UKV natjecanja > IARU I. Region UHF/SHF contest

IARU I. Regio UHF/SHF 2010

<< < (2/4) > >>

9A5AA:
Evo malo slika sa Matinog brijega.
Pripustilo me pa smo radili pod 9A5AA.

Radilo se na opsezima 0,7/1,2/2,3/3,4/5,6/10 GHz
Detaljniji raport, sa zadnjim infracrvenim janjećim bandom na kraju, slijedi uskoro.

Pozdrav u ime ekipe: Mate 4M, Zvonko 3XM, Branko 2KD, Željan 2R, Tuna 3PX, Tihomir 4GL, i 5AA

Dragan

9A4ZM:
Pozdrav centimetraši,

u takmičenju sam radio svega par sati u subotu poslijepodne,
po prvi puta sa lokacije Monte Kope (čak 68 m.a.s.l, HI).

Dobro tropo prostiranje, ali nažalost zbog srednje-evropske anticiklone
bez kišnih oblaka i posljedično bez rain-scatter veza.

(Još malo pa ću i ja pisati : AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!)

73 de Maki

9a2vr:
Pozdrav UHF/SHF majstori!

A puno lipih fotki..., no ne mogu ja sa "Tanjurašima" jer nemam tanjur i u najboljem slučaju mogu ići samo do 23 cm.
U Četvrtak sam se lomio da li uopće vući opremu na mlin (Visina oko 50 m). U Petak sam nešto počeo slagati i u
Subotu , sat prije početka , bio sam spreman. Oprema uobičajena: 100W linear na vrh antene ( 50 el DJ9BV).
Nije neka snaga za neki veliki pile up ali ide. Sve u svemu 160 veza i 60.000 bodova (minus Robi, HI!). Najbolje do
sada sa ove lokacije i naravno , moglo je još i  više ali trebao sam biti odmorniji i imati cluster. Mirno vrijeme, bez
vjetra i antena je svoje odradila bez oštećanja. Valja imati ponekad i sreće!

73 from Božo, 9A2VR

9A1Z:
Pozdrav mikrovalcima!

Još jedna sezona za nama. Radio samo u nedjelju zbog kombinacije  aktivnosti s berbom grožđa.  Maki, samo sam na clusteru mogao gledati tvoje spotove  iz Pule i nadati se da ćeš biti i u nedjelju.  Uz oblak se čujemo , a možda i ovako,  tko zna. Koga si sve radio na 3cm?
Kako nije bilo oblaka uglavnom sam radio na 23cm i za tih par sati što sam bio aktivan  nakupila se gomilica od 41 veze. Prilike promjenjljive , na momente vrlo dobre. Nekoliko veza preko 600 km.Jedna preko 750km.  Na 3cm tropo do 400 km i to uglavnom poznate mušterije. Obradovala me ponovna aktivnost Adija S55M ,  a za naše dečke s juga sam na žalost predaleko. Do Zagreba još nekako od Splita , ali onda ima još Sljeme pa Ivanščica. Jednostavno ne ide. Čak ni na 23 cm nije pao 9A6V ( Čelavac, ako se dobro sjećam). Nekoliko smo puta probali i čuo sam samo jednom distorzirani sitan signal. Hvala dečki!
Dragan , što me nisi pozvao na 3cm .. nekako sam smetnuo s uma da si na lokaciji s koje standardno ide. Bit će drugi put. I čestitke za set up cijeloj ekipi na 4M brijegu!

Božo ovo opako izgleda! Čestitka i na odličnom rezultatu. Ali kud baš 13m  ( to je 432?)

Nakon 6 godina slijedi obnova i pregled opreme od rotatora na dalje. Valjda će nešto raditi na proljeće   ;)

73s de Luci

9a7pjt:

--- Citat: s55m - 04. Listopad. 2010, 13:30:45 ---I meni je drago, da sam po prvi put radio JN83 na 6cm.

--- Kraj citata ---

A  ovako se radilo sa ove strane  ;D  . . . 

73 PJT

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju