Autor Tema: Tuma?enje op?i pravila UKV natjecanja  (Posjeta: 6756 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1DL

• Newbie
  • *
Tuma?enje op?i pravila UKV natjecanja
« : 29. Rujan. 2010, 20:48:58 »
Zašto NIŠTA??

Uputio sam primjedbu 07.08.2010. povjerenstvu na neslužbene rezultate 7. perioda  9A Activity da nisu obrađeni po Općim pravilima za UKV natjecanja u organizaciji HRS-a. Povjerenstvo nije dosada  NIŠTA  napravilo uvezi  moje primjedbe  kako piše u općim pravilima za UKV natjecanje: sve primjedbe na neslužbene rezultate te odluke povjerenstva bit će objavljene javno. Na odluke povjerenstva može se uputiti žalba Izvršnom odboru HRS-a.
                  9A1DL

Offline 9a6gwf

• Newbie
  • *
Odg: Tuma?enje op?i pravila UKV natjecanja
« Odgovori #1 : 30. Rujan. 2010, 14:17:55 »
Pozdrav Đuro!
Neznam na čega si mislio,kada se odnosi na opća pravila natjecanja i kako ih tumačiti,jer pravila ako su napisana onda su vjerovatno pisana tako da se ne mogu tumačiti (ma kod nas u Hrvatskoj sve može!?)drugačije ako su izričito određene.
Na koja si se pravila žalio i u kojem natjecanju su prekršena!?

Ivan

Offline 9a4m

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #2 : 30. Rujan. 2010, 19:43:14 »
Krešo 9A2HM priznao je bodove postajama koje su odradile vezu u 7. periodu sa postajom S59PLK i sa postajom S59PLK/P  što nije po općim pravilima: oduzimanje bodova --sve veze s neispravno primljenom pozivnom oznakom korespodenta .

Krešo, 9a2hm - HRS UKV contest koordinator u cijelosti ispunjava očekivanja IO HRS-a i mene kao nedležnog menadžera.

Dečki iz SB, 9a1dl - 9a6gwf: sličite na vozače automobila koji se po autocesti voze u krivom smjeru, a smatraju da svi ostali griješe, a da oni voze ispravno. NHF

Dajte malo stanite na loptu. Nadam se da se čujete u simpleksu.
HRVHFnet forum trebao bi služiti za ozbiljnije rasprave.

73
Mate 9A4M

9a6ktb

• Gost
« Odgovori #3 : 30. Rujan. 2010, 22:02:48 »

Dajte malo stanite na loptu. Nadam se da se čujete u simpleksu.
HRVHFnet forum trebao bi služiti za ozbiljnije rasprave.

73
Mate 9A4M

Cemu ova arogancija? Covjek je postavio pitanje koje ima smisla. Ako nije dobio odgovor na svoje prigovore, ima puno pravo pitati zasto je tome tako, pa makar pitanje bilo postavljeno javno. Osim toga, Kreso ne treba odvjetnika, a nije ni malo dijete da ga "veliki tata" mora odmah braniti. Pobogu, pa nisi valjda u vrticu. Ili ipak jesi?

Offline 9a6gwf

• Newbie
  • *
« Odgovori #4 : 30. Rujan. 2010, 22:06:33 »
Mate!
Ja sigurno ne vozim u krivom smjeru i ako je ova rasprava neozbiljna .stvarno nemam ništa više reći na Tvoju provokaciju,jer ovo je lakrdija tumačenja pravila natjecanja i neko nekom podilazi i boji se reći ono što misli.
Meni je svako natjecanje gušt odraditi samo zbog toga što ovo smatram samo hobijem,ali očigledno da nekom to nije.
Svejedno svako dobro "profesionalcima" u radioamaterstvu i ostajte živi zdravi i veseli bili i rakijicu popili,haj,haj,uživaj!!!

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #5 : 30. Rujan. 2010, 22:21:07 »
Osim toga, Kreso ne treba odvjetnika, a nije ni malo dijete da ga "veliki tata" mora odmah braniti. Pobogu, pa nisi valjda u vrticu. Ili ipak jesi?

Krešo je to sa Đurom u preko nekoliko mailova riješio prije njegove žalbe IO HRS, ali Đuro nije zadovoljan sa objašnjenjem.
Koliko sam ja upoznat sa slučajem, IO se još nije redovito sastao da bi raspravljao o žalbi i ne sastaje se samo zbog jedne žalbe.

