Autor Tema: novi uredjaj  (Posjeta: 3837 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a3xr

• Newbie
  • *
Odg: novi uredjaj
« Odgovori #15 : 04. Lipanj. 2011, 19:00:08 »
za 4QV
  U uređaje RT-1-T4 nisam ugrađivao CW ostavija sam ih u fone opciji.CW sam ostavija u uređaju RT-20-TC6jer je u njemu tvornički napravljena ta opcija.U malim T4 uređajima sam radija VXO na osnovnim frekfencijama kristala i poslije umnažanjem dolazija do konačne frekfencije koja zbrajanjem sa 9Mhz (frek.kristalnog filtra) daje radnu frekfenciju.U TC6 sam zbog nemogučnosti pronalažena pogodnog kristala za VXO miksao XO i VFO i to tako da sam u 4 skoka po 200Khz pokrija 800 Khz radne frekfencije (VFO je frenklin)Za 2m sam koristija CB kristale i tu se javlja jedan nedostatak kad se dolazi blizu 144000, naime prvih 30setak khz je neupotrebljivo jer je filter 9Mhz a i VXO tu dolazi na 9Mhz pa upada MF.Inače kako taj uređaj radi ti može reči i Goran Grubišič koji je sa njim odradija jedan kontest jer je dolaskom na kontest lokaciju njegov uređaj pustija dušu.najprije se je nasmija kad sam muga ponudija na zamjenu ali poslije kontesta je bila druga priča koju bi treba on ispričat.Šta se tiče slika tu sam još tanak na radu sa računalom ali u dogledno vrime če bit i toga tek su mi 63,a i tu bi moga priču ispričat.neznam jesam li bija jasan ako treba još imfo.samo pitaj inače sam lin za pisanje da sam volija pisat sad bi bija DR. u mirovini.
   pozdrav !!
     9A3XR

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #16 : 05. Lipanj. 2011, 06:45:03 »
3XR,

hvala na informacijama. Sve je jasno. Uz to bih dodao da mi je Mike odavno poslao shemu T4 sa modifikacijama koje treba napraviti. Da, bilo bi definitivno zanimljivo čuti kako se uređaj ponaša na 2m i kako se sa promjenom kapaciteta i skraćivanjem feritnih jezgri uspjelo doći do 144.

Kod mene je umjesto X.O. spojen DDS ali problem je osad to sve strpati u kutiju, tako mislim da ću ipak i ja preći na VXO sa par umnažanja...
Naravno kod mene se ne dira rf dio, sao se dodaje mali transverter, onaj filter na izlazu je već odavno u smeću..

pozdrav
QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a3xr

• Newbie
  • *
« Odgovori #17 : 05. Lipanj. 2011, 10:37:07 »
 za 4QV
  Uređaj na 2m radi potpuno korektno sa njim sam radija 5-6 godina be ikakvih problema.Za info bandpas filteri za 2m su motani njegovi su neupotrebljivi(rađeni su za 35Mhz).feritni prstenasti transfomatori u predajniku mogu ostati jersu dovoljno širokopojasni, umjesto njih sam pokušao sa zavojnicama (filterima)ali nema neke veče razlike u konačnom pojačanju.Za 50Mhz orginalnim bandpas filterima treba samo uništit vanjski feritni lonac i skratit jezgru 2mm pa da rezoniraju na 50Mhz.Više imformacija drugi put.
  pozdrav
9A3XR!!