Autor Tema: VX-8GR vs TH-D72  (Posjeta: 2132 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
VX-8GR vs TH-D72
« : 13. Svibanj. 2010, 08:34:57 »
Evo nam Daytona sa hrpom noviteta medju kojima su i dva "aprs vokca".

Yaesu je napokon "istwikao" VX-8 uredjaj do svoje trece verzije VX-8GR koja je napokon skrojena po zeljama korisnika (kupaca). Tako da zadnja verzija VX-8GR ima dva banda 144/432, max 5w, dual RX do 999 MHz, ugradjeni GPS, smart beaconing, full APRS msg support itd. Izbaceni su Bluetooth, 220 mhz, 50mhz i i jos neke stvari koji su malo koristene.
Cijenom najnizom od tri verzije (cca 400 USD bit ce vjerovatno best buy). Cekamo review nakon navale na uredjaje u Daytonu. Mislim da bi to mogla biti napokon - treca-sreca. Uredjaj koji bi svaki pripadnik gorskih, sluzbi spasavanja, vatrogasaca pozelio imati.

Dok ce Yaesu prodavati svoj novi uradak, Kenwood ce prikazati tek prototip novog TH-D72 koji takodjer ima slicne funkcije ali sa dodatkom mini USB porta. Yaesu jos uvijek koristi serial port za komunikaciju. Kenwood bi svoje TH-D72 modele poceo prodavati tek na jesen/zimu ove godine. Biti ce zanimljivo vidjeti da li JVC-Kenwood moze parirati malome VX-8GR divu.. ;D
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2d

• Sr. Member
Odg: VX-8GR vs TH-D72
« Odgovori #1 : 13. Svibanj. 2010, 09:03:48 »
Kad u Daytonu bude izložen prvi uređaj (CW/SSB) za 70 MHz, ja odmah rezerviram kartu (možda u mom slijedećem životu, kada budem morski crv).

73 de 9a2d

Offline 9A3WP

• Jr. Member
  • **
  • @DK3WP (EMCOMM only)
Odg: VX-8GR vs TH-D72
« Odgovori #2 : 14. Svibanj. 2010, 13:54:40 »
Pozdrav...

Sjećam se kad sam čini mi se još dosta davno prvi put vidio taj neki Yaesu uređaj iz "VX" serije kod Igora, 9A7BBD.
Tada nisam mogao vjerovati da je uređaj tako malih dimenzija A samo što nije "kavu mogao skuhati" !

U međuvremenu nabavio sam povoljno rabljeni "VX6", ali nedostajalo mi je što nema dva RX istovremeno pa sam
isti prepustio Dejanu 9A6BDG, a ja sam ubrzo nabavio "VX7R" - oba od S5 kolega. Uređaji su još dan danas u
odličnom stanju - skoro kao novi ! Zanimljiva perverzija bila bi da imaju još SSB demodulator kao npr. Kenwood TH-F6.
Jednom prilikom "šetkarao" sam Julijskim Alpama i prisluškivao ekipu 9A1W u natjecanju Alpe Adria VHF (kat. CW)...

Novi "VX8" nekako me uopće nije privukao. Nema mi ono nešto radioamatersko, djeluje kao neki "auto radio".
Tipkovnica (keyboard) mi je katastrofa, barem u odnosu na stariju "VX" braću. Šteta što akumulator (baterija) nije fizički
jednaka bateriji "VX6" odnosno "VX7" koje su identične. Bluetooth bi bio zanimljiv da ga nisu zatvorili na isključivo "Yaesu accessories" - O.K. sad u spomenutoj "GR" verziji odustali su od BT !? Dobar im je štos da se GPS RX može fizički spojiti direktno na uređaj ili pomoću ext. mikrofona...

U svakom slučaju slažem se da je "VX" serija uređaja odličan odabir za pripadnike gorskih, službi spašavanja, vatrogasaca...

P.S.
Koji VHF/UHF kanal (QRG) se podrazumijeva za komunikaciju "na terenu", S20 (145.500) ?

@9A3WP @DK3WP