Autor Tema: microstrip to coaxial  (Posjeta: 1681 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
microstrip to coaxial
« : 15. Ožujak. 2012, 12:12:19 »
Pozdrav,

koliko je u stvarnosti bitan taj spoj, odnosno mjesto gdje se microstrip vod spaja sa koaksijalnim konektorom? U jednom clanku sam procitao da bi se na tom spoju trebalo staviti prilagodjenje (tj. prosirenje voda na cca. dvije sirine voda i duzine 1,5 sirine voda), ali mnogi to ignoriraju.
EME enthusiast

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: microstrip to coaxial
« Odgovori #1 : 17. Ožujak. 2012, 08:46:52 »
Dobro jutro svima ! Danas se odvijaju razni radovi tako da se skine antena za 1296 Mhz i postavi na drugi stup i transverter za 1296 Mhz se stavi GORE odmah do antene i DOLE se vozi signal od 144 Mhz u FT 817 .....ekip stiže popodne da to uredi kako treba ...ja sam zadužen za prehranu i pijaču.....majstori ostalo ? Ha ! Poslje sljedi kompletno izvješće sa slikama u koloru ! Lijep je dan....sutra neka kišica ? Martin

'
Martin 9A3GE

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #2 : 19. Ožujak. 2012, 17:05:12 »
Pozdrav,

koliko je u stvarnosti bitan taj spoj, odnosno mjesto gdje se microstrip vod spaja sa koaksijalnim konektorom? U jednom clanku sam procitao da bi se na tom spoju trebalo staviti prilagodjenje (tj. prosirenje voda na cca. dvije sirine voda i duzine 1,5 sirine voda), ali mnogi to ignoriraju.

Ako imaš ovakve (ili slične) konektore, onda nema da brineš....
Ostali "Kinezi" idu do cca 2GHz a sve preko toga je upitno...

tu ostaje ona stara: kolko para - tolko muzike
prilagođenja koja spominješ nisam vidio ni kod high tech opreme za mikrovalove, vjerovatno zbog toga jer koriste kvalitetne konektore?

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #3 : 20. Ožujak. 2012, 19:23:38 »
Ma nisam ni ja vidio takva prilogodjenja pa me to malo zacudilo. Evo originalni clanak gdje sam to procitao (skrolaj skroz do kraja) http://www.hofstragroup.com/article/how-lay-out-initial-microwave-circuit-artwork/
A sto se tice kineskih konektora i o kvaliteti, sve mi je jasno.
BTW, koliku snagu mogu podnijeti na 1,2GHz?
EME enthusiast

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #4 : 22. Svibanj. 2015, 23:58:17 »
..... i tako, šrafcigiram ja dalje po mom oružju da vidim šta ima i kolko me godina robije čeka i sjetim se Srećka da je jednom pitao kako se radi prijelaz iz naslova.
Pa evo Srećko kako se to radi na prve tri slike. Ne vidiš? Ako ne vidiš onda je to ispravno  ;D

.... itako kopam ja dalje po oružju i kad ono naletim na opak snajper, ubica, pogledam ITAR listu da vidim koliko godina bih fasovao preko bare, uhhhh, tuu mač za za malo buha zaljepljenih na aluminij. Pih, HMMC-5040 od Agilenta, šta je to 21dBm na 44GHz tj. dva komada u paraleli znači 23-24dBm tj. samo 200mW, to je qrp u svakom smislu, pa i za HAKOM. E sad kako znam da su to baš HMMC-5040? Pa lijepo, piše na njima  8) Raditi će oni i na 47GHz, šta bi reko Paul Wade, šta MMIC zna na kojoj frekvi radi, sve je to njemu isto..

a ništa , odoh spavati potrošila se baterija na kacavidi

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz