Autor Tema: Izmjena Pravila natjecanja  (Posjeta: 10369 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a1ww

• Newbie
  • *
Odg: Izmjena Pravila natjecanja
« Odgovori #15 : 10. Listopad. 2011, 06:16:22 »

Moj je prijedlog da se ukine dodjela pehara i plaketa, može se ponuditi varijanta s pdf diplomama (pa ko voli nek izvoli) ili s peharima i plaketama koje se plaćaju po želji (ukoliko se ne ponudi spoznor prije takmičenja). Ušteđen novac neka se prenamjeni u kupnju i postavljanje beacona.

73 Mirko

Koja je svrha takmicenje ako za svoj trud i postignute rezultate  na kraju ne dobijes nagradu u vidu pehara ili bar diplome ? Mozda nisam u pravu ali nije mi poznato ni jedno takvo takmicenje. Sto se tice placanja pehara i diploma to isto nema smisla, to si uvijek mogu kupiti kolko mi treba ali to za mene ne predstavlja nikakvu vrijednost. I na kraju mislim da to i nisu veliki novci koje savez potrosi za pehare (plakete) i diplome kojima jednom godisnje nagradi svoje clanove za cjelogodisnji trud i rad ( 11 perioda 9A Activity za jednu diplomu ).

Podrzavljam kategoriju za mlade U18 ali i njih treba znati stimulirati, a u nasem hobiju je jedan od nacina bas to da ti neko za tvoj trud i postignuti rezultat pred svima stisne ruku cestita i uruci nagradu u vidu pehara ili diplome.

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #16 : 10. Listopad. 2011, 07:38:58 »
Želko krivi navod. Ja nisam pisao o diplomama i peharima i nisam protiv njih, a netko je priljepio Mirkovo mišljenje uz moj poz znak.
     Pozdrav i do slusanja na bandu   9a2vx Zvone

Offline 9a3bim

• Full Member
« Odgovori #17 : 10. Listopad. 2011, 12:13:23 »
Koja je svrha takmicenje ako za svoj trud i postignute rezultate  na kraju ne dobijes nagradu u vidu pehara ili bar diplome ? Mozda nisam u pravu ali nije mi poznato ni jedno takvo takmicenje.
tebi je glavni motiv sudjelovanja u natjecanjima komad drva / pehar jeftilen ???
"To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison (1847-1931)

Offline 9a1ww

• Newbie
  • *
« Odgovori #18 : 10. Listopad. 2011, 13:05:06 »
Koja je svrha takmicenje ako za svoj trud i postignute rezultate  na kraju ne dobijes nagradu u vidu pehara ili bar diplome ? Mozda nisam u pravu ali nije mi poznato ni jedno takvo takmicenje.
tebi je glavni motiv sudjelovanja u natjecanjima komad drva / pehar jeftilen ???
Ja sam do sada bio siguran da znam koji su motivi opcenito svakog takmicenja pa tako i radioamaterskog, ali vjerojatno postoje jos i neki drugi motivi kojih se ja sad vise nemogu sjetiti valjda zbog svojih godina.

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #19 : 10. Listopad. 2011, 16:56:43 »
 Dobro je neko  ode spomenia  ,

dajte bar onaj 9A- 50/70   pomaknite  u  neki normalan termin kada  jos  neko ima Contest  na
ovin  bandovima . . .

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #20 : 10. Listopad. 2011, 18:02:17 »
Dobro zboriš 7PJT !
Pričamo o peharima i diplomama,a to je elegantno rjršeno u 9A CW KV kontestu.
Savez je isti !
A malo rići o 50 i 70 MHz.
Ovo mi pari isto ka da se ukine kategorija 28MHz jer nema sponzora za diplomu
ili još bolje...slabe su prilike na 10m,pa ukinima kategoriju.
Ostavite vi FM i YL.
Neka budu u MO ili SO ali ih treba nagradit za trud.
Vratite 50 i 70 MHz u sve 9A Kupove i uvrstite i u 9A Activiti....
Nek se posebno rangira.Pomaknite 9A 50/70 MHz Ctest u +...
73 de 9A5ST
Zeky

Offline 9A3LN

• Newbie
  • *
« Odgovori #21 : 10. Listopad. 2011, 18:40:51 »
Na http://www.ok2kkw.com/contests/11/result_of_contest_vhf_contest_2011.htm su jako neslužbeni rezultati  145 VHF Iaru region 1 2011. natjecanja i to u kategorijama koja sam naveo.

S kategorijama HP i LP i mali bi imali motiv za pentranje po čukama i rad u UKV natjecanjima. Nema pravde i motiva za trku ako su u istoj kategoriji i porše i golf i fićo.

Podržavam promjenu termina Croatian 50/70 MHz contesta u neki drugi termin kao i vračanje 50/70 MHz u HLJkup bez utjecaja na generalni plasman. To je dobar termin za daleke veze na 50 MHz a neka se i stanice iz južnijih županija vesele nekom UKV contestu. 

