Ostalo > Radio farovi

9A0BXP

(1/3) > >>

9a2sb:
Kad ide -ide!!!!!
Upravo mi je Karel OK1JKT-JO60RN rekao da je čuo 9A0BXP preko oblaka na JN77XJ.Kada je htio spotati nestalo je struje, jer je kod njega upravo jaka oluja.
JN85QJ-JO60RN....= 642km
On sada zna da je far 2-3kHz ispod fara u Beču pa će obratiti pozornost.Razgovor oko čujnosti fara možete vidjeti na KST-chatu.
U to vrijeme 11.35ut razgovarali smo ssb sa 59s raportima na 10368100.
Ajmo prileć pa poslije nastaviti!

9a3aq:
Simulacija napravljena uz pretpostavku da farovska antena na +50m ( od 145m ) i nisu uzete u obzir sjene konstrukcije stupa i antena  ( navodno čist azimut od cca 225° do cca 135° ). Vjerojatno postoji razlog, zašto antena nije mogla ići još više. Sada je na 5. platformi od 7 .
Pozicija stupa uzeta iz Google Earth a ne iz lokatora. Moram provjeriti u qrl geodetske podatke i visinu platformi.
U profilu prema Tebi vidljivo "zapinjanje " na Lončarskom visu.
73 !

9a3aq:
Zamolio sam TK5EP da  9A0BXP uvrsti na kartu 3cm beacona http://tk5ep.free.fr/rsmap/rsmap.php#
.. uvršteno.. TNX Patrick !
No trebati će preprogramirati Tiny u identifikatoru, jer je korektna lokacaja JN85PJ , a ne kako kuca !
U svemirskim razmjerima nebitno, ali ipak može biti i točno .
Naravno da bolje ovako radi, nego nikako !!!
Izgleda da je i povijesno korišteni EU lokator Brezovog polja IF47d bio krivo odabran. U ono doba se koristila ozalit kopija karte izrađivane u SRH. Konverzija IF47d daje točno JN85QJ, ali to nema veze s stvarnošću !
Google Earth i mali zeleni sve vide...
73

9a2sb:
Da, ako ćemo precizno JN85PJ92vo.
JN85QJ počinje od lijevog proplanka kada se ide od stupa prema piramidi,tj. putem unazad.....cca 50m.
Ako će to uticati na ocjenu prolaznosti....?...

e70t:

Pozdrav,

Pripreme za contest su u toku, pa me zanima da li je 9A0BXP  jos uvijek qrv na 10 GHz ili da trazim drugu
mogucnost za testiranje rx?

73 Vlado

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju