Autor Tema: Istarska cuka  (Posjeta: 1883 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline oe7dbh

• Sr. Member
Istarska cuka
« : 30. Prosinac. 2012, 23:01:24 »

Offline 9A3LI

• Sr. Member
Odg: Istarska cuka
« Odgovori #1 : 31. Prosinac. 2012, 00:43:41 »
a?
Ja čujem samo vjetar i vidim neku antenu na motoru.
U mom selu se nekad nešto vidlo od nečega udaljenoga na 23cm
već jako dugo nisam gledao jel to još tamo.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #2 : 14. Svibanj. 2013, 21:12:57 »
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline oe7dbh

• Sr. Member
« Odgovori #3 : 15. Svibanj. 2013, 20:37:52 »
...to majstore, dva puta sedmicno po jedna slika, pa tako 8 sedmica za redom i imamo navike ucke, tako da se dijelomicno mozda moze nesto isplanirati na 23cm.......

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #4 : 16. Svibanj. 2013, 07:33:21 »
"Navike" se ne mjenjaju..
Uvijek su na istom kanalu i ne vjerujem da ce se pomaknuti jer to zahtjeva onda koordinaciju sa ostalim radarima kojih ima dosta istog tipa na relativno malom podrucju.
Od 20 kanala koje imaju na raspolaganju (da budemo precizniji 17 kanala jer su im 1, 16, 20 blokirani) na podrucju od 1215 do 1400 MHz nema puno mjesta, a i po snimci bih zakljucio da u biti nama smeta sekundarni radar, onaj za blize ciljeve. Dakle istovremeno su u pogonu 2 radara.
Vidi se na snimci da postoji jedno podrucje sirine od 20MHz gdje bi se mogli ugurati 1270-1290 MHz cca.
Za snimku je koristen Max hold i to u duzini od 10 minuta bas da se vidi kako i gdje "zuji" radar.

S obzirom na 44 solid state 100W transmitera i na antenom pojacanja od 36db jos i malo smeta  8)
Bez obzira na to, NASA ga je karakterizirala kao najveceg "zagadjivaca" na L bandu.

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #5 : 22. Ožujak. 2015, 11:23:47 »
Sad najprije uvodni vic,
Kad su partizani cekali njemce u zasjedi i nakon par sati se upitali, a da im se nije sta desilo ?
 ;D
Tako i mi, pitamo za radar, da mu se nije sta desilo ?

Od Prosinca prosle godine, nesto se desilo i smetnji na bandu (23cm) vise nema.
Radar se uopce ne cuje, a prema spektru kao da su ga prebacili u drukciji mode i sad je on negdje od 1045-1145MHz. Cudno za takav radar jer to je van njihovog banda i specifikacije L-band radara.
I signal je puno slabiji ali i sam pattern signala je kompletno drukciji.
Izgleda kao da radi sekundarni radar a primarni sa puno manjom snagom.

Kako god, band je cist za one koji ga koriste (a tih je malo)

QV
Heinrich Rudolf Hertz

9A4DB

• Gost
« Odgovori #6 : 22. Ožujak. 2015, 16:17:56 »
Neznam kako je sada, ali u inicjalnoj fazi kada sam ja to mjerio dopušteni SAR po vrhu u okolici,
je
bio daleko iznad dopuštenog. Možda se je netko sjetio da bi se dok nije ratno stanje poneki Pravilnik ipak trebao poštivati. Ista priča je bila i na Sljemenu gdje je napr. skijaška staza bila ok (dopušteni SAR za neprofesionalnu izloženost) ljeti kada je sve zeleno, ali zimi kada ostane samo crnogorica, bome ne....