Autor Tema: YU1QT traži pomć za YU kolegu  (Posjeta: 1542 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline yu1qt

• Jr. Member
  • **
YU1QT traži pomć za YU kolegu
« : 28. Kolovoz. 2011, 22:44:38 »
Zamoljen sam od svog kolege Zorana Vodogaza,YU2VZ da prosledim molbu,posle više njegovih bezuspešnih pokušaja da se prijavi ovde na forum;
Zitat:
Andro, ajde molim te zamoli tamosnje kolege u koliko neko od njih slucajno ili namerno koristi UCX Log da mi se javi na e-mail radi male pomoci u tom logu. Radi se o sledecem.... taj log koristi i DX claster OH2AQ .... danas sam ga po nekakvim podesavanjima pokrenuo i radio je jedno sat vremena. Posto sam imao posla zatvorio sam taj log i kada sam ga ponovo pokrenuo klaster nece sam automatski da se pokrene a morao bi. treba mi neko ko koristi taj log( a znam da ih u 9a ima) samo da mi kaze u cemu je caka.
Unapred zahavalan, a može i na njegova mail
zvodogaz@gmail.com
Pozdrav, Andra YU1QT
Andra YU1QT

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: YU1QT traži pomć za YU kolegu
« Odgovori #1 : 29. Kolovoz. 2011, 07:42:24 »
Kad pokreneš UCX log onda u izborniku Settings -> Station -> Other interfaces odabereš Web browser (staviš kvačicu ispred toga).

Naravno, i pod izbornikom Windows moram imati selektirani (kvačica) Web browser koji je u biti OH2AQ DX Summit.

Nakon ovoga Cluster prozor se otvara odmah nakon pokretanja UCX loga. Ovo radi i kod stare verzije 6.74 a i kod novije 6.76 bez ikakve razlike.

Slike u prilogu

pozdrav
QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3DF

• Newbie
  • *
« Odgovori #2 : 29. Kolovoz. 2011, 09:00:42 »
Adame!

Možeš li i meni pomoći?
Ne mogu nikako podesiti voice keyer.Telegrafija mi radi odlično, ali ssb ne znam usnimiti.

Unaprijed hvala.
Tvoj bivši uređaj radi savršeno.

Offline yu1qt

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #3 : 29. Kolovoz. 2011, 20:10:57 »
Hvala Adame, :) prosledio sam tvoj odgovor na help.73, Andra
Andra YU1QT

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #4 : 30. Kolovoz. 2011, 09:18:55 »
Adame!

Možeš li i meni pomoći?
Ne mogu nikako podesiti voice keyer.Telegrafija mi radi odlično, ali ssb ne znam usnimiti.
Pozdrav, to je malo loše objašnjeno (nikako) kod UCX loga, ali da se izvesti i mogućnosti su velike, samo treba znati kako  ;D

Hm, ne znam otkuda da krenem da bude jasno i kratko i razumljivo, ovako:
1. U osnovnom direktoriju (gdje si instalirao) UcxLog uđi u pod direktorij Logs
2. U njemu bi trebao imati direktorij sa tvojim pozivnim znakom (kod mene 9A4QV)
3. U tom direktoriju trebao bi imati direktorije i datoteke kao na slici koju sam priložio
4. Vjerovatno ti fali pod direktorij VOICE te ga zato sam kreiraj
5. U taj direktorij spremati ćeš svoje .wav (audio datoteke) koje ćeš snimiti

Jednostavno snimanje .wav datoteka

1. Otvori Sound recorder ("vulgaris"onaj u Windowsima)
2. Snimi datoteku (recimo sa cq contest pozivom) i daj joj ime (VELIKIM SLOVIMA!!!) npr. CQTEST (nikakvih razmaka u imenu datoteke
3. Tu snimljenu datoteku smjesti u ranije kreirani direktorij VOICE

Korištenje .wav datoteke

1. Ako sad restartaš Ucx log vidjeti ćeš u onom info malom prozoru da će ti napisati da je našao 1 wav datoteku sa karakteristikama (ranije ti je pisao da nije pronasao ni jednu)
2. Pokreneš contest, prebaciš u logu sa cw na ssb
3. Editiraj polje pored F1 (sa desnim klikom) i upiši CQTEST
4. Pritiskom na tipku F1 kreće poziv

Poziv možeš napraviti isto tako da u onaj pravokutnik iznad funkcijskih tipki upises rucno CQTEST i stisnes enter, opet ćeš pokrenuti tu datoteku. Taj prozor je praktičan za one koji snimaju slovo po slovo (npr. ONE za jedan itd) pa kako pišeš u prozor računalo govori umjesto tebe. Naravno to može zvučati kao robot ali uz makro komande Ucx log uzima pozivni koji si napisao speluje ga i dodaje ostatak, tako da u biti cijeli ssb contest možeš odraditi i bez mikrofona... To je sad malo duža tema i ako te zanima sam po njoj "mlati".

Nadam se da si uspio to podesiti...

Unaprijed hvala.
Tvoj bivši uređaj radi savršeno.
Je li to naj FT-847? Mogu ti reći da mi je svako toliko žao što sam ga prodao. I dalje držim da uređaji kupljeni u USA imaju puno bolju kontrolu kvalitete i rjeđe se kvare nego ovi kupljeni u DL i ostalim EU državama. Taj 847 ima tako dobar MDS da je to čudo  ;D

Sretno u radu
QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #5 : 30. Kolovoz. 2011, 09:26:45 »
Hvala Adame, :) prosledio sam tvoj odgovor na help.73, Andra
Andra pozdrav,
evo gledam, kolega se javio na mail. Ima nekih drugih problema sa clusterom. Spaja se preko telneta.
Ne znam zašto ga ne registriraju na forum ovdje, ali probati ćemo to riješiti preko maila direktno.

73
Adam
Heinrich Rudolf Hertz