Autor Tema: IARU VHF 2011 from owest jn34vp  (Posjeta: 9566 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2sd

• Jr. Member
  • **
Odg: IARU VHF 2011 from owest jn34vp
« Odgovori #15 : 05. Rujan. 2011, 21:57:46 »
73, Krešo!
Znam i neke natjecatelje koji u kontestu koriste callbook pa dopisuju veze, ali neću ih imenovati, nadam se da će se propoznati i prestati s takvim stvarima, koje meni osobno nikad nisu pale na pamet da se njima služim makar se radilo i o prvom mjestu. Samo mi je žao što na sastanku 1.Regije IARU nije prošao onaj prijedlog da se "unique" veze BRIŠU, to je prava stvar!
LP
Jim

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #16 : 05. Rujan. 2011, 22:06:44 »
Jime

ako imaš valjane dokaze za dopisivanje veza rado ću ih iskoristiti...

ja osobno dok radim, svaku sumljivu vezu još u contestu provjeravam direktno iz loga koji ima famoznu mogučnost da kombinacijom tipki "Alt+G" odmah ode na Google i provjeri dotični znak.
Nije sramota koristiti dozvoljene alate, ali me ne pada na pamet na forumu uz publiku obrađivati log.

LP
Krešo
Kreso

Offline 9a2sd

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #17 : 06. Rujan. 2011, 00:04:35 »
Ha ha!
Krešo, baš me želiš vući za jezik, ali nećeš uspjeti. Nisam ja od jučer, mnogo sam preturio preko glave da ne bih prepoznao tko vara, a tko igra pošteno. To se vidi iz LOG-a, a ja sam ih, hvala Bogu preturio preko ruku i računala brdo i nagledao se svega i svačega. Naravno da prevarantima ne možeš dokazati prijevaru (ili vrlo, vrlo teško), ali i bez dokaza JA ZNAM TKO VARA, samo ne mogu dokazati to nekim valjanim dokazom. Ustvari, bilo je i dokaza, ali to je sada prošlost i ne vrijedi potezati stvari koje su odavno presuđene kao ispravne. Mislim da nisam jedini koji zna za takve "igre bez granica", jednom je i Leon pisao na tu temu, samo je to prošlo sistemom "psi laju, karavane prolaze" i onda, a ponekad i sada bez obzira na robija, famozne "unique" veze nažalost robi ne briše jer su gospoda iz fotelja tako odlučila, a raji kako bude. Samo polako, kako kaže dobri stari Gundulić, kolo sreće se okreće, pa ko bi gori, može završiti i doli jednom. 
LP
Jim

Offline 9a2sd

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #18 : 06. Rujan. 2011, 00:38:12 »
U brzini sam Krešo zaboravio glavno napisati, pa slijedi poanta. Naime, ja sam namjerno iliti hotimice napisao tobožnju potragu za loc od Drage kao provokaciju da vidim tko će na nju nasjesti, ali nisam očekivao da ćeš ti na to pasti, mislio sam da će biti nekih nadobudnih! Naravno da ja znam da forum nije mjesto za takve stvari rješavati, tu se u potpunosti slažem s tobom, ali nisi skužio moju namjeru za provokacijom. Pa zar nam treba pišljivih 200-tinjak bodova na 160.000? Ja inače sve veze i lokatore iz kontesta provjeravam u svojim bazama jer ne vjerujem ni onoj njemačkoj, ni češkoj, ni qrz.com-u jer su puni grešaka, a dosta znakova u njima niti nema, a o lokatorima da ne pričam. u svakom kontestu ima postaja koje mijenjaju lokacije rada maltene svaki kontest, a ne daju, ili vrlo rijetko, oznaku kroz portabl ili kroz nešto drugo, jer je to za kontest i robija nebitno, a samo o propisima koji vrijede u pojedinoj državi ovisi da li je dodatna oznaka obavezna ili obligatorna, kako gdje. Po meni to pitanje bi trebalo izregulirati na nivou 1.Regije da bude svuda isto, bilo obavezno davanje dodatka ili ne, znači trebalo bi to UNIFICIRATI. Ispričavam se zbog neozbiljnosti u pogledu Draginog lokatora, a da mi je netko i dao taj podatak, ne bih ga iskoristio. Nadam se da će na Jarunu u subotu biti prilike da porazgovaramo u 4 oka, pa onda možemo i na temu varanja, ali bez publike molim.
LP
Jim

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #19 : 06. Rujan. 2011, 00:38:55 »
Naci ce se tu i unique veza i sa lokatorima MO PM QM i sl.
73's de Leon 9A9L

Offline 9a1un

• Sr. Member
« Odgovori #20 : 06. Rujan. 2011, 07:58:10 »
Kratki izvještaj sa druge strane...

9A1P JN65vg

554qso 220k pts, sve je islo super do 04z kad je zbog nepoznatih razloga sve tehnika počela otkazivati.
Od pocetnih 3 sistema antena do jutra smo ostali na samo jednom, kao i puno ostalih sitnica, loši prespojni kablovi, konektori itd.
Bila je prilika ici preko >250k da je sve radilo ali nema veze, uvijek postoji slijedeća godina :)

vec standardni 3830 9a1p potpis

73 "WE LOVE THIS GAME" 9A1P team

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #21 : 06. Rujan. 2011, 09:45:31 »
Ha,znači radilo se,a evo da se i ja logiram.
Neka, ja ću ponovo nadopuniti log vezama iz "kolbuka"...kad sam već prozvan evo da i priznam,ponavljam :ja uvjek dopisujem veze sa 14Mhz iz međufrekvencije "Javornika" -ima svašta!
Šala mala!
"...ne uvedi nas u napast........." odavno zaboravljeno!
Čudno  zvuči ovo pljuvanje po kolegama , to više liči na samopranje od grijeha i pravdanje eventualne   nemoći napraviti nešto bolje i veće.
Ispraviti loše u Propozicijama imalo se prilike dok se imalo "komisiju i pregled dnevnika".
Svaki rezultat je super, dok se ne pojavi netko iz Istre............. 8),dečki rade i zabavljaju se(vidi slike).
Gudlak ,idem nabaviti veće "ogledalce-ogledalce reci mi" i podjeliti  na Jarunu!!!!!!

« Zadnja izmjena: 06. Rujan. 2011, 09:58:40 9a2sb »
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #22 : 06. Rujan. 2011, 10:17:16 »
Kud mene baš nađe  :-\ i moj lokator  ;D

73

Offline 9a2sd

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #23 : 06. Rujan. 2011, 13:37:16 »
73 Drago!
Oprosti na tvom spominjanju, bio si nažalost kolateralna žrtva, nije ništa namjerno. Marko 9a4wt te je upisao na papirić da nije siguran u lokator, a ja sam to malo iskoristio za "šegu" da vidim tko će se upecati. samo nisam očekivao takvu poviku, tako da vezu s tobom namjerno neću korigirati, ne treba nam ta sića od bodova. Neki me izgleda ne vole, ali to je njihov problem. Dijele se lekcije kao da sam ja od jučer pa da idem provjeravati na forumu da li sam ispravno primio lokator!!! Neki se ljudi pale izgleda na moju malenkost, a što im ja mogu, bit će da im smeta što radim u dobroj ekipi, s dobrim uređajima i antenskim sustavom sa relativno dobre čuke, pa nekima pokvarim plan o "rezerviranim" prvim mjestima u kontestima.
73 + GL
Jim/9a2sd

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #24 : 06. Rujan. 2011, 13:45:58 »
no frx... ;) ... nema ljutnje... ja samo protiv svih vrsta prepucavanja, netrpeljivosti i sl. u ham vodama... premalo nas je da bi još bili i u zavadi i sl.... a najmanje namjeravam sudjelovati u tak nečem.
čujemo se u idućem kontestu, ja vjerojatno samo 432 mhz... testiranje nove lightweight antene  ;D... i pripreme za UHF kontest... 8)

