Autor Tema: Odg: QRP EME  (Posjeta: 2030 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AD6IW

• Hero Member
Odg: QRP EME
« Odgovori #15 : 25. Prosinac. 2015, 17:58:13 »
Citat:
Na zalost, tvoj imenjak samo kopira i krade ideje drugih, u ovom slucaju to je resenje prezentirano pre nekoliko godina od strane DG7YBN

Popa,
to je ucestala pojava medju amaterima. Na zalost ima dosta "copy cat's" koji prisvajaju tudje ideje ili imaju koristi od njih. Svaku svoju publikaciju oznaci imenom/znakom stavi datum i copy rights oznaku. To je savjet koji sam dobio od patent lawyer-a prije mnogo godina.
 Svima zelim sretan bozic i novu godinu

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #16 : 01. Lipanj. 2017, 00:19:20 »
skromni doprinos za EME community, novi design i prototype 10 GHz lna sa sma konektorima sa boljim perofmansama nego wg lna's. Sljedi poboljsana verzija sa nf <0.6dB
« Zadnja izmjena: 01. Lipanj. 2017, 02:26:40 AD6IW »

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #17 : 22. Lipanj. 2017, 04:01:22 »
Citat:
radio sam malo na 10GHz EME i sa tvojim predpojačalom čujem na uši šum mjeseca i kad je mjesec blizu apogeja!
Dragan, ja mislim da ti imas bolje usi, nego
je moj LNA tako dobar  :) Trenutno radim na novom lna. Prvi macici se u vodu bacaju, pa ces dobiti prototip na poklon kada budem dolazio u 9A.

Adam, meni je interesantno kako se stvari mjenjaju, prije
20-30 godina po pitanju EME, US je bio u svemu superioran. Mi u EU smo slinili, dok su se nasi eme pioniri hrabro borili u neravnopravnim uslovima :)Sjecam se kada je W5UN napravio svoj prvi mega system, poslao mi je mailom,
not e-mail(nije postojao) gomilu slika, I svaki contest bi mi poslao mail sa naznacenom
frekvencijom (self spoting)? Isto tako i KB8RQ.
Mislim da sam poceo sanjati antene  :)Zahvaljujuci 3ZO koji mi je preko "kooperanata*" poslao aluminijum za boom-ove, jer toga i kave nije bilo ni za ljeka, ja sam sagradio prvi "mega system" za 70cm EME sa "cak" cetri dugacke yagice. Nova podnozja za cx-ikserice mi je poklonio Russ, N7ART, nakon sto je cuo na netu da se patim sa linearom. A zbog kave smo Joza i ja isli u Austriju  :)Sada se sve pomjerilo u EU. Kada pocne contest sa EU, band je pun stanica, nema slobodne frekvencije, a nakon zatvaranja EU window-a, na bandu ostanu 2-3 stanice iz sjeverne amerike. Jedna od njih  je gotovo uvijek Al, K2UYH. Saaada US amateri sline zbog EU.
US EME operatori su presli sa velikih antenskih sistema na forume gdje mudruju, i na e-bay. Ovo (djelimicno) ukljucuje i autora ovog maila.
Spala knjiga na dva slova. Na srecu kave imamo   
Vicko, cestitke tebi za tvoje izuzetne rezultate, a tvojoj XYL za izdrzljivosti  :)
Martin, Cool su tvoji transverteri
i ostale gradnje. Cijevni transverter je originalan. Neka ti Adam napravi video na You-tube, kada radis EME sa njim ?

*izraz kooperanti je 3ZO trade mark,
nema para-"socijalisticka razmjena dobara" :)
« Zadnja izmjena: 22. Lipanj. 2017, 04:42:36 AD6IW »

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #18 : 22. Lipanj. 2017, 20:19:47 »
Simon,

LNA je kao vino, sto starije to bolje  :) Javi se mailom, ima par lna za qsy

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #19 : 05. Srpanj. 2017, 04:39:55 »
novi 3cm lna I mjerenje na 100 deg. F

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #20 : 06. Srpanj. 2017, 21:25:40 »
Citat:
A
Kod nas se na 3cm točno na .106 i na .117 naselila neka telemetrija.
Adam, u pravu si, na pogresnoj frekvenciji su, trazi da to promjene pa da budu tocno na 100  :) Pozdravi ekipu za Slavnik. Ma ne idu oni zbog tih veza I tako nece nista napraviti u ovo doba godine, vec zbog ica I pica, i da pokvase noge u Jadranu  :)
Sigurno je Adi organizator ? Cini mi se da je i Alan-Australac najavio dolazak? Koju frekvenciju  koristis na 76GHz? Imam dva high power transvertera koje cu ponjeti u 9A kada budem dolazio pa da ih programiram na legalnu frekvenciju.
Samo toliko da zaposlimo Kresu i napravimo 9A distance record  :) Upravo je FCC limitirao snagu na E band-u za ham radio na "samo" 300W !
Poceo je slab ducting prema Hawaii, mozda probam preko vikenda sa standarne lokacije. Dominique koristi cirkularnu polarizaciju. Feed je originalno dizanjiran za 12-14GHz pa ga je morao prosiriti. Trenutno radi 4 way high power splitter/divider koji sam prezentirao u Orebru. Ima namjeru tjerati 4 sspa, ukupno 200W, see pic
« Zadnja izmjena: 06. Srpanj. 2017, 23:11:07 AD6IW »

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #21 : 01. Kolovoz. 2017, 23:15:32 »
Simon, nemam pojma sta kemijaju :) Procitao sam da su nedavno detektovali cudan signal iz svemira. Bolje pitaj sta kinezi kuhaju sa 500m parabolom?
Nedavno su demonstrirali 500km teleporting, modulisu daljinski quantum computing bit na satelitu sa teleporting-om. Dakle, buzz word is quantum computing i 50 QBITS :)