Anketa

Da li biste sudjelovali u VHF QRP takmicenju i kolika bi maksimalna snaga trebala biti dozvoljena u istom?

NE, life is short for QRP
4 (7.7%)
DA, maksimalna dozvoljena snaga 5W
15 (28.8%)
DA, maksimalna dozvoljena snaga 10W
25 (48.1%)
DA, maksimalna dozvoljena snaga 50W
4 (7.7%)
DA, maksimalna dozvoljena snaga 100W
4 (7.7%)

Ukupno Glasova: 51

Glasanje završeno: 29. Prosinac. 2012, 20:46:32

Autor Tema: VHF QRP contest (Anketa na vrhu stranice)  (Posjeta: 8803 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
Odg: VHF QRP contest (Anketa na vrhu stranice)
« Odgovori #30 : 20. Prosinac. 2012, 19:56:18 »
Pozz,
glasao sam za 10W,

Moj prijedlog:
* kategorija do 10W
* kategorija do 100W
* kategorija Unlimited (od kud ovo u QRP, pa tko ce ti se javiti nego snagatori, takvih je 70% na bandu)

** Antene po izboru ali max 10, 100 ili Unlimted u sve systeme koji su na raspolaganju.

- mjesto/lokacija po izboru tj. da li je on na 300m ASL QRP ili 1600m ASL nema nikakve veze, moze presuditi lokacija ali i ne mora ako je u pitanju WX.

- vrijeme 24h standard Iaru R1, tko ce odraditi samo part time, njegov problem!

- rst/razmjena podata standard Iaru R1 bez dodatnih A, B ili U slova

- datum tijekom nekog ljetnog termina kad je se odvija neko od EU takmicenja, zasto? radi aktivnosti (vidi 50/70MHz contest parava pusiona cak i nakon dobre reklame VHF EU managerima), sve van toga je izgubljeno vrijeme ! Potrudio sam se izreklamirati doticno takmicenje( 50/70) no bez ikakavih pomaka u broju logova i sl. cak se i termin poklapao sa 50MHz takmicenjem!

- Nagrade > PDF + sponzorski hardware za QRP 10w max.  (ovisno sto tko nudi :P) ili buket ruza ;)

Smetnje tijekom QRP contesta, normalna stvar priviknes se, oguglas i radis !

73

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #31 : 21. Prosinac. 2012, 07:51:47 »
Ja sam ZA....oduvijek u duši QRP ljubitelj...pogotovo samogradnji.
Snaga?...kaj QRP u stvari znači?
5W i ništa više a možda dodati QRPP kategoriju i svakako zasebni termin, nikako u pekmezu sa ostalim snagama.
Termin, nedjelja par sati od jutra...kao aktiviti i sl. E, tad bi se osvajali vrhovi planina...rad sa kamena a ne iz fotelje...znači kad nije hladno...možda po ljeti pa i oni koji su na moru mogu raditi 5W sa obližnjeg brda, uzvisine ili čak plaže...par elemenata antena i to je to.

8)

PS: Zabraniti korištenje Chata...dogovaranja veza...neka sve bude random!
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9A5BBP

• Newbie
  • *
« Odgovori #32 : 21. Prosinac. 2012, 08:47:44 »
Glasao sam za 10W .
Moja oprema je stara i na izlazu ima 9,8W , ja  još smanjim na 8W  :D.
Antena bez rotatora bez LNA a ima  30 god.  :( . svakodnevno radim samo UKV , naročito volim digi mode ...
Do sada odradio i AS i MS (odx 1512km) tropo i Esporadic (odx2159km), jedino me po mjesecu još nema  ;D.
Dakle meni je QRP izazov i velika zabava i ogromno zadovoljstvo , iako nisam protiv malo više W.
I do sada sam učestvovao tu i tamo u kojem kontestu ,
ali nije mi bio važan plasman nego samo malo učestvovati , u budućnosti mislim i više .
Podržavam svaku inicijativu koja će za rezultat imati veću aktivnost na UKV bandu i dovesti što više mladih operatera  :).
Posebno bih bez obzira na rezultat dodjeljivao kakva priznanja pohvale  početnicima  ;).
Nagrade , sigurno je svakome drago ako nešto bude za uspomenu , bilo koje vrijednosti i sitnice su dobro došle .

