Autor Tema: 23cm Xvert Grupna narudžba  (Posjeta: 8680 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: 23cm Xvert Grupna narudžba
« Odgovori #60 : 25. Ožujak. 2013, 00:16:32 »
Željko,

Evo baš sam sa Goranom prokomentirao taj oscilator.
Postoji mogućnost da je unutar i integrirac-mnozitelj koji umnaza kristal na traženih 64MHz. Nekad smo trazili takav integrirac za generiranje signala za ARG odašiljač na 144MHz. U pravilu su takvi oscilatori "prljavi".

Probaj taj isti signal izmjeriti ali sa nizim nivoom, 14dBm može već saturirati taj Anritsu, dodaj nekih 20dB između. Usput pogledaj kako izgleda signal na osciloskopu, kakav je oblik signala.

Evo u prilogu kako je Silvano 6PSM skockao Rovera, prva verzija ali modificirana. PLL 1152 MHz (S53MV) i pojacalo od 25W.

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A2RK

• Newbie
  • *
« Odgovori #61 : 25. Ožujak. 2013, 06:41:07 »

Za Željka i ostale koji imaju problema s " netočnim " i nekvalitetnim oscilatorima :

I moje osobno iskustvo je isto takvo, a rješenje sam opisao na sljedećem mjestu :

http://www.hrvhf.net/index.php/forum/index.php?topic=1026.msg10307#msg10307

73, 9A2RK

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #62 : 25. Ožujak. 2013, 14:16:00 »
Damire, to je elegantno rijesenje i jednostavno.
Ima i ova opcija:

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A2EY

• Full Member
« Odgovori #63 : 26. Ožujak. 2013, 07:52:55 »
Zimski pozdrav konstruktorima!
Hvala na idejama o problemu i idejama za njegovim rješenjem. Tko bi rekao da će Rojon Comp. načiniti takav sklop sintezatora i nazvati ga TCXO. Adamova analiza čini se nepogrešivom. Nisam odmah povezao slike na analizatorima spektra iz godine 1986. i danas. Imao sam sličnu situaciju kod razvoja profesionalnih UHF uređaja, ali ni slučajno tako lošu. Sjećam se Damirovog komentara oko oscilatora, ali sam nekako htio ostati u W1GHZ minimalističkom pristupu. Kad se Damirov koncept ostvari u SMD tehnologiji, neće to biti ništa glomaznije no što je s kockicom. Kako je to dobro skockao 9A6PSM u Alu kutiji, da ima još mjesta za standardni LO sklop u staroj tehnici.
Ovu dolje sliku sad vidite, a uskoro pajser rješava kockicu i više ju ne vidite. U nastavku uskoro s boljim slikama.
Pozdrav & 73

Željko, 9A2EY

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #64 : 26. Ožujak. 2013, 08:14:56 »
Zeljko,

probaj kockicu otvoriti sa dremelom da vidimo tocno sto je unutra.
Ta Rojon Comp ekipa prodaju i kockice drugih frekvencija pod paskom TCXO-a a mislim da je princip isti, samo koriste drugi faktor mnozenja ili N divider.
Da znamo 100 posto sto je unutra i kakvu nam maglu prodaju  >:(

Mislim da bi takodjer i bez kirurskog zahvata mogli odgonetnuti da li je unutra TCXO snimajuci strujnu krivulju. Naime klasicni TCXO potegne u startu malo vecu struju dok se temperatura stabilizira i onda se ta struja malo smanji i stabilizira.
Naravno to prati i  oscilacija izlazne vrijednosti frekvencije do stabilizacije temperature.

QV
« Zadnja izmjena: 26. Ožujak. 2013, 08:25:47 9a4qv »
Heinrich Rudolf Hertz