Ne razumijem zašto se IO HRS-a proziva na ovom forumu kad se zna da forum služi za rasprave članova međusobno, a ne za komunikaciju članstva sa IO.
Jedino objašnjenje je da se želi privući pažnja, međutim koga interesiraju detalji slobodno mi mogu pisati pa će dobiti i moj stav o dotičnom nazovi problemu.

EOD

LP
K
Kreso

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #6 : 30. Rujan. 2010, 22:42:20 »
Mada sam i član HRS-a, prvo izvinite, ako se mešam u tuđe poslove, ali možda mogu reči, kako se stvari gledaju, kada radimo rezultate ZRS takmičenja (tako če biti i za IARU R1 UHF SHF ove godine).
Dali se veza priznaje ili ne, zavisi od kredibilnosti dnevnika dotične postaje.
Živi primjer je IT9VDQ/IT9, koji u više navrata u realnoj vezi kaže, da je IT9VDQ/9, pa onda neki imaju jedno a drugi, drugo.
Ako iz njegovog dnevnika nađem određen postotak veza, koje su brisane njegovim korespondentima zbog problema, da su primili /9 a on u svom edi formatu kaže, da je bio /IT9, onda se taj log ne smatra kredibilnim i veze se priznaju svim postajama, bilo, da su primile /IT9 ili samo /9.
Isto pravilo važi za S55M ili S55M/p.
To je zbog toga, jer nije moguče jasno utvrditi, dali je greška bila kod predaje ili prijema. Ako je to jednom u 100 veza, to može biti prijemna greška, ali ako je 15 puta u 100 veza, onda je to verovatno greška na predaji.
Ali statistika je........ :)

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #7 : 30. Rujan. 2010, 23:29:59 »
Adi

u potpunosti se slažem sa tobom i kod mene je granica broj pojavljivanja 3.
Do 3 smatram greškom u prijemu, a od 4 na više greška u odašiljanju i svima priznajem tu vezu.

več sam napisao EOD , ali ovo sam morao nadodati

LP
K
Kreso

Offline 9a6jrz

• Jr. Member
  • **
    • 9a6jrz - osobna prezentacija
« Odgovori #8 : 01. Listopad. 2010, 07:53:33 »
Pozdrav,

Eto prilike da se dorade pravila za slijedeću godinu.

Kod Zagreb FM-a ima jedna jako dobra rečenica
"Organizator zadržava pravo tumačenja ovih pravila i donošenje odgovarajućih odluka u slučajevima kada se ovim pravilima  i Općim pravilima za VHF/UHF natjecanja  IARU regiona zbog specifičnosti pravila, ne može utvrditi pravo rješenje."

Kod 9A activity-a treba napraviti malu izmjenu da se jasno podrazumjeva da je organizator natjecateljsko povjerenstvo HRS-a koja zadržava pravo tumačenja ovih pravila itd. , a ne da to ide na više nivoe.

Sada ispada da je prva stepenica Krešo, pa Mate, a onda IO HRS-a, mada je jasno napisano da "natjecateljsko povjerenstvo koga čine: koordinator pojedinog natjecanja, HRS contest koordinator i UKV menadžer.", znači da Krešo u dogovoru s njima daje zajedničko tumačenje.

Granica pojavljivanja mora biti kao pravilo u propozicijama, a ne na brigi Kreši.
Zbog toga je Đuro bio u pravu što je napisao primjedbu jer se je skriktno držao propozicija. Krešo je to odradio onako kako je to korektno za sve sudionike u natjecanju, ali granica broja pojavljivanja je njegova osobna granica, ne granica u propozicijama.

Kad ja radim natjecanje to radim iz razloga da se čuje pozivni znak kluba ili moj osobni i nije mi bitan plasman i da sam ja tražio tumačenje od natjecateljskog povjerenstva bio bi zadovoljan Krešinim odgovorom, ali ga imam mogućnosti i želje ganjati plasman, naravno da ne bi bio zadovoljan njegovim odgovorom jer tako ne piše u propoziijama.

Slažem se s Matinom rečenicom "Krešo, 9a2hm - HRS UKV contest koordinator u cijelosti ispunjava očekivanja IO HRS-a i mene kao nedležnog menadžera.", samo sam stekao dojam da Krešo odrađuje sve.

Lijep pozdrav na sve strane

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #9 : 01. Listopad. 2010, 18:40:16 »
Za kontrolu regularnosti natjecanja, obradu dnevnika veza i rješavanje primjedbi nadležno natjecateljsko povjerenstvo koga čine: koordinator pojedinog natjecanja, HRS contest koordinator i UKV menadžer.

Tko je uopce UKV menadjer?
Iz zapisnika 1/10 sjednice IO HRS-a

" Nadnevka 18. veljače 2010. godine održana je proširena  1./10. sjednica Izvršnog odbora
HRS-a (u daljnjem tekstu IO)...

Ad 15. 
Pod ostalim pitanjima, a na temelju upita i zamolbi članica (članova HRS-a)  donesene su sljedeće odluke:
   k. Mate Botica, 9A4M,  izvijestio je IO da zbog profesionalnih obveza i nedostatka vremena, nije u mogućnosti obnašati funkciju predsjednika povjerenstva za UKV na dovoljno kvalitetan način, te je najavio povlačenje sa  navedene funkcije. Zamolio je IO da u naredna tri mjeseca imenuje novog predsjednika povjerenstva za UKV. 
 Zaključeno s rednim brojem Ad 15.k.

Offline 9A3AG

• Newbie
  • *
« Odgovori #10 : 01. Listopad. 2010, 20:32:23 »
a jel ima kakav sudski tumač da malo obrazloži dal' je Krešo postupil po tim pravilima ili da se piše u oni EU sud pa da oni vele kaj misle o tome......

....waste of time......

73 i dobar DX svima a ponajviše kontesterima

Saša, 9A3AG

Offline 9a4m

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #11 : 02. Listopad. 2010, 00:26:17 »
Mate mi nije poslao ni jedan e-mail u vezi moje primjedbe a vidjeli smo se u Ivaniću 26.09.2010.

Đuro, od tebe nisam zaprimio bilo kakav osobni mail u proteklom razdoblju, pa ti tako nemam na što odgovoriti.

Primjedbu si uputio na IO HRS-a i od IO HRS-a ćeš dobiti i odgovor u pisanoj formi nakon prvog narednog sastanka.
Naravno, ući će i u zapisnik, pa će time odgovor biti i javno dostupan.
I ne vidim gdje je tu uopće problem?

Ako si želio čuti moje osobno mišljenje ili stav po tom pitanju mogao si pitati ili putem maila ili na ZRF-u ili u Ivaniću, ili na bilo koji način...

Budući sam ipak upoznat sa sadržajem tvoje primjedbe ovdje ću ti i reći moje osobno mišljenje: Smatram da su natjecateljsko povjerenstvo RK Ivanić 9A1I, kao i HRS UKV contest koordinator potpuno ispravno postupili.

U svojoj primjedbi tražio si od HRS-a da poništi rezultate natjecanja Otok Ivanić. Na potpuno krivoj si adresi.
HRS se neće i ne može miješati u pravila i odluke povjerenstava lokalnih natjecanja koja organiziraju klubovi.

Puno poštenije bi bilo da si kolegi 9A7IJL čestitao na pobjedi koju je u tom natjecanju ostvario na potpuno legitiman način. Ovako, čini se da si pokvario taj gušt pobjede i njemu, a i sebi.
Ako se želiš natjecati, trebao bi biti spreman prihvatiti i poraz.
Čini mi se da u ovom slučaju ta spremnost izostaje i to je stvarni problem.

Po ovome stvarno ne bih želio više pisati na ovakav način. Ako ti što dodatno treba pojasniti slobodno pitaj putem e-maila.
____

Tko je uopce UKV menadjer?

Još uvijek sam to ja. Na moju žalost, IO HRS-a još uvijek nije imenovao novog  :(.
Dakako, to ne bi trebala biti zapreka tebi ili bilo kome drugome da nekoga nominira. Dapače.

Ovako, do daljnjeg će se započete i preuzete obaveze izvršavati na način kako najbolje mogu.

73
Mate 9A4M
« Zadnja izmjena: 02. Listopad. 2010, 05:52:08 9a4m »

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #12 : 02. Listopad. 2010, 18:42:35 »
Pozdrav,

Eto prilike da se dorade pravila za slijedeću godinu.

Kod Zagreb FM-a ima jedna jako dobra rečenica
"Organizator zadržava pravo tumačenja ovih pravila i donošenje odgovarajućih odluka u slučajevima kada se ovim pravilima  i Općim pravilima za VHF/UHF natjecanja IARU regiona zbog specifičnosti pravila, ne može utvrditi pravo rješenje."

Najprije sam pomislio da je greskom ispusteno I, ali tako stoji i u pravlima za citirano takmicenje. Na pocetku pravila stoji I IARU regiona ali u clanku 10 je I ispusteno. Trebalo bi dodati da se zna tocno, ako su pravila mora biti tocno napisano. Ovako se organizator moze pozvati na pravila II i III IARU regiona.
Kod kv takmicenje HR Kup2009 je sve bilo jasno pa je na kraju ispalo da nije nista jasno.

