Autor Tema: IARU VHF 2011 from owest jn34vp  (Posjeta: 9667 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
Odg: IARU VHF 2011 from owest jn34vp
« Odgovori #45 : 17. Rujan. 2011, 21:49:05 »
...ima i nastavak...
šta se dobiva sankcioniranjem konkretno S51SL kad on ne ulazi u naš plasman?!
pišem sad hipotetski za sve ostale konteste kad su u igri stranci...

K
Kreso

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #46 : 17. Rujan. 2011, 22:09:56 »
Mozda se ovaj puta nista ne dobiva osim na POŠTENOM radu komisije. Zato sam i napomenuo da samo Bog zna koliko je stanica dobilo krivi lokator a to bi bilo dobro poslati i organizatoru pa da i on vidi sa mozebinim stanicama koje su direktnmo poslale logovo. Sve drugo bi bilo neposteno prema ljudima koji ce, hipotetski, izgubiti bodove i zaraditi penale.
73's de Leon 9A9L

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #47 : 18. Rujan. 2011, 17:48:10 »
Na žalost, odgovor je sasvim druge prirode.
Po trenutno važečim  pravilima, veza se briše samo RX stanici. U S5 smo se dogovorili da, ako se iz više logova vidi, da je pogreška napravljena 3 ili više puta i to se jasno vidi iz drugih logova, taj podatak iz loga S51SL nije više mjerodavan za "crosscheck" i robot ga automatski ignorira.
Snimka, na žalost, nema nikakav uticaj na brisanje ili priznavanje veze.
U pravilima bi bilo potrebno promjeniti pravilo, da se veza u ovakvom primjeru poništi i jednoj i drugoj stanici. Zamislite, da imate 3000 logova sa 24 sata snimki za provjeru....
Jedino je to dobro, da se jasno vidi, kako se rade greške na predaji i da operateri još više pripaze na svoj log i podatke, što se izmjenjuju.

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #48 : 18. Rujan. 2011, 18:02:08 »
Ne vidim razloga zasto bi se veza brisala i RX stanici. Evidentno je cija je to greska bila i jedino posteno rjesenje je da se brise TX stanici i da se dodaju penali. To se zove svjesno prikrivanje dokaza.
73's de Leon 9A9L

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #49 : 18. Rujan. 2011, 18:20:20 »
Leone, pravila su kao zakoni. A zakon nema veze sa zdravim mozgom.

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #50 : 18. Rujan. 2011, 18:23:18 »
Ne slažem se sa "podjelom krivice" jer je evidentno ko je pogriješio, a opet se ne slažem ni sa priznavenjem krivog lokatora.
Po meni se briše veza S51SL-u, a 9A2VX-u se ispravlja lokator u "PL" jer nije svojom krivnjom krivo upisao.
Adi, kad bi bilo toliko audio snimaka nama bi bilo puno lakše iz razloga što bi svaki natjecatelj gledao svoje errore i trebalo bi samo njih preslušati.
Iz istog razloga smo mi kreatori robota odlučili nepenalizirati stvari koje se ne raznjenjuju kao npr. vrijeme i vrsta rada.
Teško je utvrditi, pogotovo ako je veza UNIQUE, kome je sat išao krivo ili ko je zaboravio prebaciti vrstu rada u log programu.
U svakom slučaju, obrada dnevnika nije lagan posao koji može obaviti računalo samo!

K
Kreso

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #51 : 18. Rujan. 2011, 18:32:50 »
Krešo, ja radim tako, kako smo se dogovorili u S5 a kako ste vi dogovoreni u 9A, ja nemam pojma. Sa današnjom tehnikom, ja ti mogu izgenerirati i montirati bilo koji audio snimak. Sa time nemam nikakve namjere, da kažem, da snimak 9A2VX nije originalan, jer sam ja uvjeren, da je. Čekirao sam log S51SL i usporedio sa logovima 9A. Samo još jedna stanica ima loše primljen lokator kao JN75PL a jedna HA stanica ima logirano JN86PL. Nije strašno, ali desi se....
Na osnovu snimke ne mogu brisati vezu S51SL, jer iz pravila takmičenja nemam te osnove, iako znam, da je 9A2VX u pravu.

