Autor Tema: Software za snimanje contesta  (Posjeta: 2179 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5ALC

• Jr. Member
  • **
Software za snimanje contesta
« : 25. Lipanj. 2012, 21:42:01 »
Koji samostalni software koristite / biste preporučili za samostalno snimanje cjelokupnog contesta ? Nebi bilo loše da ima nekakav ručni tagging broja veze, i naravno kompresiju u MP3, zbog veličine datoteke.

Offline YU5PD

• Newbie
  • *
Odg: Software za snimanje contesta
« Odgovori #1 : 25. Lipanj. 2012, 23:56:10 »
Pozdav , nije baš  da kako ti teče samostalan sofrw. za snimanje  veza tokom ctestesta  ali  ja ga  koristim već duže vreme .A u stvari radi se o logu N1MM , koji u sebi ima opciju REC  QSO ili  save qso  ,neznam trenutno tacno dok nebih pogledao u samom N1mm . Koliko već dugo ga koristim unazad par godina radi sasvim Ok  sam prog. N1MM ,i ta opcija za REC QSO . Ja ga obično uputim  da sve te files. čuva na zasebnoj particiji HDD ili na USB. Čak ima opciju da odabereš u kom kvalitetu ce daga snimać da nebi zauzimao prostor na disku .......Elem ,neko će ti se javiti verovatno ko ima više iskustva u vezi toga.
Pozdrav  Dragan YU5PD ...

Offline 9A3DF

• Newbie
  • *
« Odgovori #2 : 26. Lipanj. 2012, 08:09:58 »
Ja koristim UCX log i jako sam zadovoljan. On doduše snima u wav formatu, ali snima u dijelovima po sat vremena i jako je jednostavno pronaći vezu koja te interesira.Osim toga ima gotovo sve što ti treba za contest , a on je ujedno i glavni log pa ne trebaš nakon contesta premještati podatke. Ima dobar program za pisanje naljepnica za QSL karte , itd......
Sada više nije besplatan. Ako želiš besplatnu verziju javi mi se na mail 9a3df@hamradio.hr

73 de Matko

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
« Odgovori #3 : 26. Lipanj. 2012, 08:18:18 »
http://www.audiograbber.org/, vrlo jednostavan za korisiti...

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #4 : 26. Lipanj. 2012, 09:17:53 »
Samire
Audiograbber nije program za snimanje nego za ripanje CD-a...
za snimanje ja preporučam od free programa Audicity sa kojim se može naknadno snimka i filtrirati te eventualno "spasiti" neka nečitka veza!
http://audacity.sourceforge.net/

LP
K
Kreso

Offline 9A5ALC

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #5 : 26. Lipanj. 2012, 10:12:46 »
Hvala svima na odgovorima. Ne treba mi log software sa funkcijom snimanja, pošto već koristim VHFCtest4WIN za logiranje, a pošto on nema funkcije za audio snimanje natjecanja trebao bi mi neki "samostalni", a koji je eventualno specijaliziran za radioamatere. Krešo znam za Audicity, koristio sam ga više puta za neku drugu obradu zvuka, zgodan je zbog toga što je relativno mali, besplatan, i open source. (znao sam nekad za ozbiljnije projekte koristiti old school CoolEdit :-) ). Krešo dali znaš kako se Audicity ponaša prilikom 24 satnog snimanja, dali se zna srušiti, ili zablesaviti, dali radi stabilno ? Dali netko zna za sličan software namjenjen isključivo radioamaterima ? Znao sam koristiti i ScanRec, ali je on više namjenjen za snimanje nestalnih aktivnosti na bandu, a ne za stalno snimanje.

