Autor Tema: Komentar na redizajn portala!  (Posjeta: 21036 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2ss

• Newbie
  • *
Komentar na redizajn portala!
« : 19. Siječanj. 2013, 21:04:18 »
Prije svega pohvala za uloženi trud. Nekoliko zapažanja dizajneru ili administratoru.
1.- Nakon logiranja ne pojavljuje se pozivni oznaka u listi logiranih korisnika. Nakon odjave pozivna oznaka se pojavi u listi i stjece se pogresni dojam da je korisnik logiran.
2.- Odabrana boja fonta (svijetlo plava ili kako se već zove) je po mom ukusu malo kričava i nečitljiva. Isto vrijedi i za pozadinu naziva portala.

Naravno, zapažanja su moje mišljenje koje nemora biti uvaženo.

73,
Stjepan 9a2ss

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
Odg: Komentar na redizajn portala!
« Odgovori #1 : 19. Siječanj. 2013, 21:14:42 »
Ovo sto je Stjepan napisao to stoji, isto se desava i kod mene. Koristim Firefox.
Osim toga postoje jos i neke čvrčke na slovima (vec sam se uplasio da imam mrtve pixele ;D ) ne samo tu vec i an drugim mjestima, i jos neke polusakrivene stvari.
Isto tako fali nam i oglasnik.
Jos jedna nebitna stvar. na online listi pise mi malim slovima pozivna oznaka (username), mada u forumu pise velikim slovima.
Bolje je bilo prije.. moje nestrucno misljenje.
EME enthusiast

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #2 : 19. Siječanj. 2013, 21:57:28 »
Pozdrav ekipi
evo da ja malo objasnim situaciju i ispričavam se što to nisam napravio unaprijed.
Radi se o tome da smo imali vrlo slabu podršku za stari CMS portala (http://hr.wikipedia.org/wiki/CMS) te smo odlučili promijeniti stari CMS u novi Joomla sustav.
Najviše problema je bilo sa kvalitetnim backupom i sigurnošću sadržaja.
Marko 9a8mm je to prebacio vrlo brzo i kvalitetno, pokušao je zadržati što je više moguće stari izgled i sada je na redu fino podešavanje.
Sve dobornamjerne kritike i zamolbe biti će uvažene i naravno ništa nije sveto pismo da se ne bi moglo promijeniti.
Marko će naravno sve primjedbe pročitati i pokušati ispraviti slijedećih dana, ali večeras ima nekih drugih obaveza pa se malo strpite ;) (nije sve ni u radioamaterizmu kaj ne?)
prijedloge i sugestije ili ovdje ili na Markov mail koji je nadam se svima poznat

LP
K

Kreso

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #3 : 19. Siječanj. 2013, 22:02:28 »
 Boja , boja  ubija  :o . . . .mora sam se dodatno opremit  za nastavak pregleda  portala . . .

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #4 : 19. Siječanj. 2013, 22:09:26 »
BTW
forum je ostao isti kakav je i bio, i galerija slika je ista, vidio sam da nekome fali oglasnik, on je tu ali napredniji od starog...
ma riješit čemo mi to dok se snijeg otopi...

K
Kreso

Offline 9A8MM

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #5 : 20. Siječanj. 2013, 00:11:48 »
Pozdrav svima.

Osim toga postoje jos i neke čvrčke na slovima (vec sam se uplasio da imam mrtve pixele ;D ) ne samo tu vec i an drugim mjestima, i jos neke polusakrivene stvari.

Ovo ćeš riješiti tako da prisneš Ctrl-F5 (refresh s ponovnim učitavanjem datoteka) nakon što otvoriš hrvhf.net. Browseri često čuvaju datoteke koje se često ne mijenjaju (CSS datoteke, u ovom slučaju).

Ovo sto je Stjepan napisao to stoji, isto se desava i kod mene. Koristim Firefox.

Ako misliš na boje, Krešo je već poslao prijedlog što napraviti, ide uskoro :)

Isto tako fali nam i oglasnik.

Ne fali. Oglasnik je na istom mjestu gdje je bio i prije (zadnji u glavnom meniju), ili izravno na: http://hrvhf.net/index.php/oglasi. Vidim da već ima i jedan prijavljen oglas. Stare oglase nije bilo moguće prebaciti u novi sustav bez ručnog prepisivanja :(

Jos jedna nebitna stvar. na online listi pise mi malim slovima pozivna oznaka (username), mada u forumu pise velikim slovima.

Pogledam to, pa riješim.

Bolje je bilo prije.. moje nestrucno misljenje.

Morali smo prijeći na novi sustav (nije trebala biti Joomla, mogao je biti Wordpress ili bilo koji drugi) zbog nekoliko razloga, od kojih je neke već Krešo spomenuo, a ja bi dodao nadogradivost i nove funkcionalnosti.

Ovo bi mogao biti dobar trenutak da se više ljudi uključi u razmišljanja (ovdje, emailom, bilo kako) i da kaže svoja razmišljanja što bi se moglo bolje i što bi eventualno trebalo dodati ili na čemu raditi.

1.- Nakon logiranja ne pojavljuje se pozivni oznaka u listi logiranih korisnika. Nakon odjave pozivna oznaka se pojavi u listi i stjece se pogresni dojam da je korisnik logiran.

Thanks za ovo, pogledati ću o čemu se radi.

2.- Odabrana boja fonta (svijetlo plava ili kako se već zove) je po mom ukusu malo kričava i nečitljiva. Isto vrijedi i za pozadinu naziva portala.

Što točno misliš pod "pozadina naziva portala"? Ovo drugo što se tiče boja ću probati uskladiti s Krešinim prijedlogom što prije.

prijedloge i sugestije ili ovdje ili na Markov mail koji je nadam se svima poznat

Ali za svaki slučaj: webmaster@hamradio.hr :)

Boja , boja  ubija  :o . . . .mora sam se dodatno opremit  za nastavak pregleda  portala . . .

A e :)

Marko, 9A8MM

Offline 9A9Y

• Full Member
    • 9A9Y - Web site
« Odgovori #6 : 20. Siječanj. 2013, 00:19:20 »
Hvala Marko oko rješavanja sa pozivnim znakom.
Ali sada... ne mogu nikome poslati PP, ne pokazuje mi se slika sigurnosnog koda ispod poruke... zatim, svi moji napisani postovi pod znakom 9A9Y mi nisu memorirani pod mojim znakom...kao ni privatne poruke

Pa ako što možeš napraviti...Hvala na tome.
Shiranu ga hotoke

Offline 9A8MM

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #7 : 20. Siječanj. 2013, 00:35:51 »
Hvala Marko oko rješavanja sa pozivnim znakom.
Ali sada... ne mogu nikome poslati PP, ne pokazuje mi se slika sigurnosnog koda ispod poruke... zatim, svi moji napisani postovi pod znakom 9A9Y mi nisu memorirani pod mojim znakom...kao ni privatne poruke

Pa ako što možeš napraviti...Hvala na tome.

Please provjeri dali je sada sve u redu. Ako ipak nije, onda te molim da mi se javiš na webmaster@hamradio.hr da dogovorimo daljnje poteze.

Marko, 9A8MM

Offline 9A9Y

• Full Member
    • 9A9Y - Web site
« Odgovori #8 : 20. Siječanj. 2013, 00:47:15 »
Sad je sve ok, što se tiče postova pod mojim znakom, memorirani su, privatne poruke također.
Privatne poruke sada ne traže sigurnosni kod koliko vidim.

Jedino na listi prijavljenih stoji mi da je pozivni _9A9Y?
I ne radi mi ništa u uređivanju profila?
Shiranu ga hotoke

Offline 9A8MM

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #9 : 20. Siječanj. 2013, 00:52:16 »
Jedino na listi prijavljenih stoji mi da je pozivni _9A9Y?
I ne radi mi ništa u uređivanju profila?

Da bi ti sve radilo kako treba, moraš se odjaviti i prijaviti ponovo (korisničko ime: 9a9y), a poželjno je i da obrišeš cookije.

Na bloku koji prikazuje tko je online radim upravo pa ne brini što tamo piše u sljedećih pola sata.

Marko, 9A8MM

Offline 9A9Y

• Full Member
    • 9A9Y - Web site
« Odgovori #10 : 20. Siječanj. 2013, 00:56:03 »
Napravio sve, opet ne radi uređivanje profila?
Sve ostalo sada radi.
OK, vidim da ovo za znakove koji su online ne radi dobro.
Shiranu ga hotoke

Offline 9A7ZZ

• Newbie
  • *
« Odgovori #11 : 20. Siječanj. 2013, 10:08:06 »
Ako se prešlo na nešto novo zbog funkcionalnosti,programske podrške ili sl.-podržavam.Na neke sitnice koje su malo drugačije navikne se brzo,možda bi prihvatio sugestije o boji,nešto tamnije nijanse nebi bile na odmet (po mome),za ostalo nemam primjedbi.

Offline 9A8MM

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #12 : 20. Siječanj. 2013, 10:46:07 »
možda bi prihvatio sugestije o boji,nešto tamnije nijanse nebi bile na odmet (po mome)

Dali bi ovakav balans boja bio ok? Plava je prebačena u tamno plavu na svim dijelovima važnima za čitanje (neki detalj poput crta ispod naslova su ostale da malo osvježe stranicu).

Marko, 9A8MM

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #13 : 20. Siječanj. 2013, 11:45:09 »
Marko pozz,

Sad su boje malo lakse, ovo je ok.
Jos jedna stvar, ne znam da li je samo kod mene:

Kad si u forumu, onda nema tipke Home, dakle ne mogu iz foruma ici nazad na pocetnu stranicu HRVHF, to je prije bilo moguce ako se ne varam

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A8MM

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #14 : 20. Siječanj. 2013, 11:58:25 »
Kad si u forumu, onda nema tipke Home, dakle ne mogu iz foruma ici nazad na pocetnu stranicu HRVHF, to je prije bilo moguce ako se ne varam

Klikni lijevo gore, na veliki tekst "hrvhf.net" :)

Ovo je dok ne riješim problem s uređivanjem profila kod svih korisnika. Nakon toga ide ponovo potpuna integracija.

Marko, 9A8MM