Autor Tema: AA VHF  (Posjeta: 9730 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a5st

• Sr. Member
AA VHF
« : 13. Srpanj. 2007, 12:25:03 »
Eto mene opet.Odo ja na Sv.Juru za kontest...ako mi ko cuku ne zauzme,a sumnjam bit cu par dana brzi...HI!
73 de 9A5ST
Zeky

Offline 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
Odg: AA VHF
« Odgovori #1 : 13. Srpanj. 2007, 13:43:31 »
E ,pa sad ne znam !!!!!
Danas je petak i 13 ...............vidićemo
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #2 : 13. Srpanj. 2007, 15:02:29 »
Nes,ne Mike! Bit ce hitna intervencia(prekid saobracaja) na silu izazvana!!!
73 de Zeky!

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #3 : 20. Srpanj. 2007, 14:09:42 »
Zeky, ja se na tvom mjestu ne bih previše radovao... Ima glasina da se na istu lokaciju sprema još nekoliko posada, od kojih jedna već drži u ruci ključeve planinarskog doma pod SV. Jurom, jer dolaze dan ranije...

9A7B ekipa opet izlazi na Vdovu Goru, ovog puta s 2x9 DK7ZB antenom, u nadi da će to bar malo pomoći oko interferencija iz omrznutog TV, PTT, GSM i ostalih objekata na vrhu. Sami sebi smetali dabogda... Antene su spremne, isprobane (a swr šta drugo, nema ga ...). YU1QT se potrudio pa simulirao vertikalni stack i poslao rezultate, pjesma, ali tajnu otkrivamo post contest, hi...

Za utjehu snaga za sada ista, samo 300W.

ALI... Za IARU u rujnu bit će pakleno... već se krivi aluminij za 4x9 i 4x6 YU1QT oblong, prvi u "H", a drugi u "I" konfiguraciji, GS35b samo čeka d aje upalimo, a za GI7b sve se zna...

Pa da se onda vidimo...

GG

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #4 : 20. Srpanj. 2007, 14:37:51 »
O ho ho,

"Uzalud vam aluminij Južnjaci" = "Uzalud vam trud svirači"

Gogo, evo mislim da cu se popesti negdje glede AA contesta i unatoč prijetnjama sa Juga i sa puuuno manje aluminija i sa samo jednom ili mozda nijednom Gi7b postići bolji rezultat od Vas.

Jer nije uzaludna ona, da ko blize oltaru ,misu bolje cuje.
Tako i ovdje, ko blize cesima i njemcima, taj ruši konkurenciju  ;D

No ,biti ce zanimljivo, GL i cujemo se.
Idem se kupati, a kad padne noc spremati oruzje za AA.

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #5 : 20. Srpanj. 2007, 15:21:52 »
E Gogo fala na info.Zato san i napisa da iden gori ,da nebi bilo zbrčke.Bilo bi lipo kad bi i drugi najavili dolazak,baš iz tih razloga.U ostalom postoje i alternativne lokacije.
A baš bi se okuša u onoj kategoriji iznad 1600m i 5w
Pozdrav svima od 9A5ST!
P.S.Ko prije djevojci...prije je uvati s drugim!
 :-\

Offline yu1qt

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #6 : 21. Srpanj. 2007, 12:20:06 »
O ho ho,

..."Uzalud vam aluminij Južnjaci" ...

Nesto mi kaze da nije,pogotovu ako i 9A6V iznese sve svoje oblonge tamo gde su namerili.Leone?
Andra YU1QT

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #7 : 03. Kolovoz. 2007, 19:47:41 »
A kako stvari stoje u JN83FM ove veceri 03.08.2007 u 20:45 , nista od AA ctesta...pogotovo sa Biokova.U Splitu ludilo,puse ni sam neznam odakle.A ko zna do Nedilje !!!
73 de 9A5ST

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #8 : 04. Kolovoz. 2007, 05:04:43 »
Zeky ne day se... To je samo obična bura koja na SV. Juri puše manje nego u Makarskoj... A jutros je oslabila, divota...

CU AA CHF.

GG

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #9 : 04. Kolovoz. 2007, 11:41:37 »
No frks Gogo.Odo ja pa sta bude.Jedino san siguran da je nakon kontesta kupanje u Tucepe.
73 i se CU in test.
9A5ST...Zeky

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #10 : 04. Kolovoz. 2007, 19:33:20 »
Znaci, pred party Alpe Adria sa luster klemama:
EA6VQ, EA3AVW, razni francuzići, streljana po Italijanima, Slovence sam pustio sa druge strane brda, Česi u portablu jos od proslog kontesta, njemci na odmoru, mrsavo  ;D, moglo bi biti zanimljivo (off course sve tropo, samo jedna Gi7b).

I naravno, ovo na slici nisu oblonzi, (oni koje Gogo savija)  ;D
Gogo, jeste spremni?

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #11 : 05. Kolovoz. 2007, 19:11:32 »
Ala šta si navalija, vidi se da si dobre volje... Kod nas bura ubila boga... Antene smo skidali pola sata prije kraja da ih bura ne skine bez nas.

COntest jako mršav, 115 veza, jako malo Talijana, ali zato je s novim antenama išlo odlično prema sjeveru, prema Sloveniji, a uspjeli smo uraditi i izvjesnog 9A4QV... Ništa od big dxova, ali zato posve dobar osjećaj prema sjeveru.

Imali smo 2x9 el dk7zb u luster klema varijanti, a na razmaku od 320 cm po savjetu YU1QT - isplatilo se. Zadržali smo odličan F/B, debelo bolji od 12 el dl6wu koju smo imali u UHLJK. Čak smo zvali CQ prema sjeveru, a imali i pile up iz YU, odakle smo u 10 minuta uradili kao cijeli protekli contest.

Smetnji na bandu je bilo neznatno u odnosu na HLJK, a zahvaljujući dijagramu mogli smo bez smetnji raditi i YU.
Slovenci i 9A su nam dolazili puno jače nego u prošlom contestu, HA i OK also.

Prilike su bile čudne, Italija isprva uopće nije išla, kasnije slabo i to sve iz smjera 210 stupnjeva - južna Italija. Na CQ nam se javio i OK1KFH od 732 km! Iz DL samo DL9RAR again, dost OE koji su svi bili jaki...

Ono što čudi, ali i raduje - čuli smo bolje nego obe postaje na Sv Juri, Biokovo, JN83MI, 1762 m asl... OK1NOR je imao iste antene i snagu kao i mi, ali smo ga prešli po broju veza i u par navrata na njegovoj frekvenciji odradili stanice koje nije čuo... Čudno.

Unaprijed se veselimo IARU contestu kad bi uz sada korišteni stack koji prelazi na poziciju drugog sistema na Vidovoj Gori trebao osvanuti dugo očekivani oblong sistem od 4x9 uz GS35b na poziciji prvog sistema. jedno je sigurno, neće biti dosadno.

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #12 : 05. Kolovoz. 2007, 22:25:20 »
Da da da da..........
I bura mu puse, pa sam i ja navalio, pa je bjezao pred burom, pa skidao antene, pa nema talijanki a feragosto počeo, ajoooj  ;D

Ček, pa reci ti meni kao iskusan majstor, kad su se talijanke lovile na njemce  ;D , mislim talijanske stanice na DK7ZB antene? Pothitno moraš promijeniti antene i biti će talijanki.

Evo ja sam ih natukao preko stotke (qso sa talijanskim stanicama) da ne bilo poslije nisam znao  ;D
Posebno za ovu priliku sam držao antene pola contesta prema jugu, makar i trošio vrijeme ali su antene gledale prema jugu kako Go-Go ne bi mogao reći da ne okrećemo antene prema njemu.

Dakle talijana ko pašte, dosta vrancuza, smjer DL zaboravi, izgleda da je bila neka oluja u tom smjeru jer je band na tih 30 stupnjeva bio pokriven krčanjem ili je netko tamo upalio veliki mlinac za kavu. Aaaaa, dosta 9A ali ovih uvoznih na odmoru. Odradio i one OK2KGB-ovce koji su bili u sloveniji i kooliko vidim rezultat im je mršav, neka vide kako je to raditi odavde, a ne tamo iz jo60 sa brda 1000m oko kojeg ima stanica ko pasa a sve ravno do Engleske.

Go-go, talijana je stvarno bilo dosta i to pogotovo okolica Rima i jedinice i dvojke na "zahodu", sva sreća da su vrancuzi i španjolci furali neki kontest od dan ranije, pa smo mi popili g...o koji smo to radili rekreativno dan ranije, objasni ti njima na 1000km da je to neki drugi kontest a ne onaj od jučer  ;D

Smetnji od stanica baš i nije bilo previše, standardno IK5ZWU/6 ali ovaj puta samo na cw tako da je pokrio samo prvih 200 khz banda, not bad.

Inače jači signal je imao Mike sa 30w i 7el nego vi sa Brača, niste valjda štedjeli na struji?
Evo par fotki statistike (iz nemasiranog loga), ono šta se dalo uraditi sa 4x5el, 350w, ft-857d.

P.S. a 9a5y je prepisivao veze iz callbooka  ;D razbijali su po bandu
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #13 : 06. Kolovoz. 2007, 04:42:01 »
Sad bi ja triba reć da nam antena nije bila prema tebi kad smo radili,ali neću...
Lako je Miki radit s njegovih 30W, vidija bi ga ja da upali 300W kako bi mu išlo? Očito smo imali previše snage, a vjerojatno je i antena bila prevelika. Drugi put stackiramo 9x2 umjesto 2x9, očito to gre bolje...

Očito smo radili u dva različita contesta, šta drugo. Kod nas je prema Italiji netko podigao zid, ne bi ni Blanka Vlašić preskočila. Lako je tebi lupat EA i F kad ti je Davor zagrijao troposferu jou HLJK, još se dimi... Kao da te ne znam...

NIkad nisam bio veliki meštar za Talijanke kome voi Istrianci, ali kvesta volta njente i basta.

Drago mi je da je konačno netko odlučio raskrinkati tajnu uspjeha 9A5Y... Stvarno je dosta tih callbook prvaka, hi...

Možda ima nešto i u prijemniku, meni nitko nije smetao, posebno ne taj Ik5ZWU/6. Vjerojatno mi je predobar mixer, ko zna? A onaj DL9RAR mi već ide a nerve, pitao sam ga ima li brata ili bar susjeda. Koja je to fora u dva contesta od svih DL raditi samo niega?

Čuo sam i ja te OK2KGB momke, ali budući da ne volim petljati s tajnim službama nismo uradili vezu. Jednao bi prošao i K4CIA pa i 9A6SOA... No mercy...

T'ga na jug, kume moj, nije samo dobar Z3 crnjak, nego i dalmatinski 2m horror. Ko ne viruje, neka dođe probat. Ali NE! Mi se ne damo pripast od vas istrijanaca s vertikalnim stackovima i logovima prepisanim s QRZ.com-a!

I kad si već slika onu svoju antenu, mo ga si i reć šta je to. A i oni kabel za faziranje mi jako sliči na RG58, ili je ciev debela pa mi se samo čini?

Šalu na stranu, bio je ovo contest apsurda, što se najbolje vidi po tome da s Brača čujemo bolje nego oni na Biokovu, a i po tome da marginalci poput 9A4QV odrade sve te nepostojeće veze s bezveznom antenom... I s FT857...

Uglavnom, kapito... triba smanjit antenu, smanjit snagu, i po mogućnosti ostat doma pa će sve bit u redu... A ne se sušit po Vidovoj Gori ka drniški pršut. I nabavit kakav gori prijemnik, da mi bar netko smeta, što nije uspjelo ni kolosalnom signalu 9A2WA. O IK5ZWU neću ni trošiti riječi. Neš ti frajera... Priznajem samo Radio Zagreb II program i TV Dalmaciju. Da biš meni smeta moraš biti bar 50 MHz daleko i 50 m preblizu.

Ma ajte svi skupa lovit rake (u Splitu bi se još reklo "... govnjare na Matejušku", ali kome ja to pričam...).

E sad, zašto drniški pršut, a ne braški, o tome drugi put...

GG

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #14 : 06. Kolovoz. 2007, 04:48:25 »
Adame, izvinjavam se, jer sam zaboravio spomenuti.

Prosjek qrb-a vam je bijedno mali, he he he... Kod nas ima nešto preko 40.000 bodova na 115 veza. Da pola contesta nismo vrtili janjca na ražnju vjerojatno bi vas prešišali, ali neka vam bude. Bar nismo ostali gladni...

A pari mi se da imamo i OK više od vas. O YU da ne govorimo... Eto u čemu je tajna našeg uspjeha...

A možda bolje da ne spominjem puno te janjce i ostalo, da nam se ne bi kakav funkioner pridružio u smislu podrške i laganog aplauza u očekivanju papršnjaka...

Ma ljudi, triba znat i to je to... Zaludu antene, zaludu snaga, callbook mi dajte...

Ala...

GG