Autor Tema: SDR RTL2832U  (Posjeta: 54820 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline YU5PD

• Newbie
  • *
Odg: SDR RTL2832U
« Odgovori #120 : 27. Prosinac. 2012, 18:10:38 »
Pozdrav  , pre nekoliko  dana  stigao  mi je  komad  DVB- T  ,  Ezcap  E - 4000  ,  porucen  sa  adrese  .

http://dx.com/p/mini-dvb-t-digital-tv-usb-2-0-dongle-with-fm-dab-remote-controller-92096  I  sto je  naj  bitnije   besplani  su  troskovi  slanja  via  airmail  ,  A stiglo  je na  kucnu  adresu  za  20 ak  . dana  .

No  medjutim  , muci me druga  stvar   , probao sam da  instaliram  SDR sharp  ,  vodjen  upustvom  sa  navedene  stranice    http://rtlsdr.org/softwarewindows  .  I sve  proradi   kako  bi  trebalo   ali   problem 
nastaje   sto   ne  kreira    instalacioni  fajl  tj.  da ne  mogu  ga  insalirati  na   HDD ,  SDR #  , nego   sve fino
radi  dok  je  program  pokrenut  a cim  ga zatvorim  on  pobrljavi  , tako  da  moram  ispocetka  sve  , nanovo petljati  , 
Ako neko  ima voljan  da  mi  objasni  sta  se  desava  , verovatno  da  ja  pravim  gresku   :D

Drugarski  pozdrav   YU5PD   Dragan   ........HNY 2013 ! 

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #121 : 27. Prosinac. 2012, 19:26:43 »
SDRSharp nema instalacionog fajla, sve skupa iskopiraš u direktorij i od tu ga pokrećeš ili sa radne površine, prečacem.
Problem rade ove novije (poslije 1066) verzije, nešto su zbrljali sa izborom frekvencije.
Najbolje se pokazala ruska verzija, pogledaj str. 7. ili HDSDR može i SDR V2 ali on treba dosta "jako" računalo.

Offline YU5PD

• Newbie
  • *
« Odgovori #122 : 27. Prosinac. 2012, 19:51:58 »
Hvala  , na pomoci oko  instalacije   SDR #  ,  upravo  se petljam sa  HDSDR -om  ,  ali  SDR #  mi  nekako  izgleda lepse  za  oko  nasminkani   :)

Drugarski  pozdrav    YU5PD  Dragan

Offline 9A3LI

• Sr. Member
« Odgovori #123 : 27. Prosinac. 2012, 22:35:46 »
Čuo sam da neki imaju problema kod "instalacije", zapravo je uglavnom problem u driverima.
E sad, ja koristim prastari XP i za sada nisam imao problema koje "Zadig" nije riješio.
No bilo je kod nekih slučajeva da ni to nije pomoglo.
Uglavnom sdr-install je skripta koja
pokupi sve posljednje fajlove sa interneta i instalira zadnji SDR#
Probaj sa time, možda će biti više uspjeha.

Offline YU5PD

• Newbie
  • *
« Odgovori #124 : 28. Prosinac. 2012, 16:42:27 »
pozdrav  ,

Ovog   puta  je   uspela  instalacija  , zasada  radi  sve  korektno   , mada  i ja  mislim  da  je  problem  u  drajverima  ,je  predhodnih dana  sam  nekoliko  puta  pokusavao  i sve  radi  dok  je  program  pokrenut ,
cim ga zatvorim i  nanovo  pokrenem nastaju  problemi  .....

drugarski pozdrav   Dragan  YU5PD .............VY 73  !  HNY  2013 !

Offline 9A3LI

• Sr. Member
« Odgovori #125 : 28. Prosinac. 2012, 18:49:28 »
Problem zna nastati i ako zamjeniš USB port.
Pa treba pokrenuti Zadig i riješiti "problem".

Offline YU5PD

• Newbie
  • *
« Odgovori #126 : 28. Prosinac. 2012, 20:16:31 »
HM , sve  nesto  '' kilavo''  radi  , nisam  menjao  usb  port  ,  znaci  od  prvog dana  je na istom mestu  ....
Malo  pre  sam pokrenuo   program  i ''pokaze  gresku  . ''The application faild to initalize properly{0xc000007b}.Click on OK to terminate the application .STA hoce  STA mu nedostaje  ???? ::)

VY 73  !  Dragan

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #127 : 28. Prosinac. 2012, 21:18:48 »
treba pokrenuti Zadig i riješiti "problem".