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #6 : 26. Lipanj. 2012, 10:41:57 »
Bojane

pošto mi je audio struka, isprobao sam dosta tih softwarea i moram priznati da mi se Audicity "srušio" prilikom snimanja jednog koncerta, na sreću bilo je to na kraju , ali je bilo muke sa "vraćanjem" filea iz temp-a. Ima o tome dosta na forumima.
Ja radje koristim profi programe kojima je mana da nisu besplatni. 24 satni ctest sam snimao sa "Wavelab" i sa jednim vrlo interesantim programom koji radi kratke fileove iz kontinuiranog snimanja a prdviđen je baš za radio monitoring (broadcast)
Program se zove VRS Recording System od firme NCH a detalje pogledaj ovdje:
http://www.nch.com.au/vrs/index.html
ako treba još kakav info slobodno pitaj ovdje ili na PM

LP
K
Kreso

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #7 : 26. Lipanj. 2012, 11:37:58 »
Da zapaprim ovim audio-filima i CD riperima :P

Najprije reklama pa kasnije free one...
1. Win-test.com tagiranje fajla, mogucnost skripti...

2. Mali ali efikasan naravno ne tagira qso ali to ne znaci da nije dobar, autori su VHF-aši i to Madjari...,
ime mu je Mrecorder.exe ima samo 36kb stane cak i na desktop... postoji i u stereo verziji nesto je glomazniji od ovog kojeg ja koristim, kompresija solidna, pokrenes, snimas i zavrsis sa "ctrl-C" nikako drukcije jer je snimka nepovratna!
http://ha2mn.dsgnet.hu/audio.html

73 and Peace, Pa3k

p.s. nekako me Goldwave vraca 20 i vise godina u nazap :P (to smo imali na raspologanju)

« Zadnja izmjena: 26. Lipanj. 2012, 11:54:24 9a5cw »

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #8 : 26. Lipanj. 2012, 12:21:19 »
Opet ja ;)
Ma u stvari autor je bio nekih Čeh ili Slovak... mađar je to samo postavio na svoj site....
Ma koga briga? :P

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #9 : 26. Lipanj. 2012, 15:21:43 »
Ja osobno koristim hardverski digitalni diktafon do 50 h snimanja, paralelno sa alušalicama i radi.... U klubu koristimo Audacity, ali još nismo radili 24 ili 48h.
Pozz

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #10 : 26. Lipanj. 2012, 15:35:28 »
Spajamm  ga na rač. Preslušavam direktno ili pomoću bilo kojeg prog, a kako ima ugrađen sat lako ga kontroliram npr pomoću VLC progrančića.
 Kvalitetu sam ispitivao i najslabija je OK, ali onda mogu snimati danima HI!
HQ mode: Approx. 35 h. 20 min.
SP mode: Approx. 69 h. 35 min.
LP mode: Approx. 221 h. 30 min.

Offline yu7tri

• Newbie
  • *
« Odgovori #11 : 26. Lipanj. 2012, 16:03:53 »
Pozdrav drusrvo !
Ne znam da li je neko probao Xcorder by MM0BFF , davno sam ga isprobao i meni je vrlo zadovoljavajuci . Imam i uputstvo nama citljivo u PDFu , hvala Laciju YU7CD.
Dule YU7TRI

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
« Odgovori #12 : 26. Lipanj. 2012, 19:24:35 »
Samire
Audiograbber nije program za snimanje nego za ripanje CD-a...
za snimanje ja preporučam od free programa Audicity sa kojim se može naknadno snimka i filtrirati te eventualno "spasiti" neka nečitka veza!
http://audacity.sourceforge.net/

LP
K

Jeste ali mu nista ne fali za snimanje, stabilan i vrlo jednostavan za korisiti, dobijas snimke u mp3, tako da ne zauzimaju puno mjesta na HDD...

Offline YT2CQ

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #13 : 26. Lipanj. 2012, 23:00:21 »
Takodje preporucujem Xcorder

Pozdrav drusrvo !
Ne znam da li je neko probao Xcorder by MM0BFF , davno sam ga isprobao i meni je vrlo zadovoljavajuci . Imam i uputstvo nama citljivo u PDFu , hvala Laciju YU7CD.
Dule YU7TRI