Autor Tema: R4 UCKA  (Posjeta: 3603 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5TD

• Sr. Member
R4 UCKA
« : 05. Studeni. 2012, 11:15:17 »
Neko vrijeme ce R4  biti van funkcije ili ce raditi dosta losije posto se radi renoviranja lokacije mora izmjestiti u dosta locije radne uvijete....vise informacija nakon premjestaja... 73...

Offline 9A5TD

• Sr. Member
Odg: R4 UCKA
« Odgovori #1 : 25. Studeni. 2012, 12:03:38 »
Ako sve bude kako treba ovaj tjedan bi trebala privremena montaza R4 obavljena, na zalost puno je obaveza i malo vremena, papirologija je rijesena i sreca da nasa Ljilja ima volje za borbu sa administracijom...

Offline 9A5TD

• Sr. Member
Odg: R4 UCKA - MAY 2013
« Odgovori #2 : 17. Travanj. 2013, 11:12:48 »
Znam da Vam svima nedostaje R4 pa samo da Vas podjestim kako stoje stvari. U jucerasnjem razgovoru sa voditeljem radova na obnovi kule dobivena je informacija da cemo moci postaviti opremu nazad na lokaciju cim se zavrsi sa postaljanjem poda u Kuli. Sa obzirom da je na prilaznom putu do kule jos uvijek snjeg i to preko 100cm na nekim mjestima izvodjaci radova imaju velikih problema. Radi samih vremenskih uvijeta se njima znato otezala rekonstrukcija a samim time smo i mi ostali osteceni. Uglavnom ceka nas posao ponovnog postavljanja kablova itd...itd.   Nadam se da je zimi kraj i da cemo se uskoro javiti sa KULE prilikom testiranja R4.

Za sve dodatne informacije mozete me dobiti na 098-224-284.,..

73...9A5TD

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #3 : 13. Lipanj. 2013, 11:48:49 »
Kolege radioamateri red je Vam prenesem i zadnje vijesti vezane uz R4. Gradjevinski radovi su zavrseni prije 15-tak dana i tada smo bili pozvani da probusimo rupu za kabliranje u kamenom zidu debljine 90cm kako ne bi prljali novi namjestaj i pod koji ce unijeti i postaviti nakon busenja. Mi smo nse odradili i cekali da nam vrijeme omoguci dolazak na lokaciju i postavljanje novih kabela. Jucer smo postavili glavni kabel i spojili ga sa antenom te jos jedan pomocni koji treba posluziti za probni rad R4 sa dvije antene. Omnica za TX i postojeca za RX, navedena modifikacija bi trebala popraviti 10 dB ulaznu osjetljivost i u potpunosti otkloniti intermodulacije koje se javljaju radi vec poznatih razloga.

Posao NIJE dovrsen iz razloga jer je radnik PP-Ucka otisao bez rijeci dok smo mi radili na krovu tako da smo poljubili vrata kada smo se spustili  sa krova kule. Prestalo nam je samo da smotamo kablove i ostavimo ih sa vanjske strane objekata.

MENI je ove zajebancije dosta i nemam vise volje da moljakam ekipu iz PP-Ucka da mi cine sitne usluke koje na kraju osobno placam iz svog djepa a da me uz to svi ostali  " drugovi" radioamateri prozivaju da R4 ne radi jer ja nemam volje ili vremena da ga postavim.

STO se mene tice R4 na Kuli i ja smo zavrsili do daljnjega, za sve ostale repetitore nema problema jer se sve rijesava normalno i sa normalnim ljudima posto su svi manje vise na objektima OIV-a ili HP-e ili slicno.
Ovo jucer je kap koja je nedostajala, barem sto se mene i KULE tice !!!

9A6AIV je bio prisutan pa neka Vam pojasni cijelu situaciju.

Tko zeli ici zavrsiti posao neka si ponese sav potreban materijal:

1 .Krunsko svrdo Fi-35mm duzine 100cm jer ce trebati opet procisiti rupu.
2. 2kom N konektora muska za SCF kabel 1/2" - superflex-
3. 1kom N konektor muski za LDF4-50 kebel od 1/2"
4. Omnicu DC -ground sa prihvatom za promjer do 60mm - 145 MHz
5. Mjernu opremu.

Puno uspijeha 9A5TD

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #4 : 13. Lipanj. 2013, 15:32:39 »
Znam ja sta je vama falilo, nije bilo one zgodne tetovirane malice koja prodaje kartuline i odmah problem  ;D
Sta ga niste porinuli sa one rampe za zmajeve  ;D

QV

"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A7BBD

• Newbie
  • *
« Odgovori #5 : 16. Lipanj. 2013, 14:38:15 »
E Damire moj nije ti lako znam.
No idemo redom.
1. Puno ti hvala za sav tvoj trud i vrijeme i naravno novac koji si ulagao za održavanje i poboljšanje repetitorske mreže. Dokaz da dobro radiš je i to da je R7 Velebit preživio zimu nakon mnogo godina, znači da je napokon napravljen kako treba.
2. Nadam se da postoji način da se stvari poslože kako treba i da uz pomoć onih koji su spremni pomoći među kojima sam i ja posložimo stvari i da završimo taj R4 da radi za dobrobit svih nas.
3. Žalosno je da ovdje nema skoro niti jedan pozitivan komentar ili komentar koji pokazuje brigu za sudbinu i budučnost R4. Istovremeno po bandu se pričaju kojekave gluposti i komentiraju se stvari čini mi se bez ikakve želje za napredkom i promjenom.
Zaključak.
 Damire MOLIM te da  poduzmeš što je potrebno kako bi se R4 doveo u red i proradio. JA SAM OSOBNO SPREMAN POMOĆI NA BILO KOJI NAČIN DAKLE OSOBNO A TAKOĐER I FINANCIJSKI KAKO BI DOŠLI DO REZULTATA.
Takođe pozivam i ostale radioamatere  sa pozitivnim stavom da se pridruže ovoj molbi i inicijativi.
Hvala. 9a7bbd

