Autor Tema: Icom IC-706MK2G s DB6NT transverterom za 1,3 GHZ  (Posjeta: 4849 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a6ar

• Jr. Member
  • **
Odg: Icom IC-706MK2G s DB6NT transverterom za 1,3 GHZ
« Odgovori #15 : 02. Kolovoz. 2011, 12:56:23 »
Adi,
je u pravu si ,desetak mA ne bi smjeli biti problem samo nisam u tom momentu o tome razmisljao.
Kad budem radio neki stup s rotatorom cu napraviti i plocicu samo mi reci na cemu bi trebao  biti namotan L1  od 10 zavoja.
U svakom slucaju si zaradio palacinke. Ako budes negdje u blizini Pule javi se  samo ti ne mogu garantirati
da cu napraviti onako velike palacinke kao sto si ti radio u FN.

73 Dinko
Nikad nije tako loše da ne može biti i gore !

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #16 : 02. Kolovoz. 2011, 20:48:34 »
Dinko, mislim da piše, da na jezgru T37-10. E sad, zašto baš na tome? Zato, jer je kod mene (kad sam to ubacivao u Javornika) bilo ispod ruke. Ali svaki ferit iz nekog VHF tunera mora poslužiti u tu svrhu.
Inače na onoj slici ti je dio Icom-a IC275, koji služi za vođenje napona po koaxu do pretpojačala.
Ma tražim li tražim sliku ovakve kutije od Dragana YU1AW, ali nikako da nađem... (iako je za pretpojačalo, može poslužiti jednako i na TX)

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #17 : 02. Kolovoz. 2011, 21:30:45 »
Evo kako je to riješio SSB electronic sa svojim sequencerom DCW15B za LNA, a za TX se koriste samo drugi kontakti na releju

K
Kreso

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #18 : 02. Kolovoz. 2011, 21:57:55 »
Je Krešo! Ali najbitnija stvar je taj "drossel" o kome nema nikakvog podatka :(

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #19 : 25. Srpanj. 2013, 22:05:22 »
Nije mi jasna jedna stvar kod sekvencera a to je redoslijed paljenja.
Npr. kad idemo u predaju stisnemo PTT ili taster a na izlazu od stanice imamo ili kratki spoj prema masi ili odredjeni napon koji dalje aktivira. E, sad... kako je redoslije paljenja kod predaje sljedeci:

1. koaksijalni relej na TX polozaj
2. napajanje PA
3. transverter u TX
4. bazni uredjaj u TX

Kako izvesti da bazni uredjaj ide zadnji u predaju ako smo na njemu prvo stisnuli PTT ili key? Help!
EME enthusiast

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #20 : 25. Srpanj. 2013, 22:11:22 »
PTT od mikrofona se spaja u sekvencer, a tek onda na osnovni TX....
kod nas je izvedeno tako da mikrofonski jack kompletan ide u sekvencer, mic modulacija se prosljeđuje u TX, a PTT ode iz "zadnjeg" releja!

LP
K
Kreso

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #21 : 25. Srpanj. 2013, 22:28:08 »
E to je to, sad stima. Hvala Kreso. Zelio bih napraviti sto jednostavniji sekvencer, bez neke elektronike tipa neki mikrokontroler, mislio sam napraviti da relej okida drugi relej a onda taj treci itd.. zanimam me da li je to dovoljno vrijeme ili je potrebni veci delay?
EME enthusiast

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #22 : 25. Srpanj. 2013, 22:42:03 »
Ovo je najjednostavnije kaj sam našao na netu, a vremena trebaju biti od minimalno 30 ms do 100 ms, ja sam naše naštimao odokativno...LOL
Kreso

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #23 : 26. Srpanj. 2013, 06:56:51 »
Može to, a mogu i dva PNP tranzistora vezana na red, pa kad prvom bazu dovedeš na masu, za njim ode i drugi. Bitno je da se sve pospaja prije nego osnovni uređaj ode u TX mode.

Ili onaj sekvencer s dva releja koji sam objavio u RADIO HRS, malo drugačiji od ovog by GM3SEK.

Valja provjeriti da li osnovni uređaj na REMOTE konektoru ima kontakt čijim spajanjem na masu uređaj prelazi na predaju. IC706 je malo sitan za to pa nisam siguran. A ako se ne varam i MIC mu je spojen preko rednog telefonskog kontakta pa je praktično izbaciti iz igre origigi MIC i umjesto njega spojiti (preko odgovarajućeg kruga) kondenzatorski pa ubiti dva zeca jednim hicem. Isprobano na FT450 i radi OK, samo valja pripaziti na nivo signala koji je na ovom mikrofonu puno viši od standardnog. Mislim da DL2NBU ima jeda nzgodan spoj na tu temu, članak je na stranicama BCC kluba.

I meni je smiješno na ovom području uvoditi mikrokontrolere i silnu elektroniku radi 20-30 mS kašnjenja, ali eto, kad ljudi vole.

GL GG

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #24 : 26. Srpanj. 2013, 07:27:53 »
Za okidanje transvertera i pojačala, uspješno koristim ovu kombinaciju http://www.k6xx.com/radio/ic706amp.pdf ... potrebno je samo promjeniti pin kada se hoće okidati KV pojačalo ili recimo da se s 28mhz okida trv... ali raspored pinova je u manualu  8) 

73

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #25 : 26. Srpanj. 2013, 07:39:52 »

I meni je smiješno na ovom području uvoditi mikrokontrolere i silnu elektroniku radi 20-30 mS kašnjenja, ali eto, kad ljudi vole.

GL GG

Zato i mjenjate LNA na stupu cesce nego carape  ;D
Daj mi reci, kako bi npr jednostavno izveo sekvenciranje i upravljanje Single coil reverse polarity coaxial latch relay-a ?

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #26 : 26. Srpanj. 2013, 08:10:17 »

GL GG

Zato i mjenjate LNA na stupu cesce nego carape  ;D
Daj mi reci, kako bi npr jednostavno izveo sekvenciranje i upravljanje Single coil reverse polarity coaxial latch relay-a ?

QV

Poštovani kolega, shvaćam vašu zabrinutost, ali u svojoj kratkoj i minornoj praksi zaista nisam imao problema ni s LNA na stupu niti sa spomenutim relejima, jer ih ne koristim, valjda zato da ne bi imao problema ;D

LNA s kojima sam imao problema bili su dio transvertera, ispred sebe su imali relej u transverteru i nisu stradali zbog nedostatka mikrokontrolera, nego sreće :D

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #27 : 26. Srpanj. 2013, 10:03:09 »
Aha, znaci problem je u sreci?
Dakle, obavezno nazvati vidovitog Milana prije paljenja transvertera..

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #28 : 26. Srpanj. 2013, 10:40:23 »
Pa dobro sad, može i Denis, nije u pitanju, ali očito nešto krivo radim kad mi još ništa nikad nije izgorilo radi glupog sekvencera s relejima ;D

Kako da se popravim?

Draga Saveta, pomozi :P