Autor Tema: AA VHF  (Posjeta: 9739 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2d

• Sr. Member
Odg: AA VHF
« Odgovori #15 : 06. Kolovoz. 2007, 07:47:35 »
GG

Eh, ti kao da si napisao "Brusje, selo moje malo ... "

Nekada se to govorilo ... i mi konja za trku imamo ... ali izgleda da danas vrijedi i ona ... kao janjac pred klanje...

73 de 9a2d

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #16 : 06. Kolovoz. 2007, 07:54:32 »
Ajde vi Dalmatinci pogledajte i ovu stranicu

http://dalmatinskapisma.bloger.hr/default.aspx?date=1.6.2007 , nećete zažaliti.

73 de 9a2d

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #17 : 06. Kolovoz. 2007, 10:12:12 »
Smajo cestitke na score-u... antene rade ok...
Koliko cujem 3ASF ima nesto vise od tebe...

73

Offline 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #18 : 06. Kolovoz. 2007, 10:43:24 »
Eeeee Bando Provokatorska !!!!!!!!!!!!
Uvatili vi staroga čovika u đir ,a ja samo rekreaciono poša odradit par veza u portabl da mi želja mine.........
Lokacija JN83EM Sv.Jure ,ali ne na Biokovu nego na Kozjaku 671m.
Da nema smetnji inband 59+++ od rasklopnog postrojenja 400kV Konjsko ,koji pokriva oko 100stupnjeva na sjever,
pozicija bi bila srednja žalost osim pogleda koji je prekrasan ;-))))
Radio sam sa 30 W +IC706+7el DL6WU , 33veze od 15-19 UT.
Ništa posebno ,a najduža veza IK2FTB/2 iz JN55EU oko 541 km.
Najviše smetnji ,čak više od 9A7B proizvodio mi je Čeh sa Biokova u rep antene :-))))(Kad nije DK7ZB Hi!)
Bura je derala muški ,a da bi antenu držao na pravcu vezao sam je žicom.....Hi! Hi!
1.

2.

3.

4.

Puno pozdrava Mike 9A2WA
Posebni pozdrav Martinu 9A3GE koji me je mnogo puta nasmijao svojim postovima Hi!
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

s56a

• Gost
« Odgovori #19 : 06. Kolovoz. 2007, 10:50:16 »
Smajo cestitke na score-u... antene rade ok...
Koliko cujem 3ASF ima nesto vise od tebe...

Verovatno bi kod stakiranja ovih 6L2 pomagao L/4 pomak srednje dve antene po S53WW receptu za bolji F/B?

Ili mozda DXCC provereni dalmatinski 3D recept :-)

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #20 : 06. Kolovoz. 2007, 11:34:56 »
Pa dobro Mikulka, dokle ćemo mi koji nismo ništa krivi gledat tvoje slike sa onon iston antenon od sedan elemenata koju san vidija još 1981godine i to no onin istin OG obujmicama od 18 mm? DOKLE?

I odma da kažen, zaista nemam smisla za te priče o smetnjama, jer meni nitko nije smetao, a posebno ne zlosretni OK1NOR koji se dobro bure nadimio na vrhu Biokova. jedva sam ga ulovio u pola conotesta, kolike mi je smetnje pravio.

Ne znam, šta ja znan, nisan ni inžinjer ni magistar (položio samo ONO/DSZ i tehničko crtanje na prvoj godioni FESB...), ali možda smetnje imaju veze s rezultatima mjerenja 2m prijemnika i predajnika kod DFF9IC, gdje je višekratno uslikani IC706 diplomirao sa SUMMA CUM LAUDE u oba slučaja, a posebno kad mu se smanji izlazna snaga, tu je car, kaže SM5BSZ. Znam da je područje faznog šuma terra incognita za veliku većinu nas radioamatorem obichinalis, ali ima tu nešto.

Osobno mislim da je najveći krivac za te smetnje onaj displej na IC706 i duboko sam uvjeren da bi smetnje nestale istog trena kad bi se displej ugasio. A , premda više nego laik i antitalent za tehniku, nekako mi se čini da bi za komforniji rad na 2m u tako paklenom okruženju kakvo je u JN83 puno promjereniji bio kakav stari, avaj i analogni, FT221, FT225 ili TS700G kojih se danas novovjeki znalci olako rješavaju po sistemu daj šta daš pa neka ga voda nosi. Još ako čovjek zna dvi riči engleskog i živi blizu chipoteke, može uz pomoć SM5BSZ čuda napraviti i od stare kante proizvesti više nego solidan uređaj. Ajde, progutao bi i TS711 uz ove spomenute, iako mi nije drag, ima displej...

Mike, prijatelju, stari, ako je samo to u pitanju, evo doniram "pass through" digitalni mjerač frekvencije koji trpi do 25 W RF snage koji se može spojiti na svaki takav del kantinjo, pa nek bar nešto zasvitili na slici. Jes da je proizvođač ALAN, firma ugleda i povjerenja za pririzat žile, ali šta ima veze jesi li 5 kHz doli ili gori? Važno je da je frekvencija oprana PERWOOLOM, tj čista. A najbolji PERWOOL proizvode baćuške, ti bar govoriš ruski ka materinji jezik,a ja mislim da bi 9A7B ekipa bila sretna da još netko smeta u JN83 osim nas.

Jel dogovoreno? GI7B sam dao prije 2 godine, evo dajem i agregat od 2 kW, ako triba, antenu, samo reci...

Ma, u zube ću sve odnt na vrh Kozjaka, ako triba! Nije mi prvi put, samo neka ima cisterna vode u blizini...

A šta je s ostalima, jesam li još kome smetao?

GG

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #21 : 06. Kolovoz. 2007, 12:04:51 »
I tako ja se vrati sa Sv.Jure JN83MI.4 godisnja doba proslo priko mene,sve osim sniga.8 stupnjeva C ! 8 el. yagi i IC 706.
Vise ga ne nosim,jer je skovaca!Antena dignuta na 4m od mogucih 11.Bura,ali sa svih strana...HI! A svita...ka da igraju Hajduk i Sparta.Sami OK,OM i di koji T9 i naravno kao predstavnik Torcide moja malenkost.Auta se nisu mogla okricat.
Ja isa QRT u 10:00 UT,jer je bilo krajnje vrime napustit bojiste.Uza sve uvjete i QRM od OK1NOR ja zadovoljan.Ko zna sta bi bilo do kraja kontesta,ovako 29 veza.Usputna piva u "VRATA BIOKOVA" uz miris jenjetine(170 kn/kg),kupanje u Brzet i "metla" doma.
Kazu na bingo..."vise srece drugi put"
73 de 9A5ST
Zeky

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #22 : 06. Kolovoz. 2007, 13:20:07 »
G-G

Kad sam bio mali i zločest, tukli su me RG-58 kabelom, i to onim rg-58C jeftinijim i od tada sam ga zamrzio  ;D
On ti nije dobar ni za tovara vezati za ogradu, da je barem teflonski mogao bi malo toga vašeg janjca svezati za ražanj, ali ni za to nije. Uglavnom poanta je, cijev je fi-50mm pa ti vidi koji se coax koristi, hehe.

Alo, ma slabo ste se vi najeli janjca po toj buri, pa znam ja da nemoš palit vatru na otvorenome i to još po buri, zato ti i dozivaš cisternu vode, da bi tobože mogao nešto peći  ;D

Prosjek qso/km je mali iz 2 razloga:
1. Kako vidim i i njemci i cesi koji vladaju na 2m mlate po svemu sta stisne mikrofon i ne mare za qrb prosjek nego za sto veci broj punti, kako su oni u Eu i ja se priagodjavam tome, kako bi rekli ovi koji nas vode sad smo u periodu prilagodbe i usaglašavanja. Ja sam na poglavlju o mlaćenju što više qso-a  ;D

2. Jedine veze koje ti mozes uraditi a da su ispod 350 km jesu, 2WA, 6R (kad nije ljut), 5ST, 5FM (jeli on odozdo?) i jesam li još koga zaboravio, ah da ove čehe koji su vaš došli špijunirati i popeli vam se na brdo. Drugi puta obuci uniformu i reci da morate zaplijeniti opremu na 24 sata i odradite kontest sa njihovim setupom i gotovo. Dakle to je to, svi ostali su preko 350 km.
Zato smo mi ovdje održali ubrzani tečaj i podijelili 2m ssb stanice kako bi tih lokalnih bodova bilo što više, hehe.

Go-go, reci ti meni, šta će tebi onda antene sa tako velikim F/B kad dole kod vas nema kako se kaze ni pasa, ti dakle ciljaš na čehe i njemce, pa odiza ti nitko ne smeta, najviše 3 IT9 stanice i jedna SV, ovih iz Z3 nema, ZA samo kad talijani fale sa brodom pa se zapice u obalu pa onda aktiviraju ZA, YU6 ili kako već po novome jave se samo kad mijenjaju državu i to je to. Čemu tolika panika oko F/B, ahaaa imaš straha da ti Libijci sa juga ne rade QRM?  ;D , je istina a ima i na Malti par jakih stanica ali one rade EME samo.

A dobro ajde, nije sve ni u luster klemama  ;)

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #23 : 06. Kolovoz. 2007, 15:48:39 »
A vidi se da nemaš pojam i to ti je...

ka prvo, odmah do naše lokacije je planinarski dom Vladimir Nazor u kojem se drži restoran na bazi janjetine.

Ka drugo, na 50 m od naše antene nalaze s dva žicom ograđena mrska objekta iz kojih 24 h na dan rigaju svi mogući i nemogući signali. Zamisli bilo koga i to je tamo. Azimut 90 stupnjeva.

Eto zašto mi treba F/B i sad kad ga imam, sad ste vi Istrijanci gotovi.

Eto tako.

Imaš još jedan contest za odradit, a onda sjedi, plači i gledaj kako to rade veliki dječaci...