« Zadnja izmjena: 10. Listopad. 2011, 19:04:16 9A3LN »

Offline 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #22 : 11. Listopad. 2011, 08:47:00 »
Nisan ovo shvatio....???????
Šta je to LP ???
Je li to pišem 100 pamtim 1500 ????
Kako se to kontrolira ???

"S kategorijama HP i LP i mali bi imali motiv za pentranje po čukama i rad u UKV natjecanjima. Nema pravde i motiva za trku ako su u istoj kategoriji i porše i golf i fićo."

Mogu se popet na brdo i bit HP, ali u nizini fićo ide brže i bolje  ;D ;D ;D
 :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Pozdravljam prijedloge za izmjene 50/70 MHz.... :P ::) 8)
73 Mike
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Offline 9a2vr

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #23 : 11. Listopad. 2011, 12:21:30 »
Ipak kada se malo analiziraju rezultati , vidi se razlika između HP i LP. Iz neke moje prakse, dok smo bili HP i grijali RG213 nije bio problem u 9A activity od 40 do 60 tisuća. Sada sa 90-100W , kada prijeđemo 30 tisuća, mi sretni.
I nema više CQtanja baš cijeli contest (SRI dragi susjedi, još uvijek pozivam previše iz stare navike!) jer na tome samo gubiš ako dobro i često ne češljaš band. Naravno,danas bez clustera i chata pa još sa malom snagom, još je i teže. Pa i uz tu pomoć opet, ako si zaista do 100W nemože se previše stršati! Čak ako si i na nekoj vrlo dobroj lokaciji teško je sa 100w na 2m biti "King of the band".
A što se  poršea i fiće tiče,... nikada nijedna pravila neće uspjeti do kraja napraviti da svi budu apsolutno u istoj poziciji pa trka može početi! Nije isto ni 150 i 1500 w  , kao ni 20 i 100w! Netko ima bolju antenu, netko kvalitetan i kratki kabl, netko kvalitetniji prijemnik, netko odličnu lokaciju dok je drugi baš u važnom pravcu totalno zaklonjen...Pa i da ostvarimo svi ravno 100W na antenskom priključku, opet nismo isti!
No , dobro je da se razmišlja i piše pa možda se dogodine smisli nešto što će većim dijelom ipak zadovoljiti više ljudi.
73 from Božo , 9a2vr
Bozo 9A2VR

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #24 : 11. Listopad. 2011, 12:27:27 »
Mike pozdrav! Ja okrećem antene put doli, a ono samo šum! Dobro, dobro, odradili 9A6C i 9A6R u IARU VHF ali ostali?! nema vas HI. Pozdrav i do slušanja u nedjelju. Rekli su da će lijepo vrijeme pa ne zaboravite i vi okrenuti antene put gori!

Pehari nisu važni, ali papiri jesu... Lijepo je kada se dobiju diplome ( papirnate ). Za prva tri mjesto ljepša, a do desetog mjesta plasman ili svih deset jednakih zbog unificiranosti. One druge u PDF nemaju smisla, jer si svatko može napraviti bilo kakvu diplomu, a to nije cilj. Cilj je Hamfest, malo pojesti i popiti, susresti one amatere koje čujemo u eteru. pa makar Zagreb pomaknuli na neko drugo mjesto. HI!

Kako se HP,  LP i QRP ne mogu kontrolirati čak ni po špricanju na bandu,  onda bar ne bi trebalo micati FM pa da privučemo one koji imaju ručne postaje.

Do nedjelje u 9AAct.    Pozdrav   Zvone

Offline 9a6ar

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #25 : 11. Listopad. 2011, 18:03:11 »
Očito je ova tema povukla mnoge da kažu što misle o kategorijama, što  implicira na to da mnogi nisu zadovoljni dosadašnjim pravilima. Očito je to tema na kojoj bi se trebalo raditi kako bi se učinilo sve da se aktivira što je moguće veći broj stanica u kontestima. Većina klubova a i pojedinaca nije u mogućnosti nabaviti lineare i sve ostalo potrebno za QRO. Kako je nedostižna razlika između rada sa 100W od rada s kilovatom mnogi su frustrirani digli ruke od natjecanja.

Ukoliko bi se svi natjecali sa sebi ravnima bilo bi i puno uzbudljivije i zabavnije,
a onda bi i došlo i do izražaja tko se potrudio napraviti bolju antenu , optimirati svoj setup i time zaraditi neki dB i na kraju tko je bolji operator (što je na kraju i cilj natjecanja).

Pozivam sve odgovorne iz saveza da naprave anketu  (neću reći referendum) o izmjenama pravila u kontestima vezano za snagu na forumu pa da se vidi kako « narod diše».

Što se tiče kategorija po snazi od 50-1300 mHz moj prijedlog bi bio:

QRP  do  40  dBm  (do 10W PEP)
LP     do  55  dBm   (do 316W PEP)
HP     do 61,8 dBm (do 1500W PEP) max legalno

Svjesno ne bih išao na ERP zato da se potiču  gradnje antena itd
Ovo je sam prijedlog i ne mora biti ovako ali se od ovoga može početi diskutirati.

O višim bandovima  se lako dogovorimo.