Offline 9A1DL

• Newbie
  • *
« Odgovori #13 : 25. Studeni. 2010, 16:34:54 »
Ništa od   Primjedbe,    Žalbe,     Zamolbe IO HRS-a !!!!!!!
73
9A1DL

Offline 9a2ga

• Full Member
  • Carpe diem memento mori
    • 9A2GA HOME PAGE
« Odgovori #14 : 19. Siječanj. 2011, 22:38:43 »
Zlatko 9A2SB je na jednoj drugoj temi pohvalio promjenu glede nagrada za takmičare na "teškim bandovima" (uvijet dva i više dnevnika inače nema nagrade).Dobra odluka. Ali!

Ne znam da li mi je promaklo ali svojedobno je bilo govora o tome da će se svim učesnicima takmičenja dijeliti elektronske diplome.

Sada vidim da se u novim pravilima takmičenja u organizaciji HRS-a navađaju nagrade samo za, zavisno od takmičenja, prvoga, prve tri plasirane postaje po kategoriji te npr. diplome u nekim takmičenjima samo za prvih deset te plus najbolje plasirane YL i P stanice mlađih od 18 godina za 9A ACTIVITY.

Postavljam vrlo jednostavno pitanje:

Ako se smanjio broj tiskanih diploma kako je bilo rečeno zbog troškova, zašto se nije rješilo djeljenje elektronskih diploma za učestovanje sa naznačenim postignutim plasmanom ?

Npr. prošle godine u završnom 9A activity plasmanu su 142 postaje u raznim kategorijama koje su radile u više od 3 perioda.
Sve su se te postaje trudile raditi, odvojiti vrijeme za svoj omiljeni hobby, postigle su plasman kakav jesu ali što ostaje velikoj većini za uspomenu. Ništa. Osim za one koji su bili prvi (ili među prva tri), ostalima ostaje samo izlistavanje na WEB stranici. Da li će u časopisu izaći prikaz rezultata i to je upitno, obzirom na situaciju sa časopisom.

Dragi kolege koji odlučujete (jer neki kažu da forum nije mjesto za obraćanje IO-u HRS-a).
Da bi se postigao rezultat u 9A Activity-u među prvih deset, potrebno je puno truda i dobra oprema.
Četvrtoplasirani ove godine u 9A Activity-u neće dobiti ništa. Žalosno.

Diploma barem za mene nije samo komad papira.
To je potvrda da se organizator takmičenja zahvaljuje učesniku takmičenja na sudjelovanju i da istome na neki način daje priznanje za uloženi trud.

Ja sam prvi od takmičara koji se ne takmiči da bi bio prvi ,već da učestvujem i da se družim na radio-valovima sa dragim kolegama, a plasman će, nadam se, biti što bolji.
Ali!
Žao mi je da se taj moj trud ne "nagradi" barem diplomom za učestvovanje sa naznačenim plasmanom pa makar ta diploma bila zbog troškova i u elektronskom obliku. Ja ću istu lako preuzeti elektronskim putem i istu isprintati; ako mi se printa. To printanje će biti na moj trošak a izbjegnuli su se i poštanski troškovi.

Mi članovi HRS-a, nismo svi vrhunski operateri sa vrhunskom opremom.
Neki od nas neće nikada postići vrhunski rezultat, ali mi smo tu. Vjerni takmičari.
Vjernost se treba na neki način cijeniti.

Ponavljam i onaj dio koji je već bio rečen na ZRF-u Jarun 2010,  a važi i za KV natjecanja u organizaciji HRS-a:

- elektronske diplome smanjuju troškove
- elektronskim diplomama nestaju problemi sa "dežurnim skupljačima" koji preuzimaju na hamfestovima  diplome za desetke operatera i klubova (posebno važi za organizatore po 9A activity periodima; i oni bi mogli početi sa diplomama u elektronskom obliku).

Kakvo je Vaše mišljenje o tome?

Mislim da još uvijek nije kasno da se nešto takvoga napravi unatoč tome što su propozicije za 2011. godinu za sva takmičenja u organizaciji HRS-a već objavljena.

73 de Boris 9A2GA

P.S.
Za sada je samo 9AFF program napravio taj iskorak sa elektronskim diplomama.
Svaka čast dečkima iz 9AFF programa!

Member of HRS, RK 9A1ADE, RK 9A1WFF, ARRL, AMSAT NA, AMSAT UK