73 9a5bbp  Predrag

73  Predrag  9A5BBP

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #33 : 21. Prosinac. 2012, 09:41:08 »
Evo iz rukava prijedloga propozicija:

Termin: zadnji vikend u lipnju ili Srpnju
Vrijeme : 10.00-16.00 LT
Frekvencija: 144-146 MHz prema band plan podjeli
Vrste rada: CW - SSB - FM
Kategorija: (jedna) Max dozvoljena snaga 10W
Nije dopustena uporaba DX clustera , chat i ostalih sustava spotiranja
Bodovanje: 1bod / 1km
Slanje logova: iskljucivo elektronski logovi / obrada robot / period slanja 7 dana
Objava rezultata: po obradi logova robotom (rezultati su konacni)
Nagrade i diplome: PDF diplome za sve putem robota

Ovo bi po meni trebao biti smjer koji bi zadovoljio vecinu do sada iznijetih prijedloga.
Dodajte ako ima zanimljiv prijedloga, ali sam misljenja da ne bi trebalo razvodnjavati sa kategorijama..

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #34 : 21. Prosinac. 2012, 11:08:15 »
Jel ovo od 10.00-16.00 LT znači od 10 u subotu to 16 u nedelju ?  Neznam dal je dobro parcijalno preklapanje s 9a activity.  Možda bi neki 9a željeli raditi u oba ctesta,  o temiminu treba razmisliti. S jedne strane, ako se odvija paraleni ctest u 9a bit će qrm kao u svakom standarnom 2m takmičenju (u jn86 to zna izgledat porpilično gadno). Ako pak neće biti paraleni kontest, reskira se niska aktivnost (neki paraleni ctest u susjednim zemljama bi i dobro došao).

73
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9A6DAC

• Newbie
  • *
« Odgovori #35 : 21. Prosinac. 2012, 11:39:48 »
Termina dva : zadnji vikendi u lipnju ili srpnju ( možda i u kolovozu )
Vrijeme : 09.00-16.00 UTC
Frekvencija: 144-146 MHz prema band plan podjeli
Vrste rada: CW - SSB - FM
Kategorija  DVIJE   do 5 W max   i do 10W max  (eventualno podijeliti po kategorijama FONE , CW i  MIX ) 
Nije dopustena uporaba DX clustera , chat i ostalih sustava spotiranja
Bodovanje: 1bod / 1km
Slanje logova: iskljucivo elektronski logovi / obrada robot / period slanja 7 dana
Objava rezultata: po obradi logova robotom (rezultati su konacni)
Nagrade i diplome: To neka bude na organizatoru , a organizator bi mogao biti ne jedan nego više klubova. 
Bilo bi još dobro napraviti jedno takvo takmičenje na 432 u nekom drugom ili možda u istom terminu sa istim uvjetima koje je u biti postavio 9A4QV , a ja ih doradio po svom mišljenju , dok sve ideje o snagatorima bi izbacio, smetnji ima i previše, tako da na ovakvom takmičenju stvarno ih ne treba!
Glas sam dao za 5W jer to je QRP ali zbog mnogih uređaja koji su sa snagom do 10w , a svi nemaju znanje da snagu na istom smanje, razmišljanja sam da se podjeli na dvije kategorije.
U svakom slučaju smatram da jedno takvo takmičenje nam zasigurno nedostaje.

73!

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #36 : 21. Prosinac. 2012, 13:13:59 »
Ako sam dobro vidio, aktiviti u Lipnju i Srpnju nisu zadnji vikend nego polovicom mjeseca.
Upravo iz tog razloga predlozio sam zadnji vikend u jednom od ta dva mjeseca, kada u nasem kalendaru nema niti jednog takmicenja, kako na 2m tako ni vise.
Takmicenje bi bilo samo jedan dan, ili u subotu ili u nedjelju kako se dogovori, dakle kako je to ljetno vrijeme onda od 08.00-14.00 GMT ili 10.00-16.00 LT
Kategoriziranje 5w i 10w mislim da nema neke razlike i smisla.
Ukljuciti i 70cm band, to se moze dodati, zasto ne..

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline S59GS

• Sr. Member
« Odgovori #37 : 21. Prosinac. 2012, 13:34:58 »
73 svima QRP-jašima.
Jel bi ušli u plasman samo stanice iz 9A , ili možda još ostali ? Da bude više aktivnosti.
73 GS

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #38 : 21. Prosinac. 2012, 13:46:19 »
Ako do takmicenja dodje, u plasman bi usle sve postaje, ne samo iz Hrvatske.
Sukladno tome, pravila bi se trebala prevesti i na Engleski, Talijanski, Ceski, Njemacki ako je moguce i obajviti ih na web forumima svih susjednih zemalja.
Takmicenje kao takvo bi trebalo reklamirati banerima, i postovima po forumu da se ne desi ista situacija koju je naveo Patrik kao i sa 50/70MHz takmicenjem.

