Autor Tema: TRANSVERTER JAVORNIK  (Posjeta: 4132 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline s55m

• Hero Member
Odg: TRANSVERTER JAVORNIK
« Odgovori #15 : 16. Veljača. 2012, 13:38:52 »
Adam, nema baš puno istine u tome što pišeš, ali se neču natezati sa tobom zbog toga.
Ja još uvijek stojim za tim, šta sam rekao. (Jedino što čvrsto stoji je to, da je K2 generator šuma zbog kilavog designa TX mješanja.!)
Meni nijedan I2 nije do sada podizao šum na QRB od 200km, a kako i zbog čega ga je tebi, nemam pojma.
Path loss na 200km i 144MHz je obično veči od 120dB.A i mjerač širokopojasnog šuma ti je bio pravi u to vreme :) A i nikog drugog za to vreme verovatno nije bilo na bandu kad si to mjerio???.
Uvijek, kad je potrebno napraviti korak dalje, odmah uzbuna sa južne strane Žbevnice.
Pa nisi valjda ti uvijek najpametniji? Daj jednom odradi barem jedno takmičenje kako treba.
Dokaži, da si u pravu.
Barem je Davor ovaj put skužio, da te filtere ne kupujemo zbog svog prijema, nego zbog toga, da ne smetamo jedni drugima na malim rastojanjima. Moje antene niso skoro nikad usmjerene prema 9A1P ali njihove su 95% vremena preko mene.
9A4QV "meni su sve Slovenske postaje u istom smjeru" Ova ti je za čistu 10ku!!!!!
U ostalom, opet sam budala, što uopšte pišem. Neču više.
« Zadnja izmjena: 16. Veljača. 2012, 14:08:23 s55m »

Offline 9a1un

• Sr. Member
« Odgovori #16 : 16. Veljača. 2012, 15:58:03 »
Necu ni ja drugo, bu i susedu krepala ko-bila. Uostalom vidi se ko suti,radi i uziva u tome. Njima cestitke ostalima...

73 Davor 9A1UN

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
« Odgovori #17 : 16. Veljača. 2012, 17:44:04 »
Cini mi se da i DR9A ima neke filtere na ulazu...144.392... ;)

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #18 : 16. Veljača. 2012, 18:28:10 »
 ti ricordi I4KLY? vinceva sempre i contest sul M.Fumaiolo, 1°perchè si trova in centro all'Italia , 2° usava un filtro a 144 MHz costruito appositamente dalla ditta KVG e largo 12 KHz centrata a 144,185 MHz con attenuazione di circa 40 dB, ti rendi conto al suo ricevitore entravano solo pochissime stazioni "laterali" e quindi non soffriva della dinamica che solitamente succede in contest!
ci sentiamo...Tako je to bilo ....filter od KVG-ea....na 144.185 Mhz....i par kilowata ? 3 abaut....ovu sliku je stavio Adi....bilo je samo par postova o tome ? Martin

Martin 9A3GE

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #19 : 16. Veljača. 2012, 19:28:10 »
Filter na prijemu nije rješenje, ako predajnik susjeda generira šum na tvojoj radnoj qrg. DR9A nema filter tamo zbog svog prijema, nego zbog svoje predaje, da mogu disati drugi oko njega. Oni su to savladali več odavno u JO50 i JO60, a sada se koristi i južnije :).
Kada je "Walter (brani dvometarski band)" bio u điru, prijemnici nisu bili kao danas, pa mu je taj filter pripomagao na prijemu, da je prijemnik bio selektivniji. A i širokopojasni šum u tadašnja vremena sa tadašnjim oscilatorima nije bio toliko izražen problem.

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #20 : 18. Veljača. 2012, 22:05:58 »
Nije Javornik ali radi ok za moje potrebe tj šum nizak  signal jak a za smetnje bumo sutra probali..i više aparata bude testirano ...sve na hrpu iliti gomilu ? Propagacija se mjenja....far IK4KPJ prije se jadva čuo a sada je 55 ali to se promjeni već  sutra ? Transverter je....predajni dio orginal UKW Berichte ...before trijest let....ali je IE500 u predajnom dijelu te ima 3 Wata snage....i poslje njega se stavi linear sa hibridom....i output je 60 Wati ( vidi 9A9C ) i sa time se drajva onaj sa dvije cijevi ? Sprobamo sutra ? Martin
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #21 : 21. Veljača. 2012, 01:14:53 »
Pozdrav ! Opet zima....lagana bura i okolo svuda pao new snjeg..dokle....do kraja ? Ovoga mjeseca ? "Otkrio" novu stranicu sa filmovima..."Filmpedija.com" gomila filmova i kvaliteta je dobra ...tako da se može pogledati...TV nisam palio sedam dana...nego samo film....treba brzi Internet a meni je centrala 100 metara od PC-ja pa to radi efikasno ! Tako ....mislim...bolje je pogledati dobar film nego bezvezno buljiti u TV...? Elem....sređen transverter u kutiju te sve povezano tj poslje dođe drajv koji daje oko 60 Wati i goni velki linear....kako to sve skupa izgleda ima na slikama....izlazna snaga drajva je mjerena "Bird-om" i daje točno 60 Wati kako je navedeno za dotični hibrid .....Daiwa križni SWR.WATT metri pokazuju pogrešno...oko 5-10 posto više naspram "Bird-a" i njih koristim stalno...tako da se ima indikacija snage i es-wera dok Bird služi samo za relativna mjerenja...nije preporučljivo ga staviti u liniju predajnu....instrument je na njemu jako osjetljiv i da radi stalno amo-tamo ..to mi se ne sviđa....? Inače ovo je drugi instrumenat na njemu....prvi je riknuo ? Nešto je zapinjalo na njemu i laganim tuckanjem bi proradio....i vidi nesreće...ja ošo u pečalbu i ostavio ga u 6PSM-u....on "terao" linear sa 4CX250B i kazaljka na instrumentu je jednostavno otpala...od onoga kuckanja po njemu....6PSM je ponemel dok nije našao novi instrument...i to ne preskupo...inače instrument je skup....kao i svi dijelovi za njega...kada sam se vratio...all ok...i Silvano mi je ispričao nevolje sa time....baš ga pitam sutra kako je to bilo....idemo u klub....1ARS..platiti članarinu...nećemo ništa piti prije toga...? Tek poslje ! Živjeli ! Martin
Martin 9A3GE