Autor Tema: SOUTHERN SUDAN 2011  (Posjeta: 1464 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
SOUTHERN SUDAN 2011
« : 16. Veljača. 2011, 09:44:45 »
We'll be active from 6 to 160 meters (include WARC bands) in CW, SSB and RTTY with at least 10 stations at the same time in different bands and modes.

...
50 MHz information and operating tips
* The 6 metre band will be one band more in this operation, not an extra. Although dates are not in the very peak of the Sporadic E season we think it is worth to make the effort in spite of the long distance to Europe, Asia and North America.
* We'll use a 7 elements Yagi plus a kW. Another more beam could be use for monitoring purposes.
* Frequency is 50.103 for both cw/ssb, although it may be changed, depending on local noise/birdies. Split operation will be deployed when needed.
* Main mode is CW. If band conditions permit, SSB mode will be used to gain a higher QSO rate. Please do not ask for mode changing.
* Please avoid QSO duplication, give others a chance. Logs will be uploaded twice a day to our site. Do not hesitate to call us again if you are not in the internet log.
* Whenever it's possible, and while the band remains closed, the station will be beaconing on the same frequency. If you hear it, feel free to send a text (SMS) saying your grid locator and report only.
* Grid locator is: KJ54TU. Please, DO NOT send your locator, it is not needed and we won't log it anyway, it wastes precious time

http://www.dxfriends.com/SouthernSudan2011/index.php

EA7KW op... nema boljeg za 6m dxped ;)

Offline 9A6R

• Hero Member
Odg: SOUTHERN SUDAN 2011
« Odgovori #1 : 16. Veljača. 2011, 18:37:24 »
Izgledno je da će ekspedicija početi od 09.Srpnja i raditi tri tjedna.Kad bi počeli malo ranije bilo bi bolje radi otvaranja na 50 ali nadam se da će i tijekom Srpnja proći pokoji signal.
Iz Kameruna trenutno rade dvije postaje ali zasad nema puno sriće s njima na šest metara,što zbog propagacija što zbog nedostatka opreme.A ta zemlja fali ogromnoj većini lovaca.
GL

73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a3xz

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #2 : 17. Veljača. 2011, 11:33:53 »
ne usko vezano uz temu no nadam se da se nitko nece ljutiti ...vas dva sta jurite 50 mhz ,dajte recite mi molim vas koja je max snaga dopustena na 6m i da li se moze raditi FM ????

Offline 9a2zh

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #3 : 17. Veljača. 2011, 13:30:54 »
Hi Zvonko ...!!
Mislim da je pravilo "STO IMAS S TIM KLIMAS" to su me naucili veli Hamovi kada sam pocinjao sa 6W i HB9CW
Jedan poznat jednoslovac je rekao da on ima IC706 i 100W (dozvoljeno je bilo 10W) i sta on sada tu moze ....????
onda sam i ja nabildao mojih 6W na 40W i mlatio sve do KH6 sto jednoslovac nije uspio odraditi TS-440+Transverter+pa 40 W e onda sam se odvazio i kupio TS 690 racunajuci na njegovih 100W ali belaj taj i svi ostali sa tom oznakom imaju 50W a moj oko 40W i s tim QRO radim i danas pa sto se zakaci zakaci SUDAN CE DOHVATITI

Offline 9A2EY

• Full Member
« Odgovori #4 : 17. Veljača. 2011, 13:51:23 »
Pozdrav Mladene,
Kako je 9A2ZH napisao "što imaš s tim klimaš" je OK, ali ako je to jednako ili manje od 100W izlazne snage na antenskoj priključnici radijskog uređaja. U suprotnom se to pretvara u "što imaš s tim rasturaš" HI.
Pravilnik o amaterskim radijskim komunikacijama kaže slijedeće:

50 000 – 51 900 kHz  S 100  A1A, J3E, F1B, F2D
S - korištenje na sekundarnoj osnovi
100 - 100W izlazne snage na antenskoj priključnici

Iz popisa dozvoljenih emisija vidi se da FM-om (ako si mislio na F3E) nije dozvoljeno raditi.
Nadam se da ćeš dobaciti do Južnog Sudana i sa 40W.
Pozdrav & 73

Željko 9A2EY

Offline 9a3xz

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #5 : 17. Veljača. 2011, 14:21:21 »
hvala Zeljko i Franjo.....inace by the way Zeljko ja mogu dobaciti eventualno do nekog home made-a kao sto sam tvoj transverter napravio prije vise od 10 godina ....za 50 i 70 mhz ,a u Sudan cu sa zenom jednog lijepog dana :))