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #39 : 21. Prosinac. 2012, 13:55:24 »
Dosta, dosta...

ovo s eotelo svakoj kontroli, ni autocenzura ne pomaže ;D

Ajmo bit realni, otvarat novu contest ranu u ovoj sitaciji nema smisla, priznajte?

To bi moglo završit kao i 50/70 contets, da ne kažen 9A Field day u kojem ne rade ni članovi 9A portable grupe.

budimo relani - ako nam je do qrp rada, ajmo se prikrpit uz neki postoječi conetst i kad pokašemo da smo vitani, da nas ima itd, onda ćemo razmišljat o daljnjim koracima.

Da se citiram - u AA VHF imamo QRP kategoriju u kojj log pošalju 2.3 postaje???? Znam da je problamatično 1 600 m asl, ali pomalo.

Obećavam svoja prijedlog u dvije variate do 25.12.

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #40 : 21. Prosinac. 2012, 14:15:04 »
 Bez veze  se prikrpat nekom postojecem Cont.  nego triba bit  "nezavisan" koliko je to moguce.

Ovaj prijedlog od Adamica  je  za 5 , . ..   kategorija/multi je promasaj, obveza penjanja  po  planinama visim od XXXXm takoder
a kamoli ubacivat jos jednog banda  ala 432MHz.
5Wili10W ,all mode .
Ako ovo zazivi onda se sljedecih god. moze nesto  dodavat , . .ili oduzimat ;).

I onako mi od doli nemozemo  Vama parirat , ali . .. 

73 PJT

= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #41 : 21. Prosinac. 2012, 14:44:01 »
Poštujem različitosti, ali svejedno mislim da je jednostavnije sudjelovati u nekom postoječm contetsu di najbolji urade preko 5-600 qso, nego izmišljat toplu  vodu i započinjat novi contest za koji niko ne zna i ništa nije sigurno.

Ja bi malo pažljivije pročitao 9a5cw komentar glede 50/70 contesta koji postoji par godina...

Puno je jednostavnije početi iz drugo plana i kad se stvar razvije odvojiti se i organizirati poseban contest, ali tada smo na vjetrometini - to košta, pitanje je termina, broja sudionika i slično.

Ajmo se najprije dokazati, pa onda se busati u prsa.

Nemojmo biti kao 9A portable grupa ::)

Najlakše je dati komad hardvera za prvo mjesto, ali contest treba biti zanimljiv, dinamičan, treba biti sudionika...

Moj prijedlog u 2 varijante dolazi na Xmas day 8)

« Zadnja izmjena: 21. Prosinac. 2012, 15:28:54 9a6c »

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #42 : 21. Prosinac. 2012, 14:58:21 »
heb ga, napisa san cijelu storiju sve mi palo u vodu...

Potpisujem 6C post, kontest u terminu 9A activity ili nekog standardnog Iaru, samo dodati QRP kategoriju za 9A takmicare (tj. onome tko to prijavi) a robi bi imao samo jos jedan SUB-contest kojeg bi obradio na temelju svih pristiglih logova.

QRM, smetnje, sum itd... to je problem bio i ce biti osim ako je QRP contest van termina nekog veceg takmicenja ali po meni onda ce to liciti na nesto brizno i jos bez chata na lupanje CQa uzalud.

Novaci na 2m, tj. pocetnici njima treba akcija a ne penzionerski rad da bi usli u stos i da bi od njih proizasao
dobar contest operator. Ako se pak vecina ne slaze s tim onda nek se zove 9A CQ QRP PENZIC CONTEST :p

Zivi mi bili i trdo sprida,

73

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #43 : 21. Prosinac. 2012, 15:26:50 »
QRM, smetnje, sum itd... to je problem bio i ce biti osim ako je QRP contest van termina...

Ma koje smetnje, evo susjedi su "naostrili" filtere i "rezervilali" svaki svoj dio banda  ;D
Ako je suditi po slikama, (sa mjerenja filtera) ne pise nam se dobro, sve namrgodjene face i nitko se ne smije, nece biti dobro....
 ;D

Glede - mede, dobro, onda ocekujemo te Bozicne prijedloge..

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a3so

• Newbie
  • *
« Odgovori #44 : 21. Prosinac. 2012, 16:49:20 »
Slazem se sa Adamom i ostalima koji zagovaraju Qrp,ja sam glasovao za 10 wata,mada nema neke velike razlike izmedju 5 i 10 wata.Mislim da snagatorima nebi trebalo biti mjesta u tom takmicenju.Slazem se da treba biti zasebno takmicenj,a ne ga pikrpiti nekome.Ako se malo potrudimo moze to biti fini ctest.Nagrade nisu toliko bitne,ja radio zato sto se volim natjecati.