Autor Tema: Dipol 2GHz - IMPROVIZACIJA  (Posjeta: 1350 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5TD

• Sr. Member
Dipol 2GHz - IMPROVIZACIJA
« : 29. Listopad. 2010, 20:57:38 »
Evo par slikica o TESKOJ imporovizaciji, situacija je hitna i trebalo je STVORITI FEED za parabolu i to za band od 2.1 GHz, NEMAM pojma kako ce se to ponasati u fokusu parabole posto nema reflektora iza sebe ALI MORAT ce posluziti svrsi dok ne stigne neki original......Znam da se Goranu sada dize kosa na glavi, ali kad se mora mora se...... Mozda netko dobije inspriaciju....

Offline 9A5TD

• Sr. Member
Odg: Dipol 2GHz - IMPROVIZACIJA
« Odgovori #1 : 29. Listopad. 2010, 21:09:42 »
Zaboravio sam dodati i sliku osnovne verzije koja je tvornickog porijekla ali za krivi band, bas da imam volje ovo sve umanjivati i NEMAM !

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #2 : 30. Listopad. 2010, 07:43:16 »

Opaaaaaaaaaaa mastori...

Dobro to Vama ide, Inox (po boji vise lici na Titan), strojna obrada itd..itd....E to se zove POSAO.....

( lokalnog tokara mogu na ovo  nagovoriti samo ako ga zavezem lisicama za stroj...)

Offline S55WT

• Jr. Member
  • **
    • S55WT
« Odgovori #3 : 30. Listopad. 2010, 08:48:24 »
Kada sam ja to radio uzeo sam jednu dozu, u kojoj je bio Kiki-Riki, od lima i ima fi oko 100mm. Pustio stranice negdije 25mm i izbušio rupo za semirigid kabel. Taj kabel sam izolirao tako, da sam dobio krug dužina vala, znači loop. Stavio sam ga u limenko i dužinom loopa podesio na pravo resonanco. Onda promenom razmaka između limenke i loopa još na najbolji SWR, sve zalemio i gotovo. To je zapravo i ostalo na paraboli, jer ako jednom proradi i imaš osječaj da je u redu, onda treba vremena, da ideš to prepravljat, HI. Parabola je centrična.

73, Janko

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #4 : 01. Studeni. 2010, 19:17:18 »
Evo par slikica o TESKOJ imporovizaciji, situacija je hitna i trebalo je STVORITI FEED za parabolu i to za band od 2.1 GHz, NEMAM pojma kako ce se to ponasati u fokusu parabole posto nema reflektora iza sebe ALI MORAT ce posluziti svrsi dok ne stigne neki original......Znam da se Goranu sada dize kosa na glavi, ali kad se mora mora se...... Mozda netko dobije inspriaciju....

Pa stavi mu okrugli reflektor u vidu ploče na neku teflonsku šipku...

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #5 : 02. Studeni. 2010, 07:59:44 »
Pa stavi mu okrugli reflektor u vidu ploče na neku teflonsku šipku...

Heloooo druze....

Bice da si zaboravio kako izgleda kuciste od TEKA za taj iluminator..... sve testirano , sve radi za +10, IL i SWR su mjereni nakon smjestanja u parabolu i sve zadovoljava... Trasa je 15 Km i sa cca 2W na prijemnoj strani imam -46 dBm-a, na srecu nema vise od 40 metara koaxa ukupno....

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #6 : 02. Studeni. 2010, 19:26:16 »
Za tih 15km nisi triba ni parabolu stavljat :)

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #7 : 02. Studeni. 2010, 21:53:55 »
Za tih 15km nisi triba ni parabolu stavljat :)

E sad me i ti jeb.......

Znas da ja volim imati na ulazu -47 dBm kad got je to moguce.....nije uvijek jednostavno ali ako zelis dobar S/N onda se moras malo i potruditi.... istina je da to radi i na -60 ali to ne zna bas svatko i ne sa svakom opremom.... ;D