Autor Tema: Proljetni radovi  (Posjeta: 1638 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3GE

• Hero Member
Proljetni radovi
« : 17. Ožujak. 2012, 14:48:22 »
DAAJ PIVU!!!
.
.
.
......tako je počelo......
GUD BAJ 50MHz i ostale međuvrekvencije

M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: Proljetni radovi
« Odgovori #1 : 17. Ožujak. 2012, 17:25:38 »
Sve srušeno uspješno....sada pri prehrani ! Martin

Martin 9A3GE

Offline oe7dbh

• Sr. Member
« Odgovori #2 : 18. Ožujak. 2012, 00:33:24 »
......kako je to lijepo vidjeti i cuti da se starija generacija sa mladzom generacijom vec godinama dobro razumije i medzusobno pomazu !!!!  Tko zna koliko takvih primjera jos u lijepoj nasoj ima......., u svakom slucaju ZA POHVALU, pa makar to zbog klope bilo.

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #3 : 18. Ožujak. 2012, 14:22:43 »
AAAA...nema mladosti ...sve odrasli ljudi i ja najstariji....fin ke dura no paura...bilo ok....čak i motorna pila radila....posjeklo se palmino lišće ..one grane...smeta kada spuštam stup..? Te neko ostalo raslinje okolo između ostalog ! EE...popilo se toga dosta...pa baš mi nije ravan svijet danas...ali sve je urađeno što je bilo planirano....antena za 1296 Mhz mali loop te vertikalka 3 banda 144  432 i 1300 mhz spašene u redu i postave se na drugi stup pa se izadje na 1.3 Mhz ovijeh dana ! Falio nam 2SS...subotom je na konjičkim utrkama učesnik i nije mogao doći..možda je zvao telefonom...? Ali tu je bila galama i dreka naveče ? Ono...teknika ! 9A6PSM kao najmlađi išao je na krov....rotator koji je 30 godina gore... zariban...ali sve matice su se mogle odviti ključem....nije bilo potreban naj alat...brusilica ? Tako ...danas sok od rajčice i alka selzer ! Ošlo pola litre one dobre šljivovice from Bošnjaci osobno proizvod od Krune 9A3OD ....još jednom fala ! PSM vrti "štangu" na kojoj su antene ! Bio danas kontestić.....malo radio pa otišao nazad na dva metra vertikalno.....9A1N jači nego ikad ..59+40 ...9A4V nešto slabiji....i onda sam sve pogasio ? Martin
Martin 9A3GE

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #4 : 18. Ožujak. 2012, 14:34:11 »
 Evo i kod nas su  na Jugu  pocele   pripreme  za  sezonu   ;) !

Doduse   polako i nisu  bas opsezne  ka u Martina , ali   radi  se nesto  ;D  . . .

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9A4EW

• Sr. Member
« Odgovori #5 : 18. Ožujak. 2012, 20:22:02 »
Citat:
Bio danas kontestić.....malo radio pa otišao nazad na dva metra vertikalno.....9A1N jači nego ikad ..59+40 ...9A4V nešto slabiji....i onda sam sve pogasio ? Martin

Martine, nešto slabiji od 9A1N ili nešto slabiji nego inače? Mi smo tebe čuli UFB ali uz dosta brz QSB... kao da si stalno okretao antenu.
73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #6 : 19. Ožujak. 2012, 01:32:32 »
Evo ga...prošla glavobolja ????? Be ! Hrvoje ...vako je to bilo...antene praf na Istok 90 Azimut i kada sam čuo vas ili vi mene ...ne sjećam kako je bilo točno rotirao na 100-200 Az i pogledam poslje a one se vrte i dalje skroz na Jug....? Tijekom veze.....dobro smo se i čuli ...štaš kad je Bošnjaci napitak još djelovao...mea culpa ! Zato sam oma sve ugasio i na položaj...hrk ! Jure ono su trešnje ili črešnje oko antene.... za gain dobiti  ? Bilo društvo večeras...samo cocacola i sok od rajčice ...2SS je malo po šljivovici..a i ostalo je ćevapa u frižideru ..fini ladni nije htio...muči ga lapatop....popravak je jako rizičan...pa se odustalo...tako da nije ništa napravljeno ! Kasnije smo otvorili dobri stari IC 245E  te razdvojili RX-TX tako da je sada predaja na jednom a prijem na drugom konektoru ! Adam nije išao postaviti far na 1.3 Ghz ..loše je vrijeme bilo ...jugo i kiša a treba se jopet penjat na krov...a mokro te sklisko...stavi se kasnije na Skitaču...gdje je far i za dva metra a u planu je postaviti i za 432 Mhz...! Najači smo nema šta ? Next week ima dvije EME exspedicije PE1L Rene je u HB i raditi će iz zgrade UN-a...koja je posebna zemlja...exteritorija i to te grande exspedizione u Gvineju Bissao koji budu aktivni EME 144 i 432 Mhz te KV i na 50 Mhz...ako se otvori band ? Tako....vanjski radovi gotovi...još neke sitnice urediti i vraćamo se teknici i narodu...kako već to ide ...ha ? Slika...PSM sređuje Icom-e ! Martin
'

Martin 9A3GE