UKV natjecanja > IARU I. Region UHF/SHF contest

IARU I. Regio UHF/SHF 2010

<< < (3/4) > >>

9a2vr:

--- Citat: 9A1Z - 05. Listopad. 2010, 17:21:35 ---Božo ovo opako izgleda! Čestitka i na odličnom rezultatu. Ali kud baš 13m  ( to je 432?)

--- Kraj citata ---

Tnx Luci!
Yes, nisam posebno naglasio ali antena je za 432 Mhz. To je jedna od ranijih DJ9BV optimizacija pri čemu je uz pomoć
računala izvučeno malo više gaina ali impedancija je oko 30 ohma. Zato imam T match, koji istina bog, nisam nikada 100%pravilno prilagadio sa nekim boljim instrumentom. Obzirom da je u ovom slučaju samo malo načet originalni DL6WU
dizajn, usudio sam se onako na svoju ruku, njegovu 9,2 metarsku verziju produžiti na skoro 13 m. Još sam dodao i
K2RIW Reflektor + jer sam nekad davno pročitao da to donosi oko 0,5 db više pojačanja. Možda to baš i nije istina i možda bi se na istom boomu , koristeći novije programe dalo napraviti i bolju antenu ali i ovako radi vrlo dobro  :)!

73! Božo, 9A2VR

9a2sb:
Pozdrav svima,evo dnevnici su dostavljeni,nešto se već vidi od plasmana.Uistinu nisam se nadao ovakvoj poplavi aktivnosti 9A stanica na UHF/SHF-u.
Posebno me razduševio visoki plasman mog "starijeg druga" 9A2WA na 5.7Ghz....prvi puta i odmah prvi u Hrvata...ma "alal ti vera majstore"!A da je postavio neku antenu.....uuuuuuuh!
Gledajući slike oko bunkera trebalo bi uvesti nove podkategorije:
-izbrijani šminkeri..... Toni 9A7PJT i Zoran 9A2WA
-neobrijani šljakeri....Zeky 9a5ST i Jure 9A6JAP (kolko vidim samo njih dva rade!)
Ozbiljne čestitke svima ostalima koji su ozbiljno zapeli i postavili rezultate svoga rada dostojne.
Gudlak i svako dobro de Z.iz Čepina 9A2SB

9A6R:
Ima jedna sitnica koja mi je"zapela"za oko.9A5ST je radio sa 54 el.oblong a 9A7PJT sa 53 el.oblong.A radi se o istoj anteni.Očito je da se tu jednome potkrala greška.Drugo je OK.Svi oni rade isto samo se neki ujutro prije kontesta obriju a ovi drugi ne.U tome je tajna. :D

73,9A6R

9A2WA:
Eeeeeeee  :o ??? 8)
Meni se čini da nakon "školanja" transvertera za 6 cm koje je dobro uspjelo
treba poslat na "školanje" i 13 cm i 23 cm  ::) ::) :P
Ne znam da li im to prija slavonski zrak ili je unutra usipana paprika ;D
Bilo kako bilo nikad veća aktivnost na 6 cm  ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

Šta se čudite Juri je ispa jedan element ;)
Mike :)

9A3GE:
Pozdrav mikrovalci ! A jedan je upravo doletio iz Amsterdama ? Ovdje se nešto krupno radi..? RE-noviranje ? Ba ? Evo detalj ..kako su učvršćeni elementi mikrovalni..! Ima toga još ali ne smijem pokazati ? M.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju