Autor Tema: LDRG APRS WX station  (Posjeta: 6395 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
LDRG APRS WX station
« : 21. Rujan. 2007, 22:08:59 »
Vec duze pratim LDRG APRS WX (meterolosku postaju) koja je pozicionirana u Kvarnerskom zaljevu, barem po poziciji i podacima koji se iscitavaju.

U prvi mah sam pomislio da je to neki susjed krivo unio podatke, ali sam nakon malo guglanja zakljucio da je to ipak nasa meteroloska postaja koja bi trebala biti locirana na Grobničkom aerodromu, čiji je ICAO kod LDRG kako stoji i u pozivnoj oznaci WXstanice.
Koliko vidim podaci idu preko TCP/IP a ne preko rf porta.
Nista lose u tome, samo bi trebalo nekako obavijestiti zaduzenoga za tu postaju da upise tocnu poziciju postaje, ovako ispada da je aerodrom na sred kvarnerskog zaljeva.

Samim time i WX podaci bi bili tocniji.
 ;D Neš ti grobničana i poziciju, ipak su oni "timunjeri"  ;D

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2ko

• Sr. Member
Odg: LDRG APRS WX station
« Odgovori #1 : 22. Rujan. 2007, 08:16:09 »
Prijatelju moj, nemogu odoljeti odusevljenj kako radi APRS repetitor. MIRAKUL!!!
1200 bauda i cjela evropa na monitoru.
Ecola cocolo mio mi smo usli va Europe grem kupiti dionice od radio kluba Labin-Pazin-Porec ;D

Kada sredis traser kreni do Splita na expediciju pod nazivom "Tajni putevi APRS-a" jer je lokacija repetitora fantasticna.

9A4QV-11 umrezen je sa svim Europskim repetitorima.

Jos jednom od srca cestitke73 Eduard

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #2 : 22. Rujan. 2007, 13:25:09 »

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #3 : 22. Rujan. 2007, 21:13:39 »
Veceras su se umrezili APRS repetitori 9a1xpo-11 i 9a4qv-11 sto znaci signalom je pokrivena Istra, Kvarner i tuto mondo.
APRS JE VELIOCANSTVENO CUDESAN ;D

CESTITKE SVIMA ::)
73 Eduard

Offline 9a2ri

• Full Member
« Odgovori #4 : 22. Rujan. 2007, 22:34:53 »
Pozdrav Adam
Pogledai malo tu http://www.aprs-dl.de/index.php?APRS-Treffen to ce ti trebati za kontrolu rada digia i istali promet na APRS
Moi TNC me malo zeza svako tolko se blokira morat cu ga menjati ili izmisliti nesto da ga svaki par sati resetira ili iskljuci iz napajanje za nekoliko sekundi, do sada se vec bloka par boti pa moram ici tamo ga resetirati. Kakva je situacija tamo kod tebe vidio sam jutros da nije dela.
idem spat bog 73
Pozdrav 73 Tullio
9A2RI  POREČ
JN65TF

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #5 : 22. Rujan. 2007, 22:43:46 »
Tulio pozdrav,

Kod mene je problem u tome, da me zafrkava spoj tnc-uredjaj, ne znam dali prekida kabel, ili je hladan lem na ploci od tnc-a ili nesto trece. Danas nije radilo par sati jer sam to pokusavao pronaci pa je bio iskljucen, tj ide u predaju ali bez modulacije.

Inace kod mene se ne blokira, evo jucer je radio do danas popodne kad sam ga ja ugasio bez problema i sada vidim radi ok, ja inace koristim od matjaza TNC2-MV i biti ce upaljen do daljnjega.

Uspio sam danas pogoniti na paket i jedan TNC-2 V2 (neki njemacki)sto mi je Edi dao, ali mi treba jos jedan eprom. Daj mi mejlaj tvoju kopiju Eproma da zamijenim samo pozivne pa da ga isprogramiram za ovaj drugi TNC. Dakle treba mi fajla sa parametrima, ili sta vec imas od svoga. Koju stanicu imas spojenu na digija i koliko wati te antena?

Cujemo se
QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #6 : 23. Rujan. 2007, 10:30:03 »
Jutros se aktivirao 9A6AIV,
GORDANE FENOMENALNO TI DELA APRS STATION POZICIJA ZA BOGOVE :o
73 Ruza za obitelj i HVALA
Eduard

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #7 : 23. Rujan. 2007, 11:10:08 »
Tulio provjeri dali ti se grije mikroprocesor, on moze uzrokovati blokiranje TNC-a, slicno se desavalo i kod mene dok nisam stavio hladnjak na nega od tad radi bez greske.
Adame jucer sam slusao tvoje signale, bile su dvije postaje QV i QV-11 ova prva nako sto posalje paket dosta dugo ostane na predaji (cca 0,5-1s)