Ne znamo dakle je 9A5FM, ne zvuči mi poznato...

Pa-pa...

GG

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #24 : 06. Kolovoz. 2007, 16:57:27 »
A jeste se vi babe raspričali. :P
Nemreš od vas do reči doći...sve ćekam svoj red...hi, hi.

Kak god da bilo, pozdravlam vas sve i one malo južnije (to tužnije) i one nešto više gore (to gore)...

Čestitam svima na javlanju koje sam čuo u nedelju a drugima na pokušaju, Mike-u na slikama i volji.

Kod mene nije bilo bure al je bilo burno, grlo me bolelo ko sam vrag, u neko doba mi prestal delat rotator, zalepil se za 180 i ni makac >:(, trebal sam kakvih dvajst minut da to rešim...propalo barem još sto veza...moš mislit... ;) Zalepil se kontakt u kontrolnoj škatuli.

Evo vam i mojeg samarija:

164 veze
44412 km.......kolko bu bodova tek strahujem, barem pet posto je krivo... :o Ovaj glupi CC robot bu me hništil opet.
                   Nemrem si pomoć, godine, sede lasi i brada...te brenka vina polak...se mi je krive.
Prosjek 271km
ODX 623 km JO50km x2

9A 24 komada
DL  9 komada
HA 9
I 16
OE 17
OK 22
OM 2
S5 42
SP 4
YU 19

Još sam bil na pol veze sa 2 IT9 al zbog smetnji veze nisu kompletirane, tak i par čehova. ???

Kak i Adam veli, velike smetnje i šum skroz od zapada preko severa na istok, jedino su YU išli nekak kak bog zapoveda, ostalo preko s9 neka glupost...a još i bivša braća sa alpa, tukli su maksimalno, tražio sam luknje po bandu i azimutu.

Sve u svemu, nije ni tako loše s obzirom na uvjete. Bil sam dosta i prema jugu, radil neke kroz 9A, Pašman, pa kaj se više sećam...još neke, vidi vraga 4qv nis ni čul, da on ipak nije delal sa veze sa kolbukom... :-\

Glejte malo kak to zgleda:

I tak, prošlo i to...

Najte kaj zameriti!

Tom
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #25 : 06. Kolovoz. 2007, 17:45:33 »
Sreća da ti se rotator zalijepio na jug, inače nikad ne bi uradili vezu. Zvali smo te nekoliko puta do podne, ali ništa. Tek te je Ivica 9A2BW uspio logirati  pred kraj priče.

Kako ono kažu, dok se nekom ne omrkne, drugome ne osvane, hi.

Nije valjda velik kvar djedice?

CU IARU

GG

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #26 : 06. Kolovoz. 2007, 18:22:57 »
Pozdrav !
Uradio sam 4 veze 9a5st/p,t91esp,yz4t i 9a6k.
Čuo sam još nekoliko postaja ali ih nisam zvao jer mi nisu bili int.
Naravno onima koji godinama ne šalju QSL kartice 0 bodova(zero points)hi hi.
Mike ne daj,uncuti su to !

9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #27 : 06. Kolovoz. 2007, 18:48:07 »
Sad bar znamo tko drži ključeve plasmana u JN83 lokatoru...

...

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #28 : 06. Kolovoz. 2007, 19:05:03 »
Sva sreca da smo mi imali škovacu od uredjaja i citavog Dreslera .....vec je u penziji ali mu je trebalo malo napuniti elektrolite. Sa citavih 15 m ASL stotinjak veza je ok. Nesto DL, OE I I8 IT9 OK OE YU i to sve sa nabrzinusklepaniom oblongom 13 el. by QT. Ostaci od napravljenih antena pa da se iskoristi i proba. Uz sve to i skolovanje mladih operatora i komplet ucinak na kraju je vise nego dobar. Jos da nije bilo QRM sa Biokova i Vidove gore bilo bi jos bolje.....hi. I poslije lagani brujet i bokun crnega i prodje jos jedan kontest. BTW vise odradjeno 9A/XX.XX nego 9A. Najvise muke sa 48 km qrb sa nekim tko je navodno na Murteru. CUL in septembarac....A bura ko bura, nebi bilo ugodjaja da nje nema. Toliko je bila jaka na jadnicku od rotatora da je trebalo prste drzati na kontrolnoj kutiji i u toku veze korigirati smjer a u svrhu kompletiranja veze. Bas mi je drago da nismo bili na nekoj cuki jer bi ovaj puta garant ostali bez sve 4 X 15 el Oblonga by YU1QT. Prosle godine bez M2 na Panosu. U koaliciji sa rotatorom i stupom pa je cifra vrtoglava. Ove godine bez gubitaka osim u kablovima. X 0.66 faktor skracenja.

73's de Leon 9A9L

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #29 : 06. Kolovoz. 2007, 20:23:20 »
A da probate sa još dužim yagicama i oblonzima pa se Bura možda  pridomisli i odustane jačat se sa snažnijima od sebe?

9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !