Autor Tema: R6  (Posjeta: 2784 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a5bmb

• Newbie
  • *
R6
« : 20. Ožujak. 2008, 17:33:21 »
pozdrav,
javljam Vam se u vezi repetitora R6 (Zagreb),na repetitoru se nemože normalno raditi jer ima nekih osoba koje konstantno smetaju,i provociraju,pa Vas molim ako možete nešto u raditi,jer je tu "zlostavljanje"15-20 radioamatera koji samo žele raditi po HAM spiritu.ako nemože nitko s foruma učiniti nešto,možete li mi reći kome se treba obratiti

73 9a5bmb

Offline 9a6c

• Hero Member
Odg: R6
« Odgovori #1 : 20. Ožujak. 2008, 18:35:48 »
Možda bi pomoglo da pribilježiš vrijeme i datum te oznake tih ljudi pa sve zajedno pošalješ u vidu prijave HRS-u? A možeš i na znanje HAT-u i MPPIV pa poslije neće biti "sori kume, nisam znao...".

Problem se znači ponavlja...

GG

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #2 : 20. Ožujak. 2008, 19:33:00 »
.... pošalješ u vidu prijave HRS-u? A možeš i na znanje HAT-u i MPPIV pa poslije neće biti "sori kume, nisam znao...".
GG

Mislim da ima ljudi koji za to primaju placu i odgovorni su za neke stvari. Posto se problem ne rijesava imas samo dva moguca odgovora. 1- NE znaju kako. 2. Ne zele. Sve ostalo su price za malu djecu i birokraciju.

HRS im u suradnji sa HAT-m moze oduzeti dozvole, nakon sto nemas dozvolu upotrebna i koristenje radio uredjaja kaznjava se sa kaznom do 200.000 Kn. Znaci nacin i to 100% legalan postoji. Ne vidim problem.

Offline 9a5bmb

• Newbie
  • *
« Odgovori #3 : 20. Ožujak. 2008, 19:47:48 »
hvala na odgovorima,...ali ovo je za plakati sto se veceras dogadja na R6,...
mislim da je najbolje ovu freq izbrisati iz memorije uredjaja,na zalost :-(((
hvala još jednom, 9a5bmb

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #4 : 20. Ožujak. 2008, 20:29:55 »
Jasno da netko prima plaću , ali nisam baš siguran da postoji monitoring radioamaterskih frekvencija i da baš za to netko dobija plaću. Policija ipak reagira na prijavu i onda radi svoj posao.

Naime, da postoji monitoring koji bi osim o čistoći signala i zadržavanju unutar frekventnog opsega vodio računa i osadržaju emisija, odavno bi se nekim ljudima začepila ustašca medena...

GG

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #5 : 20. Ožujak. 2008, 20:38:21 »
Uz malo dobre volje, monitoringa veceg broja kolega, lako bi se otkrili izgrednici.
Ono nase, necu se zamjeriti, bas me briga, rezultat je stanja koje sada vlada na R6.
Pocelo je daleko prije....samo mi sami mozemo ocistiti nase redove...
73 Eduard

Offline 9a3qn

• Newbie
  • *
« Odgovori #6 : 16. Travanj. 2008, 16:32:25 »
Uz malo dobre volje, monitoringa veceg broja kolega, lako bi se otkrili izgrednici.
Ono nase, necu se zamjeriti, bas me briga, rezultat je stanja koje sada vlada na R6.
Pocelo je daleko prije....samo mi sami mozemo ocistiti nase redove...

A što ako ti pojedinci uopće nisu iz "naših redova" nego su na tko zna koji način došli do uređaja? Da sad ne spominjemo tko su i što su svojevremeno takvi bili. A još pogotovo ako nisu sasvim psihički zdravi. U tom slučaju im, na žalost, možeš staviti soli na rep. Ili možda ne čitaš dnevne listove pa ti se nekako učinilo da živiš u pravnoj državi?

73
Kristijan
9A3QN