Autor Tema: 23 cm xverter  (Posjeta: 1283 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4vm

• Full Member
23 cm xverter
« : 29. Kolovoz. 2012, 08:18:14 »
Pozdrav.
Svojevremeno se puno pisalo i radilo na transverterima za 23 cm,pa me zanima ima li kakovih ploćica kod koga viška ili možda gotovih transvertera.
Jarun je prilika da se obavi kakva "transakcija",hi.
73 de 9a4vm-Vlado

Offline YU5PD

• Newbie
  • *
Odg: 23 cm xverter
« Odgovori #1 : 29. Kolovoz. 2012, 11:42:35 »
Pozdrav Vlado , imam ja u nekom od brojeva RA iz činimi se 97.god objavljena konstrukcija transvertera za 23 cm sa pločicama ,pa ako te zanima mogu ih skenirati i poslati na mail . Pozdrav  YU5PD DRAGAN.....

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #2 : 29. Kolovoz. 2012, 13:00:59 »
Po meni je još uvijek "best buy" kit od Kuhne 13G2B gdje se za 199 Eura dobije u kitu solidan transverter izlazne snage 2.5 w. Kit je namjenjen iskusnijim "majstorima" gdje se zahtjeva lemljenje SMD komponenti a i finalno ugađanje nije za početnike i zahtjeva neki instrument ako se to želi ugoditi kako treba.

Jeftinija opcija su riješenja tipa w1ghz, gdje se stvarno za malo novaca (cca 50 Eura) da napraviti transverter koji ne mora biti samo "rover" već se uz dodatak jednog malog pojačala (mmica sa 0.5-1w snage da napraviti lijepih veza). Ovaj je manje zahtjevan što se tiče gradnje, i recimo to tako, plug and pray tipa gdje se nema sta previse podesavati. Svako toliko dobijem zahtjev za pločicu za 23cm znači da ima interesenata. Mislim da se par njih moze skupiti i naruciti grupno te pločice i mixere. Može i pojedinačno, nema razlike kod w1ghz.

Postoji puno opcija i jeftinih rijesenja, znam da neki rade i sa starim Matjazevim transverterom sa TV tranzistorima...

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2zh

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #3 : 29. Kolovoz. 2012, 13:59:05 »
Adame koju medju frkvenciju koriste 2m ili 10m ...??
                         73 franjo 2zh

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #4 : 29. Kolovoz. 2012, 17:52:14 »
Ovi od Kuhne imaju verziju IF 144 ili 28 MHz, a ovi od w1ghz imaju IF od 144 MHz.
Po meni, ni jedna nije sretno rijesenje.. eventualno 146 MHz..

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #5 : 29. Kolovoz. 2012, 18:24:11 »
Baš me eto sa stranice predmetnog W1GHz, ali nisam se usrećio tražeći 23 cm tvtr za 50 eur...help...ne da sam lud za tim bandom, ali s 1W i na nekoj visini dala bi se i kakva veza uraditi pa makar i u lokalu:-))) za 50  eur...

Šta ćemo?

GG

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #6 : 29. Kolovoz. 2012, 20:41:20 »
A ne znam što ćete vi, ja znam što ću...
Kako se kod nas u žargonu kaže: "Prontojmo se i hote"  ;D

Ako se zainteresirani organiziraju za grupnu nabavu, mogu naručiti eventualno jednu novu pločicu za oscilator 1152 i transverter 1296 i jedan mixer. Po cijeniku koji smo već "žvakali" :

http://hrvhf.net/forum/index.php?topic=864.msg7511#msg7511
http://hrvhf.net/forum/index.php?topic=1026.0

to bi ispalo 20$ za pločice + 5$ za mixer = 25 $

MMIC se mogu naći na raznim adresama na ebay ili na DEMI:
http://www.downeastmicrowave.com/cat-frame.htm

za malo pojačalo sa MMIC:
http://www.w1ghz.org/small_proj/small_proj.htm

Naravno ako se narucuje grupno onda je preko e-bay puno povoljnije, pogotovo MMIC...
Tko ima volje taj će nešto iskopati, tko nema nek se kuha u loncu od 2m, već ovaj vikend je prilika za to u kontestu tipa tko nabije-taj dobije

pozz
QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a4vm

• Full Member
« Odgovori #7 : 29. Kolovoz. 2012, 21:53:35 »
Pozdrav svima.
Dragane ne moraš se mućit s skeniranjem.

Adame sve mi je savršeno jasno.Sve sam to pregledao pa ću nešto izabrati,hi.Vidjeti ćemo šta će biti na Jarunu.

Hvala svima.
73 de 9a4vm-Vlado