Autor Tema: IARU R1 VHF KONTEST  (Posjeta: 49492 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline oe1ems

• Newbie
  • *
    • Contesting
Odg: IARU R1 VHF KONTEST
« Odgovori #195 : 12. Rujan. 2008, 16:30:05 »
mi u BiH do IARU IARU 6m Conest-a (ustvari kad smo gledali nakon contesta koji je rok za slanje) nismo ni znali da imamo UKW Contest menagera. Nakon sto smo kontaktirali S5 menagera za IARU 6m contest 2008 godinu, on nam odgovori da
mozemo log poslati samo preko VHF Contest menagera i onda nasta frka za potrznjom istog......kojeg nije bilo do tada!

Mislim IARU je donio tu  gresku, mozda bi 9A contest menager mogao popricati o tome u cavtatu
u zemljama koje nemaju VHF contest menagera ili nisu clanice IARU su sudionici takmicenja osudjeni na propast.....

73
ems

Offline 9A3WP

• Full Member
  • @DK3WP (EMCOMM only)
« Odgovori #196 : 12. Rujan. 2008, 16:39:08 »
Mislim IARU je donio tu  gresku, mozda bi 9A contest menager mogao popricati o tome u cavtatu
u zemljama koje nemaju VHF contest menagera ili nisu clanice IARU su sudionici takmicenja osudjeni na propast.....

Bez uvrede molim, ali nije li to problem radioamatera u tim zemljama !? U interesu nam je organizirati se.
Oni bi se htjeli baviti radioamaterizmom i natjecati se, ali nitko se ne bi htio baviti "papirnatim" dijelom.
E pa netko mora i to raditi. Tko bi to morao raditi za nas? Na kraju krajeva pa nije to u današnje računalno
doba toliki problem kao što je nekad bio. Dovoljno je malo dobre volje, a na ljubaznu molbu pomoći će susjedi
i ekipa iz IARU-a, siguran sam u to.

73 Goran, 9A3WP.

OP: Goran QTH: Zabok
@9A3WP @DK3WP

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #197 : 12. Rujan. 2008, 19:38:12 »
Malo arogancije uvijek dobro dođe, a?

Dovoljno je malo dobre volje, a na ljubaznu molbu pomoći će susjedi i ekipa iz IARU-a, siguran sam u to.

Pa sad - u čemu je razlika? Ili nije dovoljno ljubazno?

GG

Offline E73DU

• Newbie
  • *
    • e73du
VHF manager u BiH
« Odgovori #198 : 12. Rujan. 2008, 20:49:29 »
Zanimljivo pitanje, pitah svojevremeno nekoliko amatera sa podrucja BiH, ko je u stvari VHF contest manager, ne postoji, barem ne na nivou BiH, jer ne postoji ni zajednicka ili ti krovna organizacija. Kolikjo znam u organizaciji, jednoj od tri, cetiri, koliko li ih ima takodje ne postoji manager, i sta sad?? Ne baviti se radioamaterizmom zato sto nekome ili nije stalo, ili zato sto jos "prilike" nisu sazrele, ili sta? Nikako mi nije jasno kako sada da se rijesi pitanje logova iz E7?

Offline oe1ems

• Newbie
  • *
    • Contesting
« Odgovori #199 : 12. Rujan. 2008, 21:15:00 »
da se ponovim jos jednom

kako trenutno stvari stoje
zemlje clanice IARU-a koje nemaju UKV coontest menagera i zemlje neclanice IARU
nemaju trenutno mogucnosti poslati log za neko VHF UHF IARU takmicenje
sto smatram da nije ok!

ako se tako nastavi.....pitam se zasto bi uopste radio u buduce IARU contest......

73 de oe1ems

p.s.
vidimo se na jarunu

Offline 9A3WP

• Full Member
  • @DK3WP (EMCOMM only)
« Odgovori #200 : 12. Rujan. 2008, 22:53:28 »
da se ponovim jos jednom...kako trenutno stvari stoje...
...zemlje clanice IARU-a koje nemaju UKV coontest menagera...

iskreno i naivno pitam zašto nemaju contest managera ?

...zemlje neclanice IARU nemaju trenutno mogucnosti poslati log za neko VHF UHF IARU takmicenje...

za ovo si u pravu, ali iskreno i naivno pitam zašto su nečlanice IARU ?

...ako se tako nastavi.....pitam se zasto bi uopste radio u buduce IARU contest...

ovo mi se čini ispravnim razmišljanjem, ako Ti je stalo do plasmana u natjecanju, naravno.
nad tim nek se zamisle organizatori natjecanja odnosno pisci propozicija !

73 de oe1ems
p.s.
vidimo se na jarunu

dopuštam svakako da sam nešto od prethodnih navoda/postova krivo shvatio. osim toga ovo
razmišljanje koje iznosim je sasvim osobno i neobojeno, vjerujem i bez predrasuda.

