ne može vidjeti osim čekanja po dvadesetak sekundi.
« Zadnja izmjena: 07. Listopad. 2013, 13:02:16 9a6ww »

Offline 9A8MM

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #113 : 07. Listopad. 2013, 14:17:55 »
Kako vam se čini ovaj? Na iOS-u i Androidu radi ok, na Chromeu i FF-u nisam primjetio da šteka. Ako je ok, poradit ću na ovim nekim detaljima prikaza foruma.

Marko, 9A8MM

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #114 : 07. Listopad. 2013, 14:50:44 »
Marko,

Na android super, uz popravljen problem 1 (nevidljiva desna strana posta). nestao i problem 2 (problem home stranice).  Još ako ne bude zastoja na server strani, super (vidim nestali  requesti koji su vraćali http status 404, no ne znam dal je to imalo veze s problemom). Na "normalnom" windows computeru isto izgleda o.k.

73

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #115 : 07. Listopad. 2013, 16:06:49 »
Kod mene sve 5, nema problema nikakvih.
Ja na Ubuntu i firefox...

Marko ,ako ti onaj US stream radi problema (ma i ako ne radi) sa naslovne stranice za strimanje ATV repetitora, to mozes slobodno maknuti.
Mislim da taj link nije vise aktivan i ne strima se odavno.
Ako to moze olaksati situaciju, onda ukloni sa naslovnice.

pozz
QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #116 : 07. Listopad. 2013, 16:33:05 »
Adame, mislim da to nije problem. To je bila malo prebrzopleta analiza, kao što sam sam sebe demantirao par minuta kasnije. izgleda da je problem (bio, nadam se) ipak na server side, a tu test na client side ne može pomoći, pa se Marko mora koprcat sam. 
Momentalno sam na androidu (/m kak bi se to reklo), al sutra u jutro mogu isprobati kak to radi na raznoraznim browserima, uključivši i ie9 / ie10 na win 7 / win  8.

Cul

P.s. par minuta nakon posta: slanje odgovora je trajalo 20 sec. Već i prije sam primjetio da je delay uglavnom na novim postovina. jel sve o.k. s bazom podataka na serveru? Tek nabačena ideja, nemoj Marko shvariti zdravo za gotovo, ja o jomli nemam pojma...
« Zadnja izmjena: 07. Listopad. 2013, 16:46:25 9a6ww »

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #117 : 08. Listopad. 2013, 11:14:32 »
Debian + Iceape - sve stima kao i prije.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9A4ZM

• Full Member
  • Maki
« Odgovori #118 : 09. Listopad. 2013, 14:39:46 »
Svaki dan kad na novo otvorim portal, najprije pozdravna poruka cca 10sec :
Notice: ob_end_clean(): failed to delete buffer. No buffer to delete in /home/alpeadriaco/public_html/hrvhf.net/plugins/user/jfusion/jfusion.php on line 441
onda se dalje normalno otvori, ali poruka ostaje na vrhu.

Stisnem refresh, poruka nestane, portal se normalno otvara dalje taj dan. 
Nije da me strašno smeta, ali je lošiji umjetnički dojam.

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #119 : 09. Listopad. 2013, 16:53:21 »
Maki,
Koji OS i verzijiu web browsera koristiš? ja nemam error poruke na xp / win7 na ie8, ie10 uz postavke da vrati svaki script error, te firefox, chrome, safari. Ako treba, mogu testirati i na win8.
Osim toga i loš response problem je nestao. Možda clear browser cache pomogne?

Momentalno pišem ovaj post na android telefonu, i tu sve radi ufb.
« Zadnja izmjena: 09. Listopad. 2013, 17:23:56 9a6ww »