73 de 9a6ndd

Offline 9a2sd

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #25 : 06. Rujan. 2011, 13:54:31 »
Čestitke dečkima iz 9a1p!!
Zbilja odličan rezultat napraviste, usprkos mr.Murphy-ju!
Kod nas (9a1o) je uz također nazočnost dotičnog gospodina urađeno 434 qso i 160.000 bodova. U nedjelju ujutro je krepao Javornik, pa sat i pol nema nijedne veze u logu dok nismo spojili pričuvni IC-7000 (tnx Zlatko, 9a2uz), koji je solidno odradio posao do kraja kontesta, s tim da smo se nažalost na ssb morali zadovoljiti s prepolovljenom snagom (400 w umjesto 800 s Javornikom), a pomoćni sustav je ostao misaona imenica jer nismo mogli riješiti pitanje okidanja dva lineara u dva sistema iz jednog uređaja zbog različitih načina tastovanja na linearcima. Uglavnom, i ovako smo više nego zadovoljni, rekord lokacije je srušen što nam je i bio prioritetni cilj, a prostora za nadogradnju ima još dovoljno, čuće se razlika već u 9.periodu Activity-ja.
Sretno svim kontesterima, čujemo se na bandovima.
73
Jim/9a2sd 

Offline 9a2sd

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #26 : 06. Rujan. 2011, 15:21:58 »
73 prof. Zlatko!
Znači ti si se prepoznao među nečasnicima, ajde nek ti bude!
Znam da se takvim prljavim rabotama ne baviš, nego šegom kao i ja.
Svaka čast Istranima ili Istrijanima, dečki rade odlično i da je barem više takvih ekipa iz 9a.
Iz svoje perspektive mogu reći da se na lokaciji 9a1o konačno okupila kontest ekipa i radimo, zasad smo bolji od nekih nedodirljivih, a za Marconi ćemo probati ukrstiti koplja i s najboljima od najboljih u 9a, bumo videli, najte kaj zameriti!
Jim
sd

Offline iw2nri

• Newbie
  • *
« Odgovori #27 : 08. Rujan. 2011, 18:53:58 »
SORRY DARIO!
DONT HRD U ON 144.150 , TOO MUCH QRM
FEW TOMES I WAS LISTENING ON THIS FQ BUT NOTHING
NEXT TIME MAYBE BE BETTER
9A1O HAVE IN LOG 24 STN FROM ITALY, OUR RECORD!!
73+GL
JIM/9A2SD

Jim hello

only 2 9a in my log 9a1p and 9a1acd

more s5 but noise  and rain is tipical of autun

tnx see you on future ctest

ciao
Ci vediamo, 144 MHz DARIO (DADO)

Offline 9a2sd

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #28 : 08. Rujan. 2011, 19:48:03 »
Ok Dario!
No problem, we have 24xI stn in log, good propagation to west, also on east, 10xUR, 2xER, 32xYO, 16xLZ, 45xYU, 16xDL, 81xOK, 47xOM, 29xS5, 17xSP, 1xZ3, 17xE7, 27xHA, 12xOE, 58x9A.
434 qso, 160.000 points, 367 km/qso, not bad, record for this location but manny space to going up of 220.000 points.
See you in next contest, on sep 18. is 9A+OK Activity contest!
Bona fortuna, ciao Dario!
73
Jim/9a2sd

Offline 9a2sd

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #29 : 13. Rujan. 2011, 15:46:23 »
73 svima!
Pa šta ste vi ljudi iz 9a1cfi radili, nemate u logu desetak postaja, zar su smetnje od 9a1p bile tolike da ništa niste čuli, moguće je!
Pozz
9a2sd/9a1o ekipa