Darko, Zadig napravi direktorij usb_driver, probaj ga izbrisati i pokrenuti program bez njega.
Kod mene radi sa njim i bez njega (XP).

Dragane, da nisu kakvi virusi u pitanju.
Probao sam micati fajl po fajl iz mape programa i niti jednom ne javlja takovu grešku ili se pokrene uz upozorenje ili se uopće ne pokrene, u svakom slučaju napravi fajl cras.txt gdje napiše što ga tišti.

Offline 9A3LI

• Sr. Member
« Odgovori #128 : 28. Prosinac. 2012, 21:47:28 »
Je, baš sam krenuo pisati odgovor i bio si brži, hi.
Ma nemam ja više nikakvih problema, sve radi ko urica, jedino mi je USB port postao usko grlo a ljen
sam raskopati PC da vidim jel ima još koji na MB, navodno bi trebal biti. Ovaj se na 40MB/s davi.
Dragane, virus čisto?
Jer ako si ga jednom pokrenuo onda vjerojatno sve imaš što ti treba (.net framework 3.5 sp1)
Provjeri ti svoju kantu da nisu kakvi crvi u njoj, hi.
Probaj ovu verziju  Sharp_1081 raspakirati u direktorij po želji i pokreni, meni sve radi bez greške.

Offline YU5PD

• Newbie
  • *
« Odgovori #129 : 28. Prosinac. 2012, 22:32:31 »
Ako ne  u toku veceri  bice   FORMAT C :    ,  ili sutra  u toku  dana  , naj  verovatnije da je  pokupio sa neta  kojekakve glupost  koje mu zagorcavaju zivot  , a  probacu i  instalirat  verziju  1081  sdrsharp .

TNX  VY 73  !

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #130 : 08. Siječanj. 2013, 11:15:59 »
Malo gledam po ebayu i ima raznih tih SDRova... Koji je best buy, što preporučujete? Ili na koje tehničke karakteristike treba paziti prilikom kupnje?  :D

73

Online 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #131 : 08. Siječanj. 2013, 12:41:23 »
Trebas paziti da kosta sto manje  ;D
Inace ako ne pazis mogao bis kliknuti i na Flex-5000 pa si onda na cudu, kako to upogoniti  ;D

Dobro, evo malo ozbiljnije... imas tih stikova i kod nas a ima i na ebaju, pazis da ti je tuner E4000 ili r820 i to bi bilo to...
Kupis ono sto svi kupuju i vjerovatnost je da neces faliti...

Naravno ima tu puno alternativa, evo jedne najnovije koja obecaje:
http://www.ruby-forum.com/topic/4409603
http://www.esato.com/news/nvidia-announces-worlds-fastest-mobile-chipset-2392

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3LI

• Sr. Member
« Odgovori #132 : 08. Siječanj. 2013, 13:28:13 »
Naravno ima tu puno alternativa, evo jedne najnovije koja obecaje:
http://www.ruby-forum.com/topic/4409603
http://www.esato.com/news/nvidia-announces-worlds-fastest-mobile-chipset-2392

Zanimljivo ali ćemo se još načekati dok to bude zalotano na neki jeftini npr. LTE "modem"
pa da se može iskoristiti za nešto sasvim drugo.

kao što je Adam rekao, za početak stikovi sa RTL chipom i ona dva tunera a ako netko
želi nešto ozbiljnije za KV onda samo nešto klase QS1R
 8)

Online 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #133 : 09. Siječanj. 2013, 08:22:28 »
Evo, svi ovi modeli igraju

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=dvb-t+sdr&_sacat=0&_from=R40

pa neces valjda biti pegula pa uzeti nesto sto nece raditi...

Inace, evo jos jedne jednostavne primjene DVB-t stika za nas koji smo vlasnici "autoradija" serije FT8x7 te njegove adaptacije u SDR not only...
http://www.hamradio.selfip.com/i6ibe/panadapter/panadapter.htm

Pa kad nam 9A2GB jos zgotovi svoj sw za FT-817 remote, di ce nam biti kraj  ;D

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #134 : 09. Siječanj. 2013, 08:51:42 »
Ili na koje tehničke karakteristike treba paziti prilikom kupnje?  :D

U startu eliminiraj daljinski, dilema uzeti sa tjunerom E4000 ili R820T, FC013 (012) bi isto tako eliminirao u startu, govore da R820T ima bolje prijemne karakteristike dok E4000 ima širi frekventni raspon.
U svakom slučaju bez LNA nisu nešto upotrebljivi osim za slušanje FM-a i jakih signala.
Za prijem HF-a ionako treba konverter.