Autor Tema: 9A Activity 2010  (Posjeta: 3933 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
Odg: 9A Activity 2010
« Odgovori #15 : 17. Prosinac. 2010, 18:09:29 »

Znaci da bi to donekle funkcioniralo morali bi u log uvesti jos jedno polje a to je broj kanala na kojem je odrzan qso.
Ne radim bas FM konteste ali mi se cini da se stvari bespotrebno kompliciraju, mislim da za to nema bas jakih razloga.

Nekad se vodila i frekvencija. I kombinaciji sa CAT-om to nije nikakav problem.

Ja naprimjer napravim 2 qso-a na s16 i prepustam frekvenciju postaji 9axxx s kojom sam napravio posljednji qso, ali 9axxx ne zeli pozivati nego samo dijeli bodove. Sto sada? S16 zjapi prazan a ja vise nesmijem pozivati na tom kanalu. Nakon nekog vremena pojavi se 9abbb i pocne pozivati na s16 i ja napravim s njim qso i sad imam tri za redom qso-a na s16. Ima tu jos puno nacina da se zakomplicira, ali mislim da za to nema potrebe.

Ne zjapi nista prazno, na FMu je tolika guzva se simplexi brzo popune. Ideja je definitivno odlicna i rjesava problem "velikih" koji se ne zele maknuti sa frekvencije. Takve incidente smo imali i u nasem klubu, sjecas se?
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a7kxp

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #16 : 19. Prosinac. 2010, 07:28:15 »

Ne zjapi nista prazno, na FMu je tolika guzva se simplexi brzo popune. Ideja je definitivno odlicna i rjesava problem "velikih" koji se ne zele maknuti sa frekvencije. Takve incidente smo imali i u nasem klubu, sjecas se?
[/quote]

Pozdrav kolega ex 9a6ktb!
Čestitam na irskom viskiju.(iako je meni bolji škotski)

Kod mene ništa ne zjapi prazno,dapaće pasalo bi mi kada bi bilo praznije ili veći broj simplex kanala.Kod mene se non stop dešava da nemogu odraditi dalje veze jer je sve oko mene zasičeno u eteru,bez obzira kamo da antenu okrenem.(SSb nemam tako da moji rezultati ni ne mogu biti bolji)
 Slovenski model bi  napravio veću cirkulaciju ljudi po kanalima,kojih u biti ima malo tako da recimo kod mene ne bi to opet ništa značilo jer bi onda pola contesta slušao (jer frekvencija slobodna,ne nije)
 Moje je mišljenje je da bi trebalo razmisliti o povećanju simplex frekvencija u vrijeme contesta iako ne znam koje frekvencije bi uzeli.Nešto bi smislili.

U biti neznam što je najpametnije ???.

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #17 : 19. Prosinac. 2010, 23:49:52 »

Pozdrav kolega ex 9a6ktb!
Čestitam na irskom viskiju.(iako je meni bolji škotski)

Hvala, hvala, meni je draza domaca rakija, no tesko ju je spelovati :-)

Moje je mišljenje je da bi trebalo razmisliti o povećanju simplex frekvencija u vrijeme contesta iako ne znam koje frekvencije bi uzeli.Nešto bi smislili.

2m je naguran i uzak, tako da se ne moze nista znacajnije napraviti. Jedina opcija je raster od 12.5 kHz, no to povlaci toliko spricanja da se na "medjukanalima" ne bi moglo raditi.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a1ww

• Newbie
  • *
« Odgovori #18 : 20. Prosinac. 2010, 05:50:58 »

Ako se zelis takmiciti jedna od dobrih opcija ti je prelaz na vise bandove 70 i 23  cm jer tamo nema zime odnosno guzve.

Offline 9a7kxp

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #19 : 20. Prosinac. 2010, 07:28:27 »
Da uistinu točno, samo bih tu stvarno ubio dan na fm-u za nekoliko veza ;D

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #20 : 23. Prosinac. 2010, 21:07:51 »
Ops,vidim da je Krešo- 9A2HM bio vrijedan i umiksao svih 11 perioda.
Čestitam pobjednicima!
"Odokativnom" analizom,onako na brzinu,došao sam do slijedećeg:
     kategorija         ukupno dnevnika            9A-u plasmanu        9A-bez plasmana     stranci

144 A                       28                            6                         2                      20
       144 B                       12                            5                         3                        4
       144 C                     200                           53                       51                      96
       144 D                       47                           16                       18                      13
       435 E                       39                             6                       16                      17
       435 F                        8                             5                         2                        1
     1296 G                        6                             1                         1                        4
     1296 H                        6                             2                         4                        -

Nisam gledao koliko je po vrstama rada,nego me zagolicalo koliko je malo učesnika na 435 i 1296 iz 9A.Radim uglavnom na tim frekvencijama i za uho i dnevnik je milina okrenuti antene prema OK,OM.
Gudlak svima ,Zlatko 9a2sb op.na stanici 9A1CAW.

Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!