Autor Tema: Mikrovalni SMA relej  (Posjeta: 1106 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
Mikrovalni SMA relej
« : 29. Svibanj. 2010, 21:00:35 »
Pozdrav,

probao sam traziti na netu podatke u ovom Teledyne mikrovalnom releju CS33S6D i nasao sam samo da se napaja od 24 do 30V i da mu je gornja granicna frekvencija 33 GHz. Zanima me ako netko zna koliku snagu moze podnijeti na 10 GHz?

http://www.aptecelectronics.com/images/cs33s6d.jpg
EME enthusiast

Offline 9a2sb

• Hero Member
Odg: Mikrovalni SMA relej
« Odgovori #1 : 29. Svibanj. 2010, 22:22:58 »
Prema tvorničkim podacima oko 30W,evo link pa provjeri prema grafu na 9.stranici....Gl
http://f1chf.free.fr/fichiers/Teledyne%20CS33S1C.pdf
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #2 : 30. Svibanj. 2010, 09:35:08 »
momci, zahvaljujem se na odgovorima a posebno na datasheetu.

Relej moze sigurno raditi do 15-16W na 10GHz u CW modu, i pod uslovom da nije hot switch.
Ok, znaci moze bez problema hendlati 5W kontinuirano na 10 GHz. Sto tocno znaci hot switch?

Za vece snage bolje je koristiti WG switch
imam posebno prijemnik i posebno predajnik, da li je moguce koristiti feritni WG cirkulator, ako zelim spojiti uredjaje na jednu antenu? Koliko obicno iznosi izolacija izmedju porta 1 i 2?
EME enthusiast

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #3 : 30. Svibanj. 2010, 11:02:22 »
Hot switch... to ti je isto kao i hot line number  ;D ;D ;D ;D

Hot switch ti je kad preklapas rf koji je vec na kontaktu. Pri tome kod preklapanja kontakta dolazi do prelaznih pojava, jednostavno receno, dolazi do iskrenja i kontakti se mogu zalijepiti, potrositi, izgoriti itd itd...
Da bi se to izbjeglo, koriste se sekvenceri za preklapanja ,gdje najprije preklopis relej a tek onda dovedes RF na njega...

Waveguide cirkulatori imaju cca 35dB izolaciju...
Ali!! kod tebe se postavlja drugo pitanje, sta se desava ako ti je swr antene velik??
Sta mislis, gdje ide reflektirana snaga??

Comprende?

5N/9A4QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #4 : 30. Svibanj. 2010, 19:24:08 »
DB6NT prijemnik izdrži 1mW ili 0 dBm-a . Prema tome i snazi predajnika najbolje odrediti potrebnu izolaciju RxTX. 1W= 30 dBm-a znači rele od oko 50 dB razdvajanja je više nego OK za te snage.

1z
Luci, 9A1Z