Autor Tema: uW contest "California Style"  (Posjeta: 1128 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AD6IW

• Hero Member
uW contest "California Style"
« : 23. Kolovoz. 2012, 23:47:04 »
Par Rover slika iz central Valley, desert, negativna elevacija. Upravo zavrsen uW contest na >>40
stepeni C, midnight operation, aqueduct operation, cak i rain scatter, i flat tire !! Prosjecna rastojanja za Rovere su oko 1000 km za  jedan vikend, ali cesto mnogo vise. 50MHz and up Gang..
KD6W, N6NU, KK6MK, N9JIM, K6ML, KI6TWT

ad6iw

« Zadnja izmjena: 24. Kolovoz. 2012, 05:58:57 AD6IW »

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
Odg: uW contest "California Style"
« Odgovori #1 : 24. Kolovoz. 2012, 20:08:27 »
Gorane ima li kakvih slika "iznutra"?
Zanima me kako je uredjeno sa uredjajima i linearima unutar auta...treba izgurati 24h u autu, pa svako pametno rjesenje za uredjaje unutra je dobro doslo...

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #2 : 24. Kolovoz. 2012, 22:13:23 »
Samir,
Ovo se "malo" razlikuje od VHF/UHF. Uredjaji su montirani na samim (dish) antenama.
Unutra eventualno mozes naci, cell phone, GPS, VHF/UHF i 900MHz uredjaje za Liason, chips i kolu.
Za liason koristimo  linkovane  repeater network-e koji pokrivaju  Kaliforniju, Nevadu,
Arizonu, Utah i Mexico, sve na 70cm i 900MHz. Moj prosjecni QRB/QSO proslog vikenda je 260km
na 10GHz, sve tropo, ODX 500km, samo 65 QSO's - Adam, opet crkla baterija na vrh brda :'(

ad6iw

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #3 : 25. Kolovoz. 2012, 02:12:51 »
Mislim da ćemo one baterije sa Velebita pamtiti do kraja života  ;D
Ja sam školu naučio, ove godine sam bio dva puta na Velebitu i nije bilo problema sa baterijama...

Usput 15.08 smo bili na Učki (na kuli) Silvano  i ja i sa onim mojim qrp setupom od 200mw odradili 550km IQ1KW na 10ghz, tropo. Probavao sam i 24 GHz sa I3 stanicama na qrb od 260km ali uz 85/90% vlage u zraku na obje strane i još preko mora jednostavno nije išlo.

Vidio sam rezultate mjerenja LNA, je li onaj BSZ radi nešto drugo u životu osim LNA  ;D

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #4 : 27. Kolovoz. 2012, 08:01:26 »
Gorane, evo malo "Croatia style"  :D

9A1CBM / Mike na 3cm
http://www.youtube.com/watch?v=b5d5nCz1vIw&feature=plcp

IW6CVN/6 na 1.2 cm
http://www.youtube.com/watch?v=YsDT3pxec9k&feature=plcp

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz