Autor Tema: 9A Activity 2010  (Posjeta: 3934 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6R

• Hero Member
9A Activity 2010
« : 18. Srpanj. 2010, 14:14:31 »
Danas 16 veza a kao highlight UR7D iz KN18JT 765 km.

73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a2sb

• Hero Member
Odg: 9A Activity 2010
« Odgovori #1 : 14. Prosinac. 2010, 11:11:27 »
Pozdrav čitateljima i naravno natjecateljima.
Prema propozicijama Aktivitija za 2010.ovo bi bilo gotovo sa periodom u studenom......ali!?!?
U kuloarima se priča da su "informacije odozgor" kako su neki "bliže vatri" tražili da se radi još i period u prosincu.Nemam ništa protiv , ali ako je to točno, trebalo bi to najaviti unaprijed,a ne u nedjelju 19.12. okolo 07ut.
Možda je to "patka" ali nikad se nezna.Neprijatelj ne spava!Možda nekome fali pikica pa ajmo dok drugi spavaju....joj,joj ::).
Bilo kako bilo,Česi,Slovaci,Austrijanci,DUR-Dresden imaju svoje konteste pa ćemo im se javiti kao i proteklih 30-ak godina.
Gudlak i bez podvala...de sb/Štopldorf
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #2 : 14. Prosinac. 2010, 11:39:15 »
Pozdrav Zlatko i ostali kontestaši

Službenog 12. perioda sigurno nema jer se propozicije pišu unaprijed.
Korisitm odmah priliku da vas sve skupa zamolim za provjeru tablice za ovu godinu i ako ima nekih krivih stvari da mi javite kako bi to mogao srediti.
Također ako ima, a da več nije spojeno, dva znaka koja su mjenjana tjekom sezone (prelazak sa 3 na 2 slova sufixa ili /p ili jubilarni znakovi itd...)

LP
Krešo
Kreso

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #3 : 14. Prosinac. 2010, 22:47:24 »
Hmmm, ako može jedna primedba.
Fino bi bilo, kad bi i u Hrvatskoj usvojili pravilo od maksimalno 2 veze na simpleks kanalu,a onda QSY, da onda aligatori ne viču, a oni mali nemaju gde.
U stvari, komu moram tu molbu poslati?

Offline 9a1ww

• Newbie
  • *
« Odgovori #4 : 15. Prosinac. 2010, 06:02:48 »
pravilo od maksimalno 2 veze na simpleks kanalu

Odlicna ideja, samo da ne stvori dodatne probleme kao npr. kako ukrotiti one koji to nece postivati?

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #5 : 15. Prosinac. 2010, 07:58:38 »
To pravilo se u S5 več odavna koristi, da bi se izbjeglo popunjavanje kanala sa "power" stanicama, jer je njihov broj sa 25kHz razmakom relativno mali (. Največi broj takmičara u 9A activity i S5 maratonu je upravo iz ovih krajeva, pa bi bilo super, da imamo što je moguče iste uslove za takmičare.
Pravilo u S5 je sledeče.
Veze na FM rade se po sistemu predaje frekvencije, što znači, da takmičar može napraviti na istom kanalu samo dvije veze, a treča na istom kanalu je dozvoljena tek posle 10 minuta ili posle veze, koja je u međuvremenu napravljena na nekom drugom kanalu.
Preporučuje se raster od 12.5 kHz na 144 MHz ali u praksi je to ponekad premalo, pa se primjenjuje 25KHz razmak.
Vrewmenski "prozori" barem za sada je tu negde. 9A activity od 8-12 UTC, U S5 malo kompliciramo, pa je u ljetnim terminima od 7-12 UTC a u zimskim od 8-13 UTC (može se i to menjati bez problema), OK i OM od 8-11 UTC.
Svaki prijedlog je dobrodošao.

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #6 : 15. Prosinac. 2010, 13:50:02 »
Krešo hvala na odgovoru,a ove moje lokalne "provokatore" moram poslati da prekontroliraju svoje veze "gore".
Gudlak i javim se u nedjelju u OK act.
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9a6jrz

• Jr. Member
  • **
    • 9a6jrz - osobna prezentacija
« Odgovori #7 : 15. Prosinac. 2010, 22:55:35 »
Jako bitna stvar je to da li su se primjenila dvostruka pravila u 9A activity natjecanju. I tada je nebitno da li se je Đuro žalio samo na klupska natjecanja ili na oba natjecanja paralelno.
Ne znam koliko klubovi - organizatori paralelnog natjecanja utječu na obradu rezultata i koliko im je to dopušteno jer obradu radi robot, a onaj dio koji se napravi pješke to mogu odraditi contest koordinator (vjerojatno samo Krešo i Miljenko).

Ovo što dalje pišem odnossi se samo na 9A activity
S obzirom da pravila nisu bila dorečena, trebalo se je striktno pridržavati istih. Tada natjecatelskom povjerenstvu ne bi niti stigla pritužba od Đure.

Čitajući Opća pravila UKV natjecanja u organizaciji HRS-a i Pravila UKV natjecanja 9A Activity contest još više imam dojam da je Đuro bio u pravu.

Prema onom skraćenom zapisniku kojeg sam čitao (IO_zapisnik_4_2010.pdf), imam dojam da je Povjerenstvo za UKV nešto zbrljalo i odgovornost prebacilo na druge (Klubove),  a ako se ustanovi da su stvarno u 4 i 7 periodu 9A activity natjecanja obrada rezultata onakva kako je napisao Đuro, onda to treba ispraviti da bude kako je prema Općim pravilima UKV natjecanja u organizaciji HRS-a, odnosno onako kako je obračunato u 4 periodu. Druga mogućnost je poništiti kompletno natjecanje (9A activity).

---------------
Čudi me još jedna stvar, a to je da nije bilo žalbi na snagu odašiljača, mada se je ponekad šuškalo o tome da se neki prijavljuju u malu snagu, a rade s velikom snagom. Većina je napisala stvarne podatke, ali opet moglo se je postaviti pitanje da li u dozvoli imaju prijavljenu tu snagu.

Malo je još vremena da se dotjeraju pravila za slijedeću sezonu. Trebalo bi uz pomoć UKV managera dotjerati i propozicije klupskih natjecanja da budu ista (osim Pokuplja zbog tradicije) i nedvosmislena.

---------------
Meni je svejedno kako će se sve to raspetljati jer ja nikada neću ganjati plasman :)
Stvarno je red da pokupimo sve što valja iz propozicija od susjeda iz S5
Propozicije mjenjati, ali koordinator neka ostane isti :)

Offline 9a1ww

• Newbie
  • *
« Odgovori #8 : 16. Prosinac. 2010, 06:19:36 »
Odlican prijedlog napravis 2 qso-a pa se maknes s kanala.

Pitanje je ko bi tu napravijo reda? ko bi i na koji nacin dokazao da je neka postaja napravila 2, 3 ili vise qso-a u nizu na istom kanalu? Kakve sankcije za prekrsitelje?

Zapravo puno neugodnog posla za organizatora ili kordinatora takmicenja.

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #9 : 16. Prosinac. 2010, 14:53:17 »

Pitanje je ko bi tu napravijo reda? ko bi i na koji nacin dokazao da je neka postaja napravila 2, 3 ili vise qso-a u nizu na istom kanalu? Kakve sankcije za prekrsitelje?

Nepostivanje pravila ponistava vezu koja je napravljena protiv pravila ili skida odredjeni postotak bodova, ovisno o broju prekrsaja. Stvar rjesava automatski robot, sto znaci da organizatori nemaju nikakvih problema jer je za sve i tako kriva tehnika.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #10 : 16. Prosinac. 2010, 14:55:49 »
Čudi me još jedna stvar, a to je da nije bilo žalbi na snagu odašiljača, mada se je ponekad šuškalo o tome da se neki prijavljuju u malu snagu, a rade s velikom snagom. Većina je napisala stvarne podatke, ali opet moglo se je postaviti pitanje da li u dozvoli imaju prijavljenu tu snagu.

Nije bilo prigovora jer se takav prekrsaj ne moze dokazati. No, moze se jako lako dokazati stvaranje smetnji i to poceti sankcionirati, ali OSTRO! To je daleko veci problem od bilo kojeg prestupa.

73 de 9A2B - Boris

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #11 : 16. Prosinac. 2010, 15:01:35 »
Vrewmenski "prozori" barem za sada je tu negde. 9A activity od 8-12 UTC, U S5 malo kompliciramo, pa je u ljetnim terminima od 7-12 UTC a u zimskim od 8-13 UTC (može se i to menjati bez problema), OK i OM od 8-11 UTC.
Svaki prijedlog je dobrodošao.

Vremenski raspored bi trebao biti jednoznacno definiran za cijelu godinu kroz UTC i trebao bi trajati sto dulje, tj. onoliko dugo ili dulje od trajanja bilo kojeg contesta u lokalnim zemljama. Uz to bi bilo dobro da se pravila koordiniraju, pa da se svi kontesteri mogu jednako vrednovati unutar jednakih uvjeta rada.
Kakvo je stanje sa Activity-tipom natjecanja u okolini (Srbija, BiH, Crna Gora itd)? Ako bi se natjecanja poklapala, bilo bi daleko vise ucesnika i daleko boljih rezultata, pogotovo kod operatora kojima je strano govorno podrucje ogranicavajuci faktor.

73 de 9A2B - Boris

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #12 : 16. Prosinac. 2010, 17:16:02 »

U S5 SW za vođenje dnevnika (besplatan) VHFctest4win za maraton traži od takmičara, da kod veza na FM upiše i broj kanala. Tako je sve b.p. i lako za robyja :)

Offline 9a1ww

• Newbie
  • *
« Odgovori #13 : 16. Prosinac. 2010, 23:39:29 »

U S5 SW za vođenje dnevnika (besplatan) VHFctest4win za maraton traži od takmičara, da kod veza na FM upiše i broj kanala. Tako je sve b.p. i lako za robyja :)

Znaci da bi to donekle funkcioniralo morali bi u log uvesti jos jedno polje a to je broj kanala na kojem je odrzan qso.
Ne radim bas FM konteste ali mi se cini da se stvari bespotrebno kompliciraju, mislim da za to nema bas jakih razloga.

Ja naprimjer napravim 2 qso-a na s16 i prepustam frekvenciju postaji 9axxx s kojom sam napravio posljednji qso, ali 9axxx ne zeli pozivati nego samo dijeli bodove. Sto sada? S16 zjapi prazan a ja vise nesmijem pozivati na tom kanalu. Nakon nekog vremena pojavi se 9abbb i pocne pozivati na s16 i ja napravim s njim qso i sad imam tri za redom qso-a na s16. Ima tu jos puno nacina da se zakomplicira, ali mislim da za to nema potrebe.

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #14 : 17. Prosinac. 2010, 08:26:20 »
Ja naprimjer napravim 2 qso-a na s16 i prepustam frekvenciju postaji 9axxx s kojom sam napravio posljednji qso, ali 9axxx ne zeli pozivati nego samo dijeli bodove. Sto sada?

Odeš na S17 i pozivaš. Ili ideš malo naokolo i radiš S/P.