Damir

Offline 9a2ri

• Full Member
« Odgovori #8 : 23. Rujan. 2007, 11:52:57 »
Pozdrav Damire
E sada je gore na zvoniku i moram napraviti 132 skalina za doci do njega HI, ne vijerujem da je tai razlog tai TNC je uvijek imao tu manu jos kada je bio kao digipiter za paket je imao tai isti defekt. Kad idem ponovo gore cu to provijeriti ali sam siguran da nije to jer dok je dio tu kod mene stajao  je na stanicu i znam da se i grijao , nije se nikad blokirao sada je tamo na otvoreno na friskem zraku i eto poceo mi vaditi mast, rijesio sam ili ga menjati ili pak ga resetirati svaki 6 ili 12 sati pa cu stima za sada rijesiti a u buduce cu jos vidijeti. U svakom slucaju hvala za info, dobar savijet uvijek je dobro doso.
Decki pozdrav 73
Pozdrav 73 Tullio
9A2RI  POREČ
JN65TF

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #9 : 24. Rujan. 2007, 07:40:29 »
APRS, ča mi rabi?
Iman tr9000 + tnc2 + neki PC + neka antena?

73

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #10 : 25. Rujan. 2007, 07:56:46 »
 Bravo svima uključenima u ovaj "projekt".

Nego, može li malo više detalja, objašnjenja kao kaj je APRS, kaj ti sve treba, na kakve lokacije postaviti i slično, za malo širu i "stariju" populaciju, HI.
Imam TNC-2 koji više ne rabim (Eisch elektronik) eprom sa Nordlink firmwareom i DED...itd...

Tom
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #11 : 25. Rujan. 2007, 11:34:43 »
Dakle idemo uz duzno postovanje i stisak ruke Tomislave s upoznavanjem sa APRS vrstom rada koja upravo starijoj gospodi daje uzitak uporabe MISA za citanje podataka sa mape koja je na ekranu monitora. Dakle treba nam racunar, monitor, ukv postaja koja moze primati i predavati na 144.800 Mhz FM, dva mala trasformatora 1:3 nije kriticno i nadasve program. No prije svega poslusaj na 144.800 mhz dali cujes tajanstvene zvukove koji podjecaju na mackino mjaukanje, trebao bi u Zabok cuti Slovenske postaje.
Hura cujes, ma i ako ne cujes nije to razlog da krenes na posao.

U Internetski pretrazivac napisi Ui-view32 i uz malo muke puno radosti imaces opis programa, kojega treba skinuti i instalirati dakle Ui-view32 v2.03.
 EH ma nece ici ako mi dati tvoju elektronsku adresu a ja cu ti poslati naputak po pitanj registracije. Sobzirom Da je Zabok pobratim Crikvenice bratu treba pripomoci hi a ne samo direktoru komunalnog poduzeca iz Zaboka....

Ako nemas e-mail nazovime 051 241-110 naravno ne u tri ujutro...

Jos ti je potrebita tocna geografska duljina i sirina lokacije no to ije problem.
Na posao prijatelju pitaj...73 Eduard
E-mail edi9a2ko@net.hr

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #12 : 25. Rujan. 2007, 11:52:52 »
Za 9a5cw treba program
Ui-view32 v2.03
Imas sve opisani u helpu!
Dovidjenja na APRS uz ruzu za obitelj.
Za registraciju mi se javi moj E-mail edi9a2ko@net.hr
73 Eduard

Offline 9a2ri

• Full Member
« Odgovori #13 : 25. Rujan. 2007, 14:02:55 »
Pozdrav Tomislave
Zelio bi samo nadopuniti 2KO i reci da registracija sada vise ne treba u stvari imas odmah upute kako ga instalirati i registarki broi koje dobije kod upita za registracijui I ako imas jedan TNC2 onda mozes primati i emitirati pakete na 2M ako nemas jedan TNC onda preko interneta se spois na neki server za APRS i imas to isto samo puno vise stanica koje ces vidijeti na kartu odnosno na ekranu. Sa svaku stanicu koju imas vidljivo na ekranu mozez se i dopisivati u obliku paketa. Ako zelis to imati u auto i da pratis kretanje auto na monitoru moras imati  ili jedan treker ili pak to sve isto samo sada nabroili ali u mobilu. Inace treker je jedan modem koi ima spojen u sebi ili posebno jeda GPS i kako auto se krece po cesti GPS salje podatke modemu i on ih emitira preko stanice tako drugi ili ti sam mozes vidijeti kako se kreces po karti koja ti je na monitoru, nesto slicno kao GPS za auto. Razlika od GPS za auto s njme vidis samo sebe kako se vozis na cesti, međuti APRS vidis sebe i sve stanice koje su ukljucena na APRS u pokretu ili u stacionaru kod kuce. Nadam se da sam ti uspio obijasniti sta je u stvari APRS
« Zadnja izmjena: 25. Rujan. 2007, 16:24:24 9a2ri »
Pozdrav 73 Tullio
9A2RI  POREČ
JN65TF

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #14 : 25. Rujan. 2007, 16:14:22 »
Pozdrav ekipi!
Zanima me tocno konfiguriranje IGATE u UI view32 tj. RF to Internet. Dal ima neko iskustva s time??
Htjeli bi u Samoboru to upogoniti, svaka pomoc je dobrodosla, ali prvenstveno na mail da ne zamaramo ovdje one koje to ne zanima.
Hvala
73 de kreso
Kreso