Autor Tema: danas ukv contest Koprivnica 2011  (Posjeta: 1947 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a9c

• Full Member
danas ukv contest Koprivnica 2011
« : 20. Studeni. 2011, 15:02:06 »
pozdrav
danas 20 11 2011 je bio zadnji ukv..144 mhz..contest u ovoj 2011 godini
najlošiji contest od kada radio klub Novska radi na 144 mhz..znači preko 25 godina
propagacije ubitačno loše
qsb..... vrlo jak
qrn ....3-7 s jedinica
qrm.....nema
swr....beskonačan...hi...po svi pravilima se nemože raditi...ali mi smo radili...nismo se htjeli predati bez borbe...hi..hi
sve je to razultat oko 60 veza...nije bitno...čujemo se mi i iduče godine
bitno je da smo ispekli ribu..slaninu i jeger...popili vino...hi
pozdrav svima od ekipe iz Novske....9A1CCU....9A1N...........................................................................9a9c
život je kratak za QRP

Offline 9a1ww

• Newbie
  • *
Odg: danas ukv contest Koprivnica 2011
« Odgovori #1 : 20. Studeni. 2011, 18:07:53 »
pozdrav
danas 20 11 2011 je bio zadnji ukv..144 mhz..contest u ovoj 2011 godini
najlošiji contest od kada radio klub Novska radi na 144 mhz..znači preko 25 godina
propagacije ubitačno loše
qsb..... vrlo jak
qrn ....3-7 s jedinica
qrm.....nema
swr....beskonačan...hi...po svi pravilima se nemože raditi...ali mi smo radili...nismo se htjeli predati bez borbe...hi..hi

Na sve ovo kad ti jos i rotator otkaze poslusnost, nemas vise volje ni za ribu ostaje ti samo utjeha u dobrom vinu i nada da ce dogodine biti bolje. Hvala svima za trud i odrzani qso.

Offline 9a2dm

• Newbie
  • *
« Odgovori #2 : 20. Studeni. 2011, 18:13:29 »
uz sve ostalo još i smrznuta antena, SWR beskonačno

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #3 : 20. Studeni. 2011, 18:15:25 »
Hm To bih ja rekao za 10. period. Zima, jaki vjetar da sam jedva podigao 3 el za 2m i 10 el za 432, zamrznute antene da se ne mogu niti rotirati. Kako ih je vjetar okrenuo tako su i ostale za vrijeme kontesta. Već u 10 h prekinuli natjecanje....
Za razliku od vas 11. period odličan.
Ah kako se vrijeme  ( mislim na WX ) poigralo s nama u 9A.

Zvone

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #4 : 20. Studeni. 2011, 22:53:39 »
Moj oblong se prilicno zaledio, no svejedno je SWR bio prihvatljiv (1.3:1, inace je 1:1), uz manje trikove TS2000 je ipak dao punu snagu :-) Jos jedan dokaz da su kvad petlje ipak prava stvar, koliko god se neki zaklinjali u suprotno :-)

Propagacije su bile cudne, ako je islo, islo je na cisti sjever ili na istok. Sve ostalo je bilo "u magli". Svejedno je 9A5KIS napravila 15tak kila bodova, iako se nije previse pretrgla, cjelodnevno bauljanje po sajmu u Pordenone je uzelo svoj danak :-)
U trenucima slabosti cak je i meni dozvolila da u par navrata zgrabim mikrofon :-)

Sve u svemu - takmicili smo se :-)
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #5 : 21. Studeni. 2011, 08:13:43 »
9A50Z report:

Pošto vrijeme više nije za avanture po brdima (čitaj Strahinjčica), brzo je pao ratni plan, radimo od moje lokacije (9a9t) minimalistički. Ne treba velika ekipa, dosta jedan do dva operatora uz moralnu podršku ostalih ma gdje bili. Uglavnom im i odgovaralo zbog drugih obaveza...hi...(počela klanja po kučama...)

Niti nama nije bilo drugačije nego vama ostalima sa kontinenta, ništa lakše, bolje...sve u ledu i inju....vidi slike:

http://www.9a0z.com/index.php?option=com_content&view=article&id=74&Itemid=62&lang=hr&idx=1&albid=5677197700077796305&back=article

SWR oko 5:1, kaj ja znam...oblonzi ipak nekako radili sa možda kakvih 50W iz njih (ako) a i mi uz žutu iz dudove bačve zagrijali krv te napravili 101 vezu i nešto preko 20k bodova.
Slab prosječan QRB, povremen jak QSB srećom relativno spor, nešto FM veza.
Na kraju ipak bolje nego se nadali na početku.

