Autor Tema: 10GHz iluminatori  (Posjeta: 3667 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: 10GHz iluminatori
« Odgovori #15 : 15. Srpanj. 2010, 12:28:31 »
Napisao sam jedan clanak jos prije 2 mjeseca glede&unatoc prijelaza SMA/waveguide za 10GHz, ali izgleda da ce prije pasti snjeg nego izadje slijedeci broj HRS-a  ;D ;D

Uglavnom, koristio sam dimenzije koje je predlozio W1GHZ jer je on te prijelaze nakon izrade i izmjerio. Kako izrada zahtjeva samo koristenje vec postojecih dijelova, greske u izradi su minimalizirane (valovodi standardnih dimenzija, SMA konektori sa standardnom debljinom pina). Ostaje sammo tocno probusiti rupu na valovodu i tocno odrezati duljinu pina na SMA konektoru.

Po tim dimenzijama sam izradio 5 prijelaza i svi su imali karakteristike koje je autor naveo.
2RK predlazem ti njegov dizajn uz dodatak horna na kraj prijelaza...

Ovi TVRO corugated feedovi su dobri za na uho ali oni su radjeni za nesto vise frekvencije, pa su i oni prsteni u hornu malo kratki (plitki), cime ne dobivas ono sto ocekujes i feed se ne ponasa UFB na nasim frekvencijama..

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A2RK

• Newbie
  • *
Odg: 10GHz iluminatori
« Odgovori #16 : 15. Srpanj. 2010, 18:51:12 »
Gorane,

očito je to problem, ali po izradi ovog feeda i njegova korištenja neko vrijeme, nisam se bavio njegovim naknadnim dotjerivanjem i po obavljenim mjerenjima našao je mjesto u junk boxu. Kod izrade ovog feeda nisam primijenio ono što me praksa najbolje naučila i to na 24 GHz, a to je da je za podešavanje WG/SMA prijelaza najbolje koristiti komad mesinga istokaren na unutarnje dimenzije WG-a pa se onda njegovim klizanjem unutra - van stvar podesi bezbolno i bez zamaranja sa stotinkama milimetra.
S dual band feedom i TVRO hornom na njemu sam izuzetno zadovoljan.

73, 9A2RK