Autor Tema: HLJK 2010 (Tesla Memorijal)  (Posjeta: 7381 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
HLJK 2010 (Tesla Memorijal)
« : 22. Lipanj. 2010, 12:04:57 »
HB0DX JN47TC

A Team of 6 Guys will go to the 4th highest mountain of Lichtenstein. All Rig
will be fly by helicopter on the Augstenberg (2359m asl).

They will operate on
144MHz @ 9ele and @ 15 ele with approx. 1000W
432MHz @ 25 ele I0JXX with approx. 550W
50MHz @ 3 ele with 100W

If they got internet access they will be on the ON4KST Chat.

For Skeds over 900km please contact them via E-Mail dl1xaq (at) darc.de.

You will find all details here: www.qrz.com/db/hb0dx

Hope to here you in contest.

73s de Mark /DL1XAQ and Team of HB0DX

dl1xaq (at) darc.de ->> www.qrz.com/db/hb0dx

Offline 9a5st

• Sr. Member
Odg: HLJK 2010 (Tesla Memorijal)
« Odgovori #1 : 22. Lipanj. 2010, 16:29:43 »
Ne znam oče li radit koga iz 9A na 6m,pošto je ta kategorija u HLJK ukinuta,ali sugurno će radit
veliki broj 9A postaja na višim bandovima.
Pogotovo večinu od 7-8 9A postaja iz 9A microwawe kontesta!
73 de 9A5ST
Zeky

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #2 : 22. Lipanj. 2010, 16:37:45 »
9A5ST prije nego se uključiš u raspravu barem pročitaj šta je napisano u početnoj obavjesti teme.
Vidljivo je i bez prijevoda na neki tebi razumljiv jezik,ako takav uopće postoji,na kojim frekvencijama će raditi.
Hvala na pažnji.
Gudluk de sb.
« Zadnja izmjena: 07. Srpanj. 2010, 13:39:33 9a2sb »
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #3 : 22. Lipanj. 2010, 17:04:26 »
Je,je SB....samo je naslov HLJK2010 i uključeno 50Mhz
73 de 9A5ST
Zeky

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #4 : 22. Lipanj. 2010, 17:45:10 »
U ovogodišnjem HRLJK nema 50 MHz a na čiju dušu to ide svi znamo :P

73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #5 : 22. Lipanj. 2010, 22:09:39 »
Kad je već tako da je uveden 9A 50/70 mhz kontest,a isti bandovi isključeni iz ostalih kontesta...(taj i IARU 6m su jedini u nas)...
zašto se onda ne isključu i bandovi od 23cm na više?
I tu imamo 9A mikrowawe kontest i IARU UHF/SHF!
Eto štednje !!!
73 de 9A5ST
Zeky

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #6 : 05. Srpanj. 2010, 10:15:42 »
Odličan kontest za nama! Dobro vrijeme , dobre prilike i puno korespodenata. Na 3cm oboren osobni rekord u broju veza : ukupno 51!  Da nisam kasnio s početkom , radio cijelu noć i da nije bilo kvara rotatora ( raspala se tipka od stalnog finog ciljanja na 3cm!) bila bi i koja veza više.  Da bude uzbudljivo pobrinuli su se talijani s svojim SSB RS vezama. Totalo ludilo i kulminacija kontesta bilo je kada sam breknuo IQ1KW na SSB i on mi uredno odgovara QRX 3 minute  (ide  na 6cm , za S51ZO, svaka čast , jer ga je on i doveo na 3cm)  umjesto da mi da raport. Čuo se 59 , signal čist kao Es i istina da oblak neko vrijeme stoji na mjestu i visini, ali ovo su mi bile jako duge minute i naravno da smo se na kraju tih minuta jedva našli i čuli na CW. Sreća, pa je oblak na kraju popustio i signal se opet dignuo na moment da odradimo za moj ODX ikad.  RS prilike su bile dobre, ali oblaci su se izvanredno brzo mjenjali i s položajem i visnom tako da je to bila igra ciljanja od oblaka do oblaka posebno drugi dan. U nekoliko slučajeva "otvaranje" je trajalo samo par minuta jer se oblak pomaknuo ili snizio. Rasprostranjenost oblaka je bila takva da se u isto vrijeme moglo raditi na više strana i zato mi je drago da sam nanjušio južni oblak za I6 i naše 9A1IST ( TNX Adam, išli ste UFB). Drugi dan se ponovo moglo raditi iste stanice, ali moglo je i ne biti.  U subotu nas je pogodio oblak u kojem sam s visokom elevacijom odradio sve osim UT na BS.  Za UT se nisam mogao okrenuti u pravi olujni oblak iznad Pećuha preko kojeg je Mate,  9A4M radio UT5. Čestitke Mate  za odlične veze na 3 i 6 cm ( dobro sam vidio ?) i  novu zemlju!  Novi far BXP biti će dobar mamac za ove stanice na istoku.  Na 23 samo nekoliko sati rada. Prilike odlične pogotovo do 500 km. Nekoliko novih OK stanica sve random. Redni brojevi koje su davale neke  stanice na 23  iz OK i DL su iz zemlje snova. Na 3cm smo tu negdje.  Najbolji Njemci su me šišali za dvadesetak veza. S obzirom da su imali RS na F, ON, i G, OZ i nije tako loše u našem "bazenu". Stari lisac Adi, S55M imalo je  57 veza.  Jože, S51ZO je napravio 47.  Sve u svemu 51 veza i  9 DXCC-a u 180 stupnjeva slobode okretanja. Nije loše  ; )  A ovaj put je u igri i Super kup i to povijesni, prvi!

Hvala svima na vezama pogotovo domaćima: 9A3AQ, random nako dugo vremena, odličan signal Zlatko. 9A1IST RS forward. Odlično za 200 mW ( na 23 cm vrlo korektan signal za 1W).  Mate je rasturao na BS cijelo vrijeme i u najudaljenijim oblacima. Split je još uvjek predmet želja a 9A5AA nisam čuo za vrijeme testa. I da, zaboravih sada već vrlo standardne, i sve iskusnije samoborce, 9A1W. Hvala dečki za oba banda. Tu su i moji klupski lokalci 9A1CMS (to je samo 9 bodova, alipuno  bitnija bliska moralna  potpora!)

I za kraj, veza sa Teslom. Gromovi i munje kao u Coloradu Springs-u, od čega jedna kuglasta munja koja je trajala oko 2 minute.  Zanimljiva pojava... da to nema veze sa mojim čudnim refleksijama na 23 koje su se čule kao da netko nešto uključuje i isključuje : preamp ON-OFF?

« Zadnja izmjena: 05. Srpanj. 2010, 10:38:23 9A1Z »
Luci, 9A1Z

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #7 : 05. Srpanj. 2010, 12:32:14 »
Ma koji Split ???Srića tvoja da si sa te strane Dinarida jer bi ima jednu ili nijednu vezu pošto na jugu Italije nema prometa.
Jedina šansa ti je 9A2WA ;)

GL,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #8 : 05. Srpanj. 2010, 13:11:29 »
Evo da pozdravim ekipu...

Uglavnom, contest je bio OK osim što sam propustio RS na početku i startao sa 2 sata kašnjenja, što su me pojeli komarci i što nas je kiša oprala sat prije kraja...

10GHz
Dobra aktivnost, RS sa početka sam propustio, bolje reći prošao sam kroz njega autom u vožnji i tu izgubio dosta qso-a. Kiša sat vremena prije kraja me je potjerala sa 3cm a taj oblak je gušio dalje veze, išlo je samo s5 i 9a lokalno RS. ODX kod mene je OL4A iz JO60RN 619 km. Odradjen i jedan Poljak. Moglo se i više, jer ce čulo puno toga ali 200 mW i 60cm su malo pretanki za ozbiljnije rezultate. Završio sa 31 qso i 315 km/qso..
IQ1KW je "razbijao" sa signalom, jedan operator koji zna cw bi im dobro došao...
OK1VAM/p također bi mogao naći nekoga tko zna telegrafiju....
9A4M preko scp JN75 razbija, takodjer 9A1CMS i S51ZO
Konstantno ponavljanje grešaka:
-kod pojedinih postaja koje puste CQ CW loop po nekoliko minuta umjesto više kraćih poziva..
-pojedine postaje forsiraju SSB kod RS, što je puno teže primiti nego CW...

1,3GHz
Dobra aktivnost, promjenjive propagacije..
ODX IQ1KW SSB iz jn34op
puno slabije je išlo prema OK stanicama
dosta problema sa postajama na 2m koje probijaju u IF (i bez antene dolaze 59 na 2m)
uglavnom "turistički" rad sa 1w i 25el.loop završio sa 19 qso

144 MHz i 432 MHz - nemam pojma, tu se nisam mješao ovo natjecanje ali rezultati su OK...

Evo 3cm karte i qso-a

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A5AA

• Sr. Member
« Odgovori #9 : 05. Srpanj. 2010, 14:07:42 »
Nakon dužeg vremena ponpvo u Tesli na 70cm. Mikrovalovi drugi put.
Kasnio sa početkom zbog naglog kočenja sa autom da ne na..zim karlovčkog L vozača.
Tek na Matinom brdu vidio da je ispravljač za linear u k..cu jer je na njega pala torba sa alatom. Slijedio popravak od sat i više.
Nakon toga sve ok.
Dosta Čeha i Slovaka ali malo Nijemaca. Upućeniji kažu da su se napili zbog uspjeha u nogometu.
Po noći bilo nevrijeme sa puno vjetra, kiše i tuče a ja ostavio otvorene prozore od auta i ujutro našao vrapce provalnike kako se kupaju. Neka, "čistoća je pola zdravlja", a kod mojih tamo doli  se u nastavku kaže " a šporkica druga polovica".
Nisam siguran da je baš tako - imao sam dosta posla da očistim auto.
I da se ne misli da su svi Nijemci spavali, sat nakon takmičenja na 3cm RS odradio prijatelja Lorenz-a DL6NCI telegrafijom a zatim i SSB uz izvanrednu razumljivost.
Nakon svega minitulum uz ćevape i pivo.
Hvala Mati i Branku na gostoprimstvu.

73, Dragan

Offline 9a2ga

• Full Member
  • Carpe diem memento mori
    • 9A2GA HOME PAGE
« Odgovori #10 : 05. Srpanj. 2010, 14:19:07 »

Pozdrav svima,

Sa mojom skromnom opremom nije se baš dalo uraditi puno više ali poseban užitak mi je bio:

144MHz

- konačno sa HOME lokacije na 144 MHz (25W i A270-10 Cushcraft) uspio odraditi JN83 (9A1CIG i 9A2WA). Živio jug.  :)

2,3GHz

- odradio prvu vezu sa Matom 9A4M (nakon višegodišnjih pokušaja i raznoraznih peripetija)  :)
- odradio prvi puta S59P direktno bez refleksije (prošlo kroz prijevoj kraj Ponikvi na Medvednici)  8)

Po neznam koji puta se ponavlja da svako takmičenje donosi nešto novoga i zanimljivoga, samo treba biti uporan.

Nadam se da ću do idućeg activity perioda složiti do kraja 23cm transverter.

P.S.
U shacku pod krovom je bilo nesnosnih od +30,1 do + 32,3 C   >:(. Za ozbiljniji rad u ljetnim mjesecima ili moram sve preseliti u podrum ili ugraditi klimu.  :-\

73's de Boris 9A2GA
Member of HRS, RK 9A1ADE, RK 9A1WFF, ARRL, AMSAT NA, AMSAT UK

Offline 9a2vr

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #11 : 06. Srpanj. 2010, 02:45:03 »
Ovaj sam contest za divno čudo počeo na vrijeme i nisam kasnio! Za 432 Mhz, sve sam složio na rezervnoj lokaciji (tavan osn. škole). Zgodna lokacija za rad. Na krovu +33, a ispod krova još puno više! Ostvario sam 15-tak metara visinu antene od tla, umjesto standardnih 60-tak metara sa silosa, na koji nisam mogao računati. Antena 50 el DJ9BV na 13,5 m "boomu" i 100W linear sa pretpojačalom i 6 m H-100 praktički na anteni.
Nisam puno očekivao jer okolo sam imao dosta višeg drveća ali krenulo je odlično i bilo je super do ponoći, dok sam imao "materijala". Kasnije je stalo i ništa mi na CQ nije išlo, a na prijemu, skoro ništa novo nisam mogao pronaći. Onda sam i zaspao jer dok veze idu to me i drži, a kad stane ja spavam! Srećom, ovoga puta mislim da nisam uključivao memory keyer loop,HI!  Stvarno mi je nedostajao "cluster" da makar vidim gdje se otprilike društvo "skriva". Ujutro se kao nešto malo popravilo ali su me u međuvremenu ipak jači , 9A5AA i 9A5Y prešli. Inače,121 veza na 432 i oko 215.000 bodova ,što i nije tako loše.
Iskrene čestitke Draganu,9A5AA koji mi je "dao" dobrih 40 veza prednosti, a onda kada je krenuo...!
Svaka čast!

73! Božo, 9A2VR
Bozo 9A2VR

Offline 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #12 : 06. Srpanj. 2010, 09:01:26 »
Evo ,prošlo je i ovo najveće takmičenje :-)
Bez velikih priprema Bunkeraši su pošli radit ,pa kako najbolje ispadne  ;D

Stupovi sređeni ,BVO 3W spremna za 2m ;2x19el. Oblong ( Tnx 9A6C ) za 432MHz; 26el DL6WU za 1296MHz,26 elLOOP Yagi za 2320MHz ;Parabola 0,6m za 10GHz........ +Portabl frižider sa ledom.
Prvi dan Zeki 9A5ST i Jure 9A7PJT uz pomoć Ante 9A7JAP i moju malenkost ;dopremili sve na vrh Malačka i nakon montaže i obaveznog gašenja žeđi.........počelo je........ ::)
Veze se redaju ,dobro ide istok  :P
Sutradan ja sam se pojavio sa puno entuzijazma za 10GHz i 13cm,aliiiiiiiiiiiiiiiiii :o :o :o

Na vrhu se održavalo prvenstvo u gađanju glinenih golubova i jedino što nam je preostalo bilo je sakriti se u bunker i u ratnim uvjetima nastaviti kontest >:( ??? :P ;D
Ekipa lovaca se razišla tek oko 14 sati ,pa smo ipak odlučili postavit 10GHz ,ali ne i 13cm :-\

RS poviše Velebita donio je 3 QSO ,S55M Adi kao iz topa ,malo više šofiranja sa Matom 9A4M ; sa Talijanom kilavo ;D,
Čuo sam i I ,S5 i 9A farove na 10 GHz ,čuli još nekoliko stanica iz OE ali na kraju NIL.Malo smo predaleko za sjeverne oblake.Ovo je bilo rađeno na SP poviše Velebita i to na prekide jer su smetali drugi oblaci  između; kojih nema na radaru ,ali se zato dobro vide ;D 8) ::)
Na 432 vjerojatno FIRST SV-9A na 70 cm  ;) i dvije debele veze od preko 800km
Na 2m kratko otvaranje prema jugoistoku nam je ulepšalo dan i vjerojatno donjelo i ODX u kontestu 4x1IF te 2x 5B4 ;) 8)
 Na 23cm za nas loše propagacije , a 13 cm je zbog ratnih uvjeta ostao u autu :'(
Žao nam je što nismo prije mogli postaviti 10 GHz ,ali i ovako je dobro.
Nakon kontest Putujuči cirkus je rastavio ( šator ;D )opremu i zalili smo još jedan ugodni vikend.........
Zahvaljujem svima koji su okretali antene prema doli ......
Da se vidi da smo živi  ;D
Pozdrav od ekipe Bunkertaša
Mike  8)
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Offline 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #13 : 06. Srpanj. 2010, 09:38:02 »
Evo još malo slika od Ekipe Bunkeraša  ;D ::)
Nije tilo primit gori pa sad šaljem doli  ;)

Puno lipih i dalekih veza ,Esporadik ,TEP ,FAI ,F2 i Tropo kao ionih na CHATU  ;) ::)
želi ekipa BUNKERAŠA 8)
73 Mike :)
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #14 : 06. Srpanj. 2010, 13:34:53 »
Odlično Mike i ostali bunkeraši. Što bi tek bilo da nemate bunker  ;)

Drago mi je da je upalila opet veza prema kontinetnu. Baš me zanima gjde je bio taj oblak i da li bi i ja mogo u njega.  Mike, da li se čuje Učka?( BXV).

Pozdrav!

1z
Luci, 9A1Z