Anketa

Da li ste u klubovima pro?itali i raspravili Dnevni red Skupštine HRS u Kraljevici 2010. g. ?

ne zanima me rad upravnih tijela HRS
1 (4.8%)
nisam znao za sjednicu Skup
0 (0%)
nisam vidio Dnevni red
2 (9.5%)
nisam primijetio ne
1 (4.8%)
u klubu nismo raspravljali o to?kama Dnevnog reda Skup
4 (19%)
u klubu smo raspravljali o to?kama Dnevnog reda Skup
1 (4.8%)
zastupnici mojeg kluba u Skup
1 (4.8%)
nitko me nije pitao za moje mi
5 (23.8%)
ne podr
2 (9.5%)
podr
4 (19%)

Ukupno Glasova: 21

Autor Tema: 9A0BBS - RIP  (Posjeta: 7094 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A4OE

• Sr. Member
Odg: 9A0BBS - RIP
« Odgovori #15 : 18. Travanj. 2010, 09:30:22 »
Članak 30.

Skupština pravovaljano odlučuje ako je na sjednici više od polovice predstavnika redovitih članova Saveza u Skupštini. Ako Skupština nema kvorum iz prethodnog stavka, redovita  Skupština može, nakon 30 minuta čekanja pozvanih članova, početi s radom i donositi pravovaljane odluke ako je nazočna najmanje trećina članova Skupštine. Tijekom rada Skupštine kvorumom se smatra onaj broj zastupnika koji se nalazio na početku rada Skupštine te ga nije moguće smanjivati tijekom rada.

Skupština donosi odluke natpolovičnom većinom nazočnih članova Skupštine, i to javnim glasovanjem, osim u slučaju kada Skupština odluči da se o pojedinom pitanju glasuje tajno.

Izborna Skupština pravovaljano odlučuje ako su na sjednici prisutne dvije trećine zastupnika Skupštine. Ako nije utvrđena dvotrećinska većina, zakazuje se novo zasjedanje Izborne skupštine u roku od 30 dana.Ako se i tada neke članice, odnosno njihovi zastupnici, ne odazovu, primjenjuje se stavak 1. ovog člana.

Nazalost pocetak snimke gdje se je govorilo da nema kvoruma i da se mora cekati da se sakipi je izbrisan.

Citam ovaj stavak dva citiranog clanka i nije m bas jasno, koji je potreban broj glasova da bi odluka bila valjana pri tajnom glasovanju.

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #16 : 18. Travanj. 2010, 09:47:19 »
Ne vidim u cemu je problem, HRS je samo donio odluku o prestanku financiranja PR-a. Ako su sire narodne mase upravo shvatile da bi PR trebalo odrzavati i modernizirati neka svaki od klubova skupi cca 2000-5000 Kn i osnuje fond te ekipu koja ce se brinuti o PR-u na podrucju RH. HRS ce sigurno izaci u susret po pitanju smjestaja opreme na lokacije OIV-a i ostalih vlasnika slicnih lokacija.

Entuzijazam je super dok traje, tada se ne pita jel se moze, ne moze ima li para ili nema, no prije ili poslje ako ekipa koja radi i koja se zrtvuje nema nikakvu podrsku od korisnika nego samo kritiku SVE PADA U VODU.....

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #17 : 18. Travanj. 2010, 09:59:08 »
Evo jos malo za razmisljanje  "Poslovnik o unutarnjem ustrojojstvu i nacinu radu skupstine HRS-a"

clanak 60

Predsjedatelj daje na glasovanje prijedloge redoslijedom kojim su podneseni. Ako su tijekom rasprave u odnosu na osnovni prijedlog podneseni dopunski prijedlozi ili amandmani, prvo se glasuje o dopunskim prijedlozima ili amandmanima, a potom o osnovnom prijedlogu u cjelini.  

Nekoliko puta sam pregledao snimku i nigdje ne vidim da se glasovalo o prijedlogu g. Jugovica da se tocka skine sa dnevnog reda. Vidi se samo da je glasovano o prijedlogu IO.
Prema gore citiranom clanku trebalo je prvo glasovati o prijedlogu g. Jugovica a onda o prijedlogu IO.

Dali je snimka kompletna, osim onog dijela sa pocetka koji je izbrisan?
Dali se ovakvom snimkom namijerno manipulira, da bi se ostali koji nisu bili na skupstinu dovedu u nekakve nedoumice?

« Zadnja izmjena: 18. Travanj. 2010, 11:20:16 9A4OE »

Offline 9A3WP

• Jr. Member
  • **
  • @DK3WP (EMCOMM only)
« Odgovori #18 : 19. Travanj. 2010, 11:04:47 »
Snimka je naravno vjerodostojna, u to nema sumnje.
Bio sam nazočan na sjednici Skupštine u cijelosti.
Početni dio nedostaje vjerojatno iz razloga nekih tehničkih poteškoća.
Siguran sam da to nije namjerno tako ispalo i nema tu nikakvih manipulacija.

A zapravo je prava šteta što nedostaje početak jer baš je Prof. dr. sc. Ante Markotić
kao gost u uvodnom govoru na Skupštini HRS spomenuo da su nam predpristupni
fondovi EU ("koji su namijenjeni upravo i isključivo razvoju civilnog društva") prilika za
financiranje odgovarajućih programa.

Ako me sjećanje ne vara čini mi se da se "boom" Packet radija u S5 dogodio između
ostaloga i zahvaljujući od strane EU još davne 1999. godine sufinanciranom projektu
"Digitalni mostovi - hitri packet-radio":
http://lea.hamradio.si/~s53mv/dmostovi.pdf
http://s53m.com/phare/

Ako je to Matjaž tada sa kolegama iz S5 uspio napraviti, kada bismo mi nekim pukim
slučajem bili zainteresirani možda bismo uz Matjaževu privolu njegov novi projekt
http://hrvhf.net/forum/index.php?topic=1338.0 - "Ne-brezhibni protokol"
mogli kandidirati i provesti u 9A...

Za početak dovoljno bi bilo uložiti sredstva u izradu programa
(HZTK? neka agencija? ekipa S5?)...

Naravno za početak bismo trebali biti iskreni sami prema sebi i sa sobom rasčistiti
da li mi tako nešto želimo i da li smo u stanju realizirati. Prema srodnim raspravama
na našim forumima nekako mi se čini ništa od toga. Nema tko, zar ne?

Tako ispada zapravo da je i odluka Skupštine HRS opravdana.
Navedeno ne znači da to neće imati posljedica, ali to je valjda već sasvim nova tema.
@9A3WP @DK3WP

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #19 : 19. Travanj. 2010, 12:21:33 »
Snimka je naravno vjerodostojna, u to nema sumnje.
Bio sam nazočan na sjednici Skupštine u cijelosti.

Tako ispada zapravo da je i odluka Skupštine HRS opravdana.

Dali se glasovalo o prijedlogu Borisa?

Offline 9A3WP

• Jr. Member
  • **
  • @DK3WP (EMCOMM only)
« Odgovori #20 : 19. Travanj. 2010, 13:06:33 »
Dali se glasovalo o prijedlogu Borisa?

Ne, nažalost !

P.S.
Pri "kvotanju" mojih navoda pogrešno si povezao prve dvije navedene rečenice sa trećom.
Treća se odnosi na one 3 rečenice neposredno prije iste (glasna razmišljanja o tome koliko
želje i mogućnosti za realizacijom projekata imamo), a ne na samu proceduru sa sjednice
Skupštine !
@9A3WP @DK3WP

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #21 : 19. Travanj. 2010, 14:01:53 »
Prihvacena kritika, kad sam citirao posljednju mislio sam na nesto drugo.
Ako se nije glasovalo o protuprijedlogu, a podnesen je pismeno i obrazlozen usmeno, dali je predsjednik skupstine vjesto izmanipulirao delegate ne davajuci im mogucnost da glasuju o protuprijedlogu?
Dali je na takav nacin valjano ono sto je skupstina izglasala?
Ocito je povrijedjen clanak 60.
Kako nitko od delegata i clanova radnih tijela  skupstine nije upozorio predsjedavajuceg da krsi poslovnik o radu skupstine, znaci li to da ga nepoznaju?

Ceka se zapisnik sa skupstine pa da se vidi sto tamo pise.

Offline 9a5baa

• Newbie
  • *
« Odgovori #22 : 19. Travanj. 2010, 14:39:28 »
Mislim da u HRS-u nije problem jer svakome tko ima volje i želje nešto napravit izađu u susret. Jedini problem po meni je što neki još "žive u socijalizmu" i očekuju da to uvik netko drugi napravi umjesto njih. PR je najbolji primjer za to!
Tribalo bi ovako, tribalo bi onako, a nitko neće "prstom da mrdne"...

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #23 : 19. Travanj. 2010, 18:38:38 »
Mislim da u HRS-u nije problem jer svakome tko ima volje i želje nešto napravit izađu u susret. Jedini problem po meni je što neki još "žive u socijalizmu" i očekuju da to uvik netko drugi napravi umjesto njih. PR je najbolji primjer za to!

Čista 10.ka!!!

de 9A8WW

Offline 9a3aq

• Full Member
« Odgovori #24 : 19. Travanj. 2010, 19:28:44 »
Odluka stoljeća izčitana s videa ( jer zapisnika još nema ) je:
a) PR mreža se gasi jer nema novaca za održavanje
Znači treba ići okolo i sve pogasiti  ::)  i možda opet nešto potrošiti ?

