Autor Tema: Smetnje na lokaciji  (Posjeta: 2417 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Smetnje na lokaciji
« : 09. Kolovoz. 2007, 09:34:59 »
Ekipa ima generator na lokaciji, ko zna da li imaju smetnji, struje vjerovatno imaju, naravno ako ima i vjetra, ali onda nemaju antene  ;D

http://www.ok1kqi.com/index_cz.html

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
Odg: Smetnje na lokaciji
« Odgovori #1 : 09. Kolovoz. 2007, 13:30:33 »
Smajo, si vidija ti te starcice kao sloze pravu lokaciju ;)
Zamisli ti na Bracu toliko antena... zamisli  :P
Od svega najbolji im je antena switch system...

Pogled gore desno na "zidni sat" i dole lijevo na "Covjece ne ljuti se"  :D
73

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #2 : 09. Kolovoz. 2007, 18:36:56 »
A PAtriklo, zašto navodni znaci na zidnom satu? Zbog zida ili sata?

Pusti ti Bračane, još će se za nas čuti. Svaki contast nova antena , a od nove godine po novi band ili antenski sistem. A ne qrz.com i 114 unique veza od 236 logiranih...

Nemoj misliti da smo mi blitvari s kruške opali, stat ćemo vi vama istrijancima na rep...

Eto tako...

GG

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #3 : 09. Kolovoz. 2007, 18:39:50 »
Eto na, site is under construction... Ostaje nam samo človek ne jezi se...

Pod hitno nabavljam za 9A7B, dva komada.

GG

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #4 : 09. Kolovoz. 2007, 19:41:36 »
Go-Go

klikni na Češki jezik, tamo sve radi kako treba, pa morate naučiti govoriti sad kad su nam sve Čehinje otišle kod vas, vidiš kako hlapci pracovaju.

Mi mladji na onome "satu" vidimo led diodu upaljenu u pravcu sjeveroistoka.
Nego kazes jos jedan kontest i gotovi smo, sad ja gledam raspored takmicenja i vidim samo jos jedan kontest (ozbiljan) ove godine, dakle mislio si iduce godine, ahaaaa.

Inace, da ne kazes kako smo mi privrzeni susjedima, danas smo random odradili vezu Mr. Mike 9A2WA i ja i to on sa antenom na teraci u Splitu, jesi vidio kako to ide a? Bolje vam je kontestirati iz grada nego portable, samo nemate di janjca okretati  ;D

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #5 : 09. Kolovoz. 2007, 20:58:44 »
Moraju ispod šufita da im ne dodju iz tržne ili financijske. Skupi janjci u ST.
A i nema bracke kvasine ili hvarskog vina (ili je obratno). Boduli nece nositi demijane na kontinent...HI
73's de Leon 9A9L

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #6 : 10. Kolovoz. 2007, 03:51:34 »
Lako vama kad st dobri operatori...

A opet ništa bez Brača, jer koliko znam, Mike drži antenu na teraci i prma jugu, a tamo je Brač i da nije bilo nas Bračana, ništa od te vaše veze.

Je li bilo bez ON4KST ili???

A ča vi Istrijanci ne berete MMC u NOvembru? I to je na 2m, ali treba znat cw...

Sitno brojimo...

GG

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #7 : 10. Kolovoz. 2007, 04:06:02 »
A, pogleda san one slikice, i sad mi je jasno zašto služe navodnici na zidnom satu.

Iznenadilo me koliko visoko dižu te male antene, bojim se da im je kabel pojeo dosta od gaina, ali valjda znaju šta rade, nije im prvi put...

Ima i kod nas nr Šibenik jedna lokacija s tim vjetrenjačama, možda probamo.

gg

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #8 : 10. Kolovoz. 2007, 08:32:41 »
Dobro jutro,

GG pa ti si pravi raniranioc, ma sigurno ti prisluskujes 3.6xx ili koju već onu 75m frekvu  ;D
Ma nema ON4KST, Mike i ja smo to random, kako sam pustio antene još od kontesta prema jugu pa svako popodne uveseljavam stanice sa juga italije, vidi se da ima tamo aktivnosti ali stvarno nitko prema njima ne okrece antene, tako da je to gušt i njima i meni.

A zašto ovi hlapci stavljaju antenice u I stacku tako visoko izračunati će ti Andra, koliko ground gaina dobiju sa takvim stakom na visini recimo od 2 ,4 a koliko na visini od 6 ili 8 metara. Ne bi vjerovao koja je to razlika, a guibitak od 1 db u coaxu naspram 4-5 db ground gaina je zanemariv.

Aaa, čivudopio (CW) Marconi je moj omiljeni kontest, tu se uradi do 100 čeha i 50 njemaca iz fixnog qth, pa rekao sam ti da su me tukli sa RG-58c dok nisam naučio telegrafiju.

Ok, idemo nesto pracovati  ;D
Heinrich Rudolf Hertz

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #9 : 10. Kolovoz. 2007, 13:11:11 »
Ma Adame, ja bin te tuka sa LDF4-50A pa biš se navadija i RTTY na uši :)

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #10 : 10. Kolovoz. 2007, 18:48:03 »
Vjerojatno si u pravu, kao i obično, dragi Adame...

Nisam o tome razmišljao, ali sad razmišljam pa ću početi polako podizati antene u zrak kako bih sa što manje napora zapaprio vama Istrijancima u prvom nadolazećem contestu...

Ma im tih Talijana na jugu , kao i nas, ali svi su poludjeli za OK i Dl i nitko nas ne šljivi. A ja sam u HLJK prebrojio preko 40 postaja I7 i I8. Vama su još 100 km dalje pa ti vidi... VOle ljudi raditi na 2m, samo treba ponekad pozvati i poslušati prema dole i eto veselja.

CW forever, tu se slažem, samo što mene nisu tukli, valjda zato što u moja davna vremena nije bilo RG58, samo bijeli TV kabel...

Ala, antene u zrak...

GG