Hvala svima na javljanju...

9A2EA, 9A5K, 9A9T

Evo malo iz statistike:
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #6 : 21. Studeni. 2011, 09:04:24 »
Tom, UFB fotke.... inje se ulovilo i na bradu koliko vidim  ;)

Zanimljive i poučne konstatacije većine učesnika sa high Q antenama, VELIKI SWR zbog inja, mraza, leda...i to na oblonzima.
Đuro, kaže SWR beskonačan, a čini mi se da koristi 4x15 YU7EF yagi....

Mislim, antene su vam dobre (za ljeto) daj si složite antene za zimu  ;D (ili neke univerzalke, kao i gume, ako ne morat ćete koristiti i lance za snijeg).

P.S. High Q - High SWR

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #7 : 21. Studeni. 2011, 09:49:38 »
Tom, UFB fotke.... inje se ulovilo i na bradu koliko vidim  ;)

Zanimljive i poučne konstatacije većine učesnika sa high Q antenama, VELIKI SWR zbog inja, mraza, leda...i to na oblonzima.

P.S. High Q - High SWR

YU7EF voli podivljati, to sam i sam iskusio na svojoj koži, tj. stupu :-) No Oblong mi nikad nije podivljao u toj mjeri. Kad je sav bio zamrznut i pokriven snijegom, nikada nije SWR presao 1.4/1.5:1
E sad...
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a2vr

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #8 : 21. Studeni. 2011, 11:05:55 »
Pozdrav društvo!

I kod nas isti problemi sa ledom ali izgleda i sreća da smo se vratili na dobre stare YU0B. Sa ove niže za FM još sam i uspio ostrugati nešto leda ali one gore (2x YU0B jedna iznad druge) nisam imao nikakve šanse.
No, kad sam provjerio SWR, pokazalo se da nema ni potrebe. Sjećam se da jedne godine, kada je baš sva  YU0B bila obložena sa ledom i snijegom, isto se pokvario SWR ali ovoga puta ne.
Sve u svemu, 9A1KDE, jn95fq, 123 QSO i oko 32.000. Sigurno je moglo i više da mi je pri ruci bio cluster i chat ali i ovako smo prezadovoljni.
Svima koji su nam se javljali u proteklih 11 perioda,HVALA!
Najbližim susjedima ISPRIKA za smetnje! Prvih pola godine smo radili sa TS2000 dok mu filtri nisu totalno otišli. Drugu polovicu smo išli sa TS 530s + EUROPA B transverter i nismo prelazili 100W!!!...
...Neki ne vjeruju... ali JA najbolje znam!

73 from Božo,9a2vr
Bozo 9A2VR

Offline 9a1un

• Sr. Member
« Odgovori #9 : 21. Studeni. 2011, 12:12:41 »
Nema veze da li je quad, yagi ili sta vec ili da li je od 7ef,1qt,6bv,wu itd. Ponasanje antene pod ledom ili drugom vrstom deformacije njene električne dužine ovisiti ce samo o njezinoj širokopojasnosti odnosno Q faktoru. Nekad je bolje za conteste imati antene  iz kojih nije izvucen posljednji db za zadanu dužinu booma.

Offline 9a3xm

• Newbie
  • *
« Odgovori #10 : 21. Studeni. 2011, 14:30:53 »
Pozdrav društvo
Evo i mojeg priloga diskusiji oko zadnjeg perioda 9A act.
Lokacija je cijeli dan bila u oblaku i naslage leda i inja na antenama 1 do 5 cm..požalio sam što nisam ponio fotić da to stavim u arhivu..
Propagacije čudne sa jakim qsb-om promjenjive brzine.Signali sa sjevera slabiji nego obično ali sam uspio raditi i jako tihe za razliku od prije..
Antene su više ličile na božične dekoracije nego na njih same...dugačke sa velikim Q bile su neupotrebljive ali su kontest spasile 4x8 el YU7EF i stare 13 el.Ovo po meni znači da nije bitan konstruktor antene nego njezine karakteristike, pa treba imati za zimu antene s lancima..HI
Naprabljeno :  135 qso sa nešto FM
                        37 000 bodova
                         odx DL6NAA  641 km
                         prosjek 277 km/qso
S obzirom na uvjete i propagacije sasvim ok, a za ubuduće treba imati više sistema od kojih će neki uvjek biti upotrebljivi.
Pozdrav svima i do slušanja u nekim dolazečim kontestima..
  73 de 3xm  Zvonko