Zar odluka nije mogla biti i ovakva:
b) Nemamo novaca za održavanje PR mreže. Ostaviti ćemo mrežu u ovakvom stanju dok sama radi. Možda se u dogledno vrijeme financijska situacija popravi ili ćemo biti za neko vrijeme pametniji, pa pustimo mrežu da radi sama.Neki vrijedni pojedinci ( 9A2RI, 9A2EI, 9A2LI...-sigurno sam neke zaboravio-molim bez uvrede !)  i sada održavaju pojedine čvorove kako za svoj gušt ( i gušt nas ostalih ) tako i za svoju loffu .

Zašto uništavati=gasiti ?????????????????????????????????????????
73!

Offline 9A3LI

• Sr. Member
« Odgovori #25 : 19. Travanj. 2010, 23:43:04 »
Ne vidim u cemu je problem, HRS je samo donio odluku o prestanku financiranja PR-a.

Pa ja nisam baš tako čuo.
Daj ti preslušaj to još jednom.
Pitanje nije bilo da se prestane financirati već da se ugasi ili sam ja krivo čuo?
Tj. dano je na glasovanje.
Kasnije je netko spomenuo prestanak financiranja ali rečeno je da se PR mreža gasi a oprema prenamjeni u druge svrhe !!
Koje su to druge svrhe?
Gdi se mogu koristiti npr. WBFM stanice?
Jel to bude prenamjena poput onih 1.2Ghz FM 9600bps postavljenih duž obale koja je netragom nstala?
Kakav je to predsjednik koji ne zastupa radio-amatere već od istih traži neki ISO9001 ili koji već !?

I na kraju će biti onako kak si napisao a iz razloga da će ZTK nestati a sa njime i HRS pa će klubovi
ostati udruge građana i sastajati se u prvoj birtiji a u "projekte" ulagati onoliko kolko nam ostane
jer više nismo mogli piti !
 ;D  ;D

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #26 : 20. Travanj. 2010, 07:01:37 »
Već sam pisao PR-u pa nemam što puno dodati.Ali je činjenica da sve što je trulo mora i pasti!.
I kako je jedan pametnij od mene davno napisao:"Nešto je trulo u državi Danskoj !"
Shvatite kako vam paše ;)

73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9A3WP

• Jr. Member
  • **
  • @DK3WP (EMCOMM only)
« Odgovori #27 : 20. Travanj. 2010, 08:05:05 »

Čista 10.ka!!!

de 9A8WW

Adi, nažalost nije sve baš tako jednostavno...
Ima nešto i u tome što kaže 9A5BAA, bez daljnjega...ali većina ljudi se ovdje u 9A
sada bori za golu egzistenciju...a dok su neki bili altruisti i zapravo naivci drugi
su mislili samo na svoj džep...a ja sam o tome govorio još pred kojih 10-15 godina...
@9A3WP @DK3WP

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #28 : 20. Travanj. 2010, 19:54:49 »
Grrrrrrrrrrrrrrrrrrr......

NHF Hajde da malo pojednostavnimo ovu zvaku....

Postoji li ovdje grupa HAM-ova koji su spremi NA SEBE preuzeti odrzavanje PR mreze na podrucju RH i napraviti plan razvoja i odrzavanja PR za narednih 5g. To znaci da trebau predvidjti tim za odrzavanje, plan i razvoj mreze, lokacije cvorova, povezivanje cvorova, lokacije za opremu, vrstu opreme, administrativni ,(BIROKRACIJU), dio oko smjestaja opreme na lokacije OIV-a, T-coma, VIP-a itd. i naravno ukupna sredstva kao i izvor sredstava za planirano razdoblje.

Ja tvrdim da NEMA, volio bih da sam u krivu no jos vise bih volio da me netko razuvjeri u navedeno...

73...de 9A5TD

Offline 9A3LI

• Sr. Member
« Odgovori #29 : 20. Travanj. 2010, 20:18:15 »
Pa naravno da NEMA kad si nabrojao čuda.  ;D
Tj. posao za profesionalce a ne amatere.
Stalno se ponavljam ali ....
HRS ne mora financirati ništa, dovoljno da se brine o dobrim odnosima sa državnim kombinatima
kao što je OiV i recimo DUZS.
A mrežu i čvorove neka rade oni koji žele, imaju volje i nešto opreme za to.
Jedino takva će raditi na dobrovoljnoj osnovi, sve ostalo je vrlo upitno.
Vidlo se da nikakva centralizacija ne funkcionira kako treba.
Dugoročna planiranja nemaju svrhe, najbolje rade kad se dvije zainteresirane strane
dogovore šta i kako... i tako od sela do sela .. i eto opet nikad završen projekt "U svakom selu po jedan digipiter"
(projekat započeo 1991. i uvjek u razvoju)   ;)
 ;D