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #52 : 18. Rujan. 2011, 18:36:46 »
Adi
potpuno se slažem s tobom i nadodajem da treba smisliti neka nova "bolja" pravila!
Dok su ova važeća, vozimo po njima....
Svaka sugestija je dobrodošla ako je dobronamjerna , agrumentirana i provediva.

LP
K
Kreso

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #53 : 18. Rujan. 2011, 18:39:59 »
Ima još tih primjera. Jedna 9A stanica je, po mome, davala krivi serijski broj, i tako su S57C i S51SL brisane veze, a greška 100% nije bila na prijemnoj strani, jer su veze jedna iza druge u 9A logu i brojevi jedan iza drugoga :) . I tu opet gubi samo RX stanica....

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #54 : 18. Rujan. 2011, 18:40:48 »
Alo roboti..., imate sreće da je nije prošla ona ideja o rover kategoriji, tek onda bi vidjeli što su muke kod kontrole logova  ;D

Mada, mislim da bi mogli kod nas i uvesti tu kategoriju, mislim da je o tome bilo riječi početkom ove ili krajem prošle sezone, pa da ne bude kasno za iduću  ;D ;D

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #55 : 18. Rujan. 2011, 18:43:44 »
Nemam pojma, šta je interesantno u tom roveru ali ljudi smo različiti. Mislim, da je to tipična američka smišljotina, da bi se od ničeg, napravilo još manje, ali sa puno dima i vatre.

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #56 : 18. Rujan. 2011, 19:15:44 »
Rover mi se uopće ne sviđa :-\ ::)

K
Kreso

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #57 : 18. Rujan. 2011, 19:24:56 »
E sad smo otisli u neke druge vode....rover, audi, bmw ili sta god.....hihi ali mislim da Adi nije u pravu bar sto se tice snimke. Mislim da bi samo budala isla krivotvoriti snimku zbog jedne ili dvije veze, a uz svu tehniku koja je danas dostupna treba biti velika faca da se krivotvorina ne prepozna. Znaci da bi trebalo citavu snimku krivotvoriti od pocetka do kraja a to je malo veliki posao za nista. I ne slazem se da je RX kriv po ovdje dostupnoj snimci. Jednom za svagda treba staviti stvari na pravo mjesto i ne ocjenjivati rezultate po osbi nego samo po natjecateljskom logu.
73's de Leon 9A9L

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #58 : 19. Rujan. 2011, 08:00:57 »
Leone, pravila su kao zakoni. A zakon nema veze sa zdravim mozgom.

AKo su pravila pusiona i nemaju veze sa zdravim mozgom, onda se u takvim natjecanjima ne ucestvuje. A to svima vama mora znaciti samo jedno - uvedite red, kao sto predlaze Leon ili gubite natjecatelje. A o tome koliko sati snimki ima za kontrolu, to je problem organizatora - pojacajte komisiju. Najkasnije, da postoji red, ne bi bilo niti prigovora u tolikoj mjeri. Ovo zadnje se odnosi na sve organizatore i sve konteste.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #59 : 19. Rujan. 2011, 13:45:16 »
Pravila mijenjate natjecatelji, preko svog VHF managera i preko IO HRS, ako je on organizator.  Isto važi za ZRS takmičenja preko ZRS VHF managera i UO ZRS.
Uvijek se može takmičarskoj komisiji napisati žalbu i navesti razloge za nju. Odluka komisije je zadnja (tako piše u pravilima).
Pošto svi skupa imamo sve manje i manje slobodnog vremena, nastoji se, da obrada bude potpuno, ili skoro potpuno automatizirana bez "human interference". Vjerujem, da su komentari dobronamjerni. Ali treba prvo probati obraditi nešto takvo, da bi se posle komentiralo. Uvijek če biti grešaka. Ljudi mjenjau lokacije, nisu uvijek isto raspoloženi i još bezbroj toga...
Bitno je nači takav sistem automatske obrade, koji jih pravi što manje.
I opet vrtiš moje riječi Leon. Nisam rekao, da je 9A2VX snimak lažan. Čak sam i potvrdio, da je originalan.
I nigdje nisam napisao, da je RX stanica u krivome. Ja sam samo objasnio pravilo, kojim se služi ZRS Roby (jer je bilo to pitanje 9A2HM), a kako če to napraviti HRS Roby, to je stvar takmičarske komisije HRS.