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #6 : 16. Lipanj. 2013, 16:41:56 »
JA SAM OSOBNO SPREMAN POMOĆI NA BILO KOJI NAČIN DAKLE OSOBNO A TAKOĐER I FINANCIJSKI KAKO BI DOŠLI DO REZULTATA.

Koliko para i na koji račun, odmah šaljem! Ako bude "radna akcija" u vremenskom terminu kad nisam na terenu, drage volje ću uskočiti. Tko donosi roštilj, ja donosim meso?  (Kod nas su radne akcije prvenstveno klopanje i uništavanje gemišta da ne padne u ruke neprijatelju!) ;)
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9A7BBD

• Newbie
  • *
Nova situacija sa za i na R4
« Odgovori #7 : 11. Rujan. 2013, 19:40:47 »
Chat na fejsu sa jednim od "vlasnika" istra meta a na temu učke meteo stanice i repetitora.
Conversation started today

7:36pm
Alen Šterpin
Pozdrav Igore, hvala na snimci pijavica! Zanima me mogu li video objaviti na našem kanalu Youtube, naravno vas bi potpisali kao autora videa.

7:42pm
Igor Kizem
Bok Alen. Kako je završila prića sa postajom na kuli na učki koliko znam cijela je kula obnovljena  ni naš repetitor nije u funkciji još samo su pripremni radovi napravljeni. Za snimku odgovor je naravno za sad i ubuduće.

7:43pm
Alen Šterpin
hvala za snimku  što se postaje tiče spustit ćemo je ispod repetirora ovih dana, možda već sutra...
cilj nam je da radi nama, a vas da ne ometa, stoga smo odličili spustiti stanicu niže pa možete za nekoliko dana pogledati kako će to izgledati..

7:45pm
Igor Kizem
A da li ste promijenili tip postaje ??

7:46pm
Alen Šterpin
jesmo da, zašto?

7:47pm
Igor Kizem
Zato jer je stara postaja zbog slabe kvalitete odnosno oklopljenosti elektronike (kučišta) generirala smetnju na našem repetitoru :((

7:49pm
Alen Šterpin
a e za ovu nećemo znati dok repetitor ne bude u pogonu, nadam se da će bit sve ok.

7:59pm
Igor Kizem
E da nadajmo se. Hvala ti za info i pozdrav  e da ja još uvijek imam oklopljeni kabel sftp 4 parice oko 20 metara pa ako vam treba bolje da stavite to nego neku žicu bez veze :))

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #8 : 07. Lipanj. 2014, 09:05:43 »
Pocetak rekonstrukcije repetitora krece sa Uckom R4 danas nakon 13h. Pokusat cemo vratiti u normalan zivot R4 i prekoontrolirati ant.sistem na UHF-u. Ako sve bude Ok cujemo se popodne. O tehnikalijama nakon zavrsetka. Naravno da bi bilo dobro da neko bude i STANDBY ...

73...de EKIPA 
Uređivanje poruke

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #9 : 07. Lipanj. 2014, 22:29:58 »
Za sada kratak i jasan zakljucak.....danasnji rezulat = pusiona do bola !!!

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #10 : 22. Listopad. 2015, 10:31:27 »
Malo svijezih vijesti sa Ucke. Kako je opce poznato da zlo ne dolazi samo tako je prije 15-20 dana grom spalio R4, na svu srecu stradali su ispravljac i izlazni stupanj ali logika je ostala OK. Ekipica u sastavu 4QV i 3NC je dala 4-ruke da hardware stigne do radione gdje smo mu zamjenili dotrajale organe i vratili ga na objekat. Ujedno je isproban i "zadnji pokusaj" spasavanja rada na ovoj lokaciji sa poprilicno skupim dodacima ali na srecu rezultat je zadovljavajuci.

Smetnje su i dalje prisutne ali u daleko manjoj mjeri, snaga u anteni bi trebala biti oko 10W. Ostalo ce se pokazati kroz rad. 

73.... 

Offline 9A5TD

• Sr. Member
Odg: R4 UCKA AUG-209
« Odgovori #11 : 18. Kolovoz. 2019, 18:08:37 »
Ostao sam duzan informacije oko R4 na Ucki. Ljubazno molim sve one koji prodaju svoju teoriju oko toga radi cega je R4 izvan funkcije da ne stvaraju paniku i sire lazne informacije.  Po N-ti puta je na R4 spaljen ispravljac, ovaj puta je izdahnuo i akumulator na kojem smo bili zajendo sa GSS-m. Danas je jedan o kolega preuzeo napajanje i nadam se da ce biti spojeno ovih dana. Uglavnom lokacija nije nikom bas uz put nego se namjenski mora ici na lokaciju i pri tome uskladiti osoblje Kule i NPU i nekog od nas sto bas i nije tako jednostavno... 73.. svima