Gogo Tvoje komentare uopće ne razumijem pa se nadam da ćeš mi objasniti što si htio reći.
Kakve veze ima 9A ili bilo koji drugi manager sa gore navedenim problemom ? Pohvalno bi bilo
svakako da netko u IARU pokrene temu koja se tiče dotične zemlje (koja god to bila) i njenih susjeda.
Svima nam je (globalno) u interesu da su aktivnost i rezultati što bolji. Što se pomoći susjeda tiče tu sam
mislio uglavnom na pomoć tehničke prirode kao npr. razmjena informacija, obrada rezultata i sl. Ali netko se
svakako toga mora prihvatiti. Ili Ti to Gogo vidiš nekako različito !?
Ma uostalom što se ja tu uopće petljam. Ionako će se samo od sebe riješiti  :o

Dakle, vidimo se na Jarunu !
73 Goran, 9A3WP.
<<<
« Zadnja izmjena: 12. Rujan. 2008, 23:16:16 9A3WP »
OP: Goran QTH: Zabok
@9A3WP @DK3WP

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
« Odgovori #201 : 12. Rujan. 2008, 23:19:59 »
Nije problem u vezi UKV menagera, OL4A je radio svih 14  veza sa SM u nedelju kad je SM (odnosno Nordiske zemlje) imaju svoj tkz. kvartal contest od 9-12h nedeljem ne bi li uspjeli malo poboljsati aktivnost za R1 contest. Svi SM koji posalju dnevnik salju ga za taj lokalni contest koji se poklapa sa martovskim, majskim, julskim i septembarskim UKV contestima  R1.
Kako, tako je.

Na UK Contestu reflektoru se upravo vodi zestoka rasprava o uptrebo KST chata i ne masavnosti G stanica u UKV contestima, Nordijci zele mijenjato propozicije da bi na neki nacin mogli konkurirati stanicama  tip-a OL4A koje su u centru UKV aktivnisti....sta Englezi hoce...???

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #202 : 13. Rujan. 2008, 21:34:01 »
Barem je sada lako maknuti guzicu u sredinu aktivnosti (po mom mišljenju je još uvijek bolje na rub bazena JN36 ili JN37) sa EU bez granica. Nikada propozicije neče biti dobre i pravedne za sve. I meni se ne sviđa, gde stoje Alpe i zašto meni smetaju a S57O i 9A5Y ne. Ali ja se takmičim za sebe i sa sobom. Sa svih prostora se može uživati, a ako ipak ne može bez pobjede, guzica treba malo moovinga.
Netko je pitao, ko može opsluživati sve te sisteme na OL4A. Ja sam sam pokušao raditi sa 8!!! sistema i opslužuje jih jedan čovijek. Sve sa pravim hardverom u shacku! Preslušavanje osam sistema sa dvoje uši traje oko 2 sekunde!
Ali je verovatno istina, da je na tim sistemima puno snage, i da stanicama u blizini nije ni malo lako. Više sistema u fiksnim smjerovima jest dobro za score ali je ubijanje onih, koji su direkt ispred "paljbe".
Kod mene su bile sve tri antene na rotatorima, pa je stvar malo lakša.
Ali OL4A sa svih 400 elemenata nisu uspijeli prebaciti 1000km! :)

GL
Adi
« Zadnja izmjena: 13. Rujan. 2008, 21:47:55 s55m »

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #203 : 14. Rujan. 2008, 07:41:36 »
Kakvo čudo?Svak tko se ozbiljno natječe ne radi ispod 1 KW.Možda sam malo i rekao.I onda polemike da ne valjaju prijemnici itd itd...o antenama sve naj...Uvijek je bilo i bit će.."Ko nabije taj i dobije"kako lijepo zna reći moj dragi susjed.
I zato ubuduće ništa manje KW u antenama,bez ERP-a.

73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #204 : 14. Rujan. 2008, 08:04:34 »
Dobar rezultat u natjecanje sve je manje posljedica sreće ili činjenice da si se jedini sjetio upalit uređaj u svom selu. Sve komponente treba razrađivati i unapređivati, a ne bi se smjelo zaboraviti ni na samog operatora. Zavraga sve antene i snaga, ako čovjek nema osjećaja za feeling... Pa recimo zavija po dva minuta na engleskom radeći YU postaju, jer to valjda djeluje prokreativno pri pogledu na kazaljku wattmetra koja zadržava visok vertikalni otklon...

Fakat je da smo svi nekako najskloniji upaliti pojačalo, onda bi došle antene, a RX na zadnjem mjestu. A da ih jadnih, ima ih...

Mislim da je Adi sve najbolje sažeo u ovoj rečenici:

Ali ja se takmičim za sebe i sa sobom.

I na 1028 m asl i kod kuće, pretpostavljam.

GG

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #205 : 14. Rujan. 2008, 08:47:50 »
Ima i gorih operatora koji dok radim postaju na SSB-u on u isto vrijeme istu poziva na CW-u.Kakve li (ne)kulture i HAM SPIRITA.Sve počinje sa kućnim odgojem ali za to nije kriv on već roditelji.

73,9A6R
« Zadnja izmjena: 14. Rujan. 2008, 09:00:08 9a6r »

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #206 : 14. Rujan. 2008, 09:19:41 »
A da nije taj kojeg si pozivao počeo zvati CQ? Ako je tako, lovina je slobodna...

Je, ima svakakvih ljudi na bandu...

GG

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #207 : 14. Rujan. 2008, 09:27:43 »
Ima i ona "pamti pa vrati".Izgleda da je još INN.

73,9A6R

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #208 : 14. Rujan. 2008, 09:37:04 »
A šta ćeš vratit?

Ako nisi uspija uradit vezu i čovik počne zvat CQ, svatko mu se ima pravo javit, valjda?
Ili bi sad svi tribali čekat dok ti konačno ne dođeš na svoje?
Ma sto posto je neko u lokalu sluša tu situaciju pa ti može pomoć...

INN je inače krčma...
Kaže se "in"...

GG

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #209 : 14. Rujan. 2008, 09:53:04 »
Zapamtit ću ove tvoje riči,memorirat ovaj post.Samo mi nemoj doć plakat i kukat ovdje po forumu kad i tebi u budućnosti propadne veza na isti ili sličan način.OK?

9A6R