Još nešto po pitanju kontrole deklariranih snaga.

Kao prvo ja želim vjerovati da još uvijek postoji HAMSPIRIT,
a kao drugo  oni koji ga ne poštuju neka se sami pred sobom srame i neka im to bude kazna.
jer od sebe ne mogu ništa sakriti.

73  Dinko 9A6AR
Nikad nije tako loše da ne može biti i gore !

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #26 : 12. Listopad. 2011, 09:40:36 »

Još nešto po pitanju kontrole deklariranih snaga.

Kao prvo ja želim vjerovati da još uvijek postoji HAMSPIRIT,
a kao drugo  oni koji ga ne poštuju neka se sami pred sobom srame i neka im to bude kazna.
jer od sebe ne mogu ništa sakriti.

73  Dinko 9A6AR

..i 9A1CMS je u U/SHF sigurno prijavio točnu snagu, na 432 - 20 W, a na 1,3 punih 0,2  :o ??? ::)
mora da imaju jako dobar kabao koji ima gain pa bi trebalo takvoga nabaviti da izbjegnemo potrošnju struje i aluminija!!!

LP
K
Kreso

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #27 : 12. Listopad. 2011, 10:54:25 »
Krešo,

Stvarno neznam odakle ti pravo da nekog (samo tako, bez povoda) nazivaš lažljivcem. Iako nisi upotrijebio tu riječ, to si upravo učinio.

Jel ti možda palo na pamet da kabla nema (bar ne na 1,3) ?

9A1CMS koristi transverter izlazne snage 200 mW instaliran na anteni. Nabava djelova za QRO (također na anteni) je u tijeku, kad bude gotov tada ćeš vidjeti prijavljenu veću snagu. U nekim prethodnim ctest-ima imao je veću snagu (10w) ali je stari uređaj oglušio...

Ja nisam član 9a1cms (3 puta sam im pomogao u ctestu na 10ghz) iako 9a1cal i 9a1cms pripadaju istom klubu, pa ih posebno ne branim. Ali možeš mi vjerovati (ili ne moraš ako nećeš) , ja nikad nisam tvrdio neistinu barem po pitanju radio-amaterskih stvari.

73's Zvonko
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #28 : 12. Listopad. 2011, 11:04:52 »
Zvonko

Na žalost ne mogu si pomoći, po opredjeljenju sam "nevjerni Toma"!
NHF

K
Kreso

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #29 : 12. Listopad. 2011, 11:17:21 »
Očekivao sam da ćeš se ispričati dečkima iz 9A1CMS...  No kao što sam kažeš, kakav si, takav si, ali nemoj suditi sve ostale prema sebi.

Ne lažu baš svi. Ham spirit ipak (za nevjerne Tome: tu i tamo) postoji.
CUL

P.S. Pošto nema odgovora, uzimam si pravo editirati ovaj post poslan u 11:17 i nadodati što sam propustio u prvom mahu (opravdane) ljutnje, ali treba kazati.

Još uvijek ima ljudi koje vole "lotati", napraviti novi uređaj i testirati ga bez obzira na contest rezultate i eksperimentirati. Na svoje uši sam se uvjerio što znači 200mw transverter na anteni naprama 10w uređaju na kraju 20m (prilično) dobrog kabla.O prijemo da i ne pričamo...  Ali, kad tamo... ako napišeš s čim radiš, ispada (valjda od strane autoriteta koji su u stanju procijeniti da je to nemoguće) da lažeš. Ali, pazi sad... tu i tamo takve ekipe postižu i rezultate i osvoje poneki pehar ...

Da se odmah razumijemo, 9A1CMS ekipa ima stil rada dijametralno suprotan mojoj filozofiji rada u kontestima. Dok sam ja pobornik dobre organizacije, rasporeda operatora, team leader-a itd...   oni vole izlet na lokaciju, roštilj, pivo i dobro vino (da nebude zabune, i ja volim isto). A vole i raditi za stanicom i uraditi dobar dx, a rezultat u ctest-u im nije prvi cilj. No nije to sve. 9A4RJ, Pepi, voli eksperimentirati, sklapati nove uređaje, testirati... I to je njegov cilj u radio-amaterstvu. Lijep i vrijedan cilj gdje je jako puno postigao. Ova ekipa nikad neće frizirati log ili (namjerno) prijaviti bilo koji lažni podatak. Dapače, ne mogu se sjetiti kolliko puta su "popušili" bodove zbog nekih nedosljednosti koje su se lako mogle izbjeći (prepisivanje log-a s papira u comuter itd.). Ako i uz tako "relaksiran" rad 9a1cms, neki koji su iza njih se osjećaju pogođenim, onda je ipak problem u njihovom radu a ne u 9a1cms. Uz sve mane koje sam nabrojio ekipi, nikad mi neće biti žao kad sam radio kao dio 9a1cms team-a. A Kreši, s obzirom na funkciju koju obavlja, debelo zamjeram prilično olake sudove.

« Zadnja izmjena: 12. Listopad. 2011, 13:46